Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak si vybrat obchodní software


Doporučené příspěvky

> mark5

[ital]SierraCharts myslim nema podporu automatickeho obchodovania, takze ich neriesim[/ital]

Sierra Chart ma naopak velice dobrou podporu automatickeho obchodovani a cely ten SW je pomerne dost otevreny pro programatory. Lze si psat svoje DLL knihovny v C++, ktere exportuji funkce, ktere Sierra dokaze rozeznat a nacist a daji se tak psat ruzne vlastni indikatory, custom grafy a AOS. Sierra obsahuje C++ kompilator a linker spolu s hlavnimi header soubory - je tam i notepad++ na editaci zdrojaku, takze tohle dokaze podle me vyuzit i clovek, kterej o C++ nikdy neslysel a netusi, co to vsechno obnasi (je tam hodne sample zdrojaku) - ikdyz tito lide nejspis zaziji spoustu frustrace a nakonec se na to vykaslou... ono to programovani prece jenom vyzaduje nejakej ten skill, hlavne kdyz je clovek naprosto presvedcen, ze to ma napsany dobre a stejne to nefunguje (zkusenej programator vi, ze tam ma nekde chybu, kdezto laik zacne nadavat, ze je C++ jazyk uplne k nicemu a vubec to nefunguje tak jak ma :) ).

Ja teprve prochazim help a zjistuju vsechny moznosti, ale uz ted po vyzkouseni ruznych jednoduchych veci muzu rict, ze tento SW je pro programatory urcite hodne zajimavy (hlavne pro nas, kteri vyrustali na C, PHP, Perlu apod.).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda má někdo osobní zkušenosti s obchodní platformou XTB Trader a popřípadě i s celkovými službami této společnosti. Jejich platformu mám nainstalovanou a snažím se na ní naučit a praktikovat veškeré věci, které se tradingu týčou. Postupem času bych rád otevřel reálný účet a proto bych se rád dozvěděl, jestli je toto řešení optimální nebo bych měl hledat něco jiného. Nevím co si mám myslet o tom, že k reálnému obchodování nebudu potřebovat žádných služeb brokera, ale veškeré příkazy bych mohl zadávat kompletně sám.

Díky za případné rady a příspěvky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj,
jsem začínající Trader. Tak se omlouvám za "blbý" dotaz, ale musím se zeptat.
Když si založím účet u IB, budu tam mít k dispozici technické ukazatele(patterny,indikátory...)?
Nebo budu muset u toho používat ještě např. NinjaTrader kterou už mám nainstalovanou?
IB nabízí nějakou plattformu která se dá propojit s NinjaTrader? Je zdarma?

Děkuji za odpověď

Jeicop :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Jeicop

IB poskytuje platformu nazvanou TWS (Trader WorkStation), ktera defacto slouzi jenom jako rozhrani pro pristup k trhum - mate v ni realna data, muzete zadavat prikazy, kontrolovat stav uctu atd. Je tam moznost i zobrazit si graf trhu, ale je to, rekl bych, spise nouzove reseni. Proto se vetsinou pouziva sofistikovanejsi software pro zobrazovani grafu jako napriklad Ninja Trader nebo Sierra Chart.

Takze nejspis budete krome TWS pouzivat i treba Ninju (pokud teda nemate velmi nizke naroky a opravdu velkou trpelivost).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to gizmo:

Děkuji za odpověď, myslel jsem si to. =)
A lze tyto dva subjekty (IB a NT) nějak propojit? Nebo se spíše pracuje tak, že se zasadí strategie do NT...tam si najdu své vstupy a výstupy, pomocí indikátorů,paterrnů atd. a pak zadám jen příkazy do IB? Chápu to dobře? =)
Apropó mohu se kolik stojí "live" verze NT7? Pronajímá se nebo kupuje?

Děkuji Vám za odpověď

Jeicop :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...