Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Plánování oblastí pro vstup do obchodů


Doporučené příspěvky

>tak by snad nemel byt problem zacit zverejnovat svoje vysledky
No nedela to nikdo protoze ti co obchoduji live vedi, ze je to k nicemu. I kdyby jsi mel moznost videt jejich kompletni obchodni plan na papire + obrazky obchodu tak to stejne nezaruci, ze budes sam pak delat stejne obchody presne jako oni. Neni tu proste pricinna souvislost mezi tim jak obchoduje clovek X a jak obchoduju ja (ty).

>jak muze clovek verit necemu kdyz se o tom nedokaze ani presvedcit.
No prave, nesmis nikomu verit! Nikdo ti neda zadnou zaruku. Jediny cemu muzes verit jsi ty sam. Protoze do live obchodu vstupujes se svejma penezma, se svyma emocema, na zaklade sveho rozhodnuti, na vlastni riziko.
Na jednu stranu to vypada jako velkej balvan, vse je jen na tobe. Ale na druhy strane je v tom obrovska svoboda, protoze tam nejsou skoro zadne vnejsi faktory, ktere nejsou v tve moci zmenit nebo kontrolovat (kdyz pominu technicke zalezitosti jako je internet konektivita pri elektronickem obchodovani). Neni tu nikdo kdo by narizoval kolik si muzes za den vydelat, kolikrat muzes/mas vstoupit do trhu, jak se svym vydelkem nalozis,...

Sorry za off topic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prosím dál už nereagujte na ten flame..pustil jsem to do diskuse jen proto, abych ukázal, že bez té "hrozné" cenzury, by se z fóra stal jeden velký flame - vždy a všude..opět další článek a opět další flame totálně mimo téma..a opět by se to rozjelo a jeden by překřikoval druhého a totálně by to zahlenilo celé vlákno a maximálně otrávilo ty lidi, kteří chtějí diskutovat o NĚČEM a ne o ničem..

věřím, že rozumní diskutující chápou, že takové výkřiky opravdu není potřeba do fóra pouštět, protože je to stále dokola (navíc převážně od jedněch a těch samých lidí, kteří už zpravidla nic jiného než flame nevypouštějí) a s diskusí k tématu to nemá nic společného..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

super článek se kterým můžu jen souhlasit a autorum veliké díky. Ačkoliv tu o S/R urovních bylo již zveřejněno docela dost, pořád nedokážu pochopit proč tyhle urovně vznikají a hlavně jak vznikají mam na mysly co se deje v trhu? pokud někdo zná nějakou knihu kde je problem popsany do hloubky prosim dejte vědět ..... Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hledání S/R úrovní:

Zatím jsem nepostřehl, že by někdo zmínil asi nejjednoduší způsob: funkcí "smrštění" grafu - nahuštěním úseček co nejvíce k sobě. S/R úrovně i S/R pásma se pak objeví samy. Jejich síla ja jesná z množství odražení. Mně osobně tento způsobe drží stranou od zbytečně riskantních obchodů.
Proč vznikají? Říká se, že trhy nemají paměť, tradeři ano. Jindy lze pozorovat v DOMu, že se někdo velký rozhodl cenu dál nepustit. Na ropě CL se tak třeba objeví na nějaké ceně i několik tisíc kontraktů, přičemž standardní počet je několik desítek. Proto je dobré u S/R úrovní občas na DOM mrknout, aby člověk zjistil, odkud vítr vane. Já v té chvíli pozici obvykle uzavírám limitem 1-2 ticky před takovouhle "hradbou".
Jako trader nepotřebuju vědět "proč" S/R, ale "kde přesně a jak silná". V začátcích jsem je dost podceňoval, teď tvoří jednu ze zásadních součástí mého OP.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sranda ako podobne rozmýšľame, aj to nahustenie grafu, ako keby ste písal o mne :)
ešte viditeľnejšie ako na CL-ku mi to príde na zlate GC.
vedeli by ste mi poradiť či sa dá nejako nastaviť aby mi DOM od NT ukazoval na každú stranu 10 tickov ako to dokáže DOM od IB? DOM od NT mi ukazuje iba 5.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thanth:

To bohužel nevím, DOM od Ifinity taky ukazuje 10 nebo 15 ticků na indexech na každou stranu, ale na CL je to míň, myslím 5-10 (nemám teď zaplou platformu, nemůžu to zkontrolovat). Počet zobrazovaných ticků je věc platformy, nebo určité burzy, kolik ticků zobrazuje. NT nepoužívám a proto neznám, zkuste jejich tech support, určitě budou vědět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebyla náhodou ta příliš vysoká razance způsobena stoplossy těch co se nemohli dočkat shortu a vyskočili (nebo-li naskočili do shortu) když začali stopkařit ti z předchozího pulbacku když už cena tedy jaksi ehm byla na tom "včerejším" low? Toho kdo naskočil blbě nejlíp pak 10-titikový stoploss udržel. Když to vypadá jednoduše, tak je v tom ještě nějaký zádrhel. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DOM data jsou poskytována burzami jakožto snapshot momentální situace trhu. Aktualizují se obvykle v řádu desetin sekund a počet úrovní, pro které jsou poskytována od aktuální ceny se liší podle burzy. Broker vám může dát menší počet úrovní, nikoliv však větší. Např. burza CME poskytuje pro všechny instrumenty obchodované v GLOBEXu 10 úrovní a pro opce 3 úrovně. Pro ostatní burzy si lze příslušná data dohledat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

Všimnul jsem si ještě jednoho vstupu na grafu v článku.
Sleduji také cenu open což je také S/R úroveň a gapy mají trhy tendenci vyplňovat.
Trh se vydal po otevření long, udělal korekci k ceně open a nabídl tak vstup s
dobrým RRR, alespoň k vyznačené úrovni Low předchozího dne..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...