Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Úspěch: Musíte dokázat jednu věc, pokud jich chcete dokázat 100


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

zatím živě neobchoduji (rád bych do konce roku trh TF) a ani nemám zaměstnání (studuji). Tak by se dalo říci, že mám na obě dvě věci objektivní pohled. Trading mi připadá se svojí nejistotou daleko více jistější, než zaměstnání se svojí jistotou. Vidím kolem sebe hodně lidí propouštěných např. i po 20 letech práce a bez odstupného. V tradingu se o odstupny soudit nebudu snad muset.
Před dvěma lety jsem začal stavět obchodní systém, nikam to moc nevedlo, až když jsem si začal konečně dělat řádné screenshoty grafů, ohromně mi to pomohlo posunout se zase dál. Zkrátka jdu tradingem krůček za krůčkem.

Ať se daří v tradingu i v životě!

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Atari:

na burze sa obchoduje vselico. Akciovi obchodnici obchoduju so "skutocnymi" aktivami, pretoze akcia predstavuje podiel na nejakom podniku. Futures alebo opcni traderi neobchoduju so "skutocnymi" aktivami, ale s pravami a zavazkami. Zjednodusene povedane s rizikom. A moznost sikovne sa zbavit rizika je v ekonomike rovnako dolezita, ako moznost ziskat kapital predajom akcii. Predstavte si ze vyrobca kablov dostane kontrakt na 20 ton medeneho kabla, podpise kontrakt a zacne robit. Medzitym ale vybuchne medena bana kdesi v tanzanii a ceny medi vyskocia do neba. Ubohy vyrobca je viazany cenou ktoru ma v kontrakte, ale za med musi teraz platit dva krat viac, ako pocital. Skonci v strate, hoci ziskal obchodnu zakazku. Takymto rizikam celia vyrobcovia asi vo vsetkych oblastiach ekonomiky. Vdaka futures sa mozu hedgovat proti pohybu cien, a vdaka pakovemu efektu im to ani neblokuje privela kapitalu. Lenze na to hedgovanie musi byt protistrana - trader. Preto ani nie je celkom pravda, ze aby na burze jeden uspel, druhy musi stratit. Niektore subjekty stracaju celkom zamerne a dobrovolne, pretoze ich cielom nie je zisk, ale poistenie.
Mozeme polemizovat ci ma byt na burze viacej traderov alebo vyrobcov-odberatelov, ale to je otazka skor pre sefov centralnych bank. Vseobecne totiz plati, ze cim lacnejsie su peniaze, tym viac sa s nimi spekuluje (vid posledny narast komodit po zahajeni QE2).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi dopuručuji sehnat si knihu DIANETIKA moderní věda o duševním zdraví.Celá kniha v podstatě pojednává o tom,že naše emoce,strach,úzkost a iracionální jednáni,jsou výsledkem naši reaktivní mysli.Každý z nás,kdo již obchoduje live si prošel stavy vlastní duše,kdy se ocital na hranici šílenství a nevěděl co se s ním děje.Tato kniha by Vám mohla pomoci v tom,že si začnete své otevřené pozice slastně užívat a stát se vůči tomuto způsobu obživy po psychologické stránce zcela imunní.
Je velice důležité zvládnout svou vlastní mysl,jinak není dlouhodobě žádná šance uspět v tradingu.Pokud se ve Vašem jednání bude stále objevovat byť jen náznak reaktivní mysli,budete pod její nadvládou vstupovat do předem prohraných pozicí a vystupovat předčasně z pozicí vyhrávajících a nebudete absolutně tuším,proč to děláte.

Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Michal-administrátor: Mám dojem, že nastal vhodný čas vystavit uživateli Kurdebele ban. Od začátku si myslím, že je to jeden ze zapšklých rádoby traderů, kteří neuspěli a teď si dělají srandu z tradingu a ostatních. Tím, že nám teď doporučuje jednu z učebnic scientologické církve, můj předpoklad jen potrvdil. Nevím, jestli je v zájmu tohoto webu, aby sem přispívaly takovýhle individua. Minimálně mě už ty jeho bláboly dost otravujou. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

te_o:
Já jsem se na tu knížku podíval stejně jako na stránky spojené s knížkou. Podle toho, co píšou, tak se v podstatě jedná o podvědomí a vybití negativních nábojů energie, které máme spojené s nějakým zážitkem v minulosti. Odkaz na toto najdeš v podstatě ve všech knížkách o psychologii tradingu, možná trochu jinak popsaný, ale v principu stejný.

Pokud jde o Kurdebeleho, tak je hodně provokativní :)
Nechť posoudí admin, jestli porušuje pravidla fóra a zcenzurují ho...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele byl zařazen do ručního schvalování, protože opakovaně nedodržoval pravidla fóra a upozornění..tj. jeho příspěvky jsou nyní kontrolovány - jako byl i tento, který ovšem z mého pohledu závadný není a je i k tématu vlákna více než mnohé předchozí příspěvky..i když je taky v zásadě offtopic..

je velmi těžké posoudit, zdali si někdo dělá legraci, či nikoliv, ale prosím vězte, že když už někdo jednou za čas na fórum přijde s nějakou negativní snahou, vždy ho to zakrátko přestane bavit..i proto, že je fórum moderované..což je taky jediný důvod, který fórum drží na takové úrovni, na jaké je, i když se to mnohým nemusí líbit...

také prosím o respektování druhých a omezení vzájemného napadání..nechte prosím na nás, jestli někdo porušuje pravidla fóra, nebo ne..jinak je to vždy záminka pro flame..ve kterém to také zpravidla vždy skončí..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k: z jeho přístupu, kdy se snaží chytat náhodně pohyby podle slunovratu a zatmění měsíce, jsem si jinej závěr udělat snad ani nemohl. A jak jsem psal, ten odkaz na scientologickou příručku to jen potvrdil. Ale možná bych neměl být tak upjatý a měl bych se pokusit otevřít své myšlení a podvědomí i jiným obchodním přístupům... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

te_o
- o fázích měsíce mluví a píše třeba i Larry Williams a mnozí další, zkusil si to nebo jen je to jiné a tak si zaslouží ban
- dianetika - jen knížka o psychologii, kterou si přisvojila sekta, o psychologii a přístupu k ní jsou napsáno mnohé hodně "divné" knížky, třeba právě proto, že je to oblast hodně neprobádaná .. pro někoho mouhou být sektářské i různé "cesty proměny" nebo "tajemství"

jinak souhlas, s tím co napsal Michal (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem zde se velice omlouvám,pokud někoho pobuřuji svými texty.Jen já sám vím,čím jsem si musel projít,než jsem se naučil trpělivosti,chladného nadhledu a umění pevně sedět v rozjeté pozici.Přečetl jsem desítky knih a některé i 5 x než jsem je úplně pochopil.Vysledoval jsem vztah mezi fázemi měsíce,slunovratem a přirodními vlivy.Vše mi začlo jednoznačně do sebe zapadat a odzkoušené taktiky periodicky opakuji stále jen dokola.Pokud bych se měl vyjádřit k názvu článku,,Musíte dokázat jednu věc, pokud jich chcete dokázat 100,,tak zcela jistě tou jedinou věcí,kterou musíte dokázat,aby vůbec mohlo přijít těch dalších 100,je úplné ovládání svého nitra.Já nevěřím ve štěstí s blikajícími indikátory a ani se nenechám strhnout unáhlenými rozhodnutími nesystematických myšlenek.V podstatě mne ani nezajímá cena na trhu.Kritérium pro můj úspěch spočívá v jediném bodě a to najít moment překvapení.Takový moment,kdy ztrácejíci obchodníci již dále psychicky neunesou své ztráty a houfně v davech opouštějí své pozice.Tak přesně v tom období je třeba útočit.Nic více není potřeba,abyste dokázali pak dalších 100 věcí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele :
Až chceš, aby ťa traderi brali vážne, musíš hlavne adekvátne reagovať na ich poznámky k tvojim príspevkom a taktiež akceptovať, čo žiada od teba admin, nakoľko sme tu všetci povinní to rešpektovať i keď aj mne samému sa zdajú niektoré nariadenia tvrdé, ale je nutné to akceptovať.

K tvojmu systému : Heron a aj iní poukázali v príspevkoch napr.na miesta, kde by tvoja stratégia vykázala straty.Tvoja reakcia na to žiadna. Nemá zmysel robiť zo seba majstra sveta, keď to nechceš relevantne dokázať a vysvetliť. Až nechceš prezradiť všetko tvoje "know how" medzi fázami mesiaca, slnovratom, prírodnými živlami a trasením zeme... :), tak potom možeš aj 100 krát písať ako držíš pozíciu a ako si tvrdý a ideš po traderoch, čo sú emocionálne nestabilní. Ináč vačšinu objemu na indexoch nerobia malí traderi, ktorí sú nestabilní, takže vlastne tí súperi sú iní, iného kalibru, to dúfam vieš... :) Takže ani reči o tom,že treba byť bezcitní nemajú zmysel, skor ide o to, aby trader bolo schopný tvrdo a presne dodržiavať svoje pravidlá systé mu. Ale hlavnou devízou ziskovosti je predpoklad, že máš skutočne ziskový systém, lebo ak ten nie je, potom ti nepomože vobec nič, ani pevne sedieť v rozjetej pozícií. A taktiež, keď trader neovládne všetko, vrátane psychiky nutnej pre trading, potom ani so ziskovým systémom neuspeje. Tu ide o to ,že by si mal byť sám schopný vysvetliť a vyvrátiť poznámky traderov k tvojím príspevkom. Ak to dokážeš, začnú ťa brať vážne aj ostatní , ináč je to len akoby si mal stále zapnutú desku s tou istou obohratou pesničkou. Možno získaš obdiv začiatočníkov, ktorí nechápu o čom trading je a že to nie je vonkoncom ľahké, čo už dávno pochopili tí, čo si na live pár rokov odžili a dokázali na trhu prežiť a niečo aj zarobiť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...