Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VÝSTUPY Z TRHÚ


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 8 months later...
  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mutton47:
Dobrý deň,
zaujal váš prístup a spôsob riadenia otvorenej pozície v súvislosti s posuvaním SL. Jednej vete ale celkom nerozumiem:

"Jakmile se objeví na MACD histogramu svíce, která jde proti směru aktuálního trendu, přitáhnu SL nad HIGH posledni usecky (v pripade downtrendu), nebo pod LOW (v pripade upterndu) a to konkretni 1/2 aktuálního ATR."
Môžem poprosiť o bližšie vysvetlenie?
Ďakujem
Marcel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,

obchoduju jen ropu (ticker: CL), výstup používám následující:

- po dosažení profitu 10 tikců posouvám SL na BE +1. Tím mám zaručeno, že i pokud se trh otočí, vyjdu z obchodu bez ztráty.
- pak posouvám manuálně SL vždy 10 ticků od aktuálně dosažené ceny. Tím mám zaručeno, že pokud dojde k delšímu pohybu, budu v trhu co nejdéle.

Je sice faktem, že mně SL vždy vyhodí na prvním pull-backu, nicméně mám ověřeno, že pokud se cena vrátí o 10 ticků, většinou se vrací dál a já nechci riskovat dosažený profit. Člověk tak vždy vydělá minimálně o 10 ticků méně, nicméně supporty a rezistence mají u ropy daleko větší elasticitu, tudíž je to metoda, která přináší více než uspokojivé výsledky.

Pro vstup používám pouze trendové patterny FinWin a Woodies CCI. Protitrendové patterny pouze pozoruji, protože ropa má tendence vracet se do nastaveného trendu a protitrendový pattern bývá často jen korekcí, která se, jak jinak, otáčí pár chvil po vstupu do obchodu.

Jeden zajímavý podnět pro výstup:

Pokud vstoupím podle Woodies CCI a na grafu dle FinWinu se CCI 50 nachází nad/pod hodnotami +200/-200, nespěchám s výstupem z obchodu dle výše popsaného modelu, ale počkám se stop-lossem na BE a nechám trh pracovat v můj prospěch. Pokud ale CCI 50 změní směr proti mému obchodu, umístím stop-loss 5-10 ticků od aktuální ceny a na nic už nečekám.

Doufám, že Ti výše napsané trošku pomůže,

Slaughter

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...