Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Úspěch: Musíte dokázat jednu věc, pokud jich chcete dokázat 100


Doporučené příspěvky

2Heron:
Vzdycky bude souvislost mezi povahou cloveka a prostredim ktere ji utvari. Kazdy narod se da svym zpusobem zobecnit. Clovek nejak vnima jeho vystupovani na venek. Ale samozrejme je zde jisty druh individualismu, kdy jedinec z teto obecne povahy vybocuje. Proto se da rict, ze cesky narod je takovy a takovy, ale uz tim nereknu, ze Franta Voprsalek je jiny. A tezko se da formovat cely narod. Tuto silu maji media a patricne ji vyuzivaji. Drive k propagaci totalismu, dnes komercne k vyssi sledovanosti a tim padem k vyssi cene za reklamu. Ale to je na delsi diskuzi.
Ale diky dnesni globalizaci a rozhledu je mozne se nechat inspirovat i jinyma narodama. Kazdemu co mu vyhovuje. Ale o to vic musi byt clovek zodpovedny za svuj zivot a necekat co pro nej udelaji ostatni. Jak rekl Kennedy na jeho inauguracnim projevu: "Neptejte se, co muze udelat vase zeme pro vas, ale ptejte se, co vy muzete udelat pro svou zemi.". Co to znamena? Ze kazdy by mel zacit sam u sebe a necekat na pomoc zvenci.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

davidoff77: Uvidíme teprve časem co má Janeček za lubem. Takových co měli peníze a hromadu hezkých řečí o potírání korupce jsme už viděli zástupy a nakonec se z nich většinou dříve či později vyklubali bezcharakterní lidé toužící po moci, kterou si za peníze koupit nemohli (poslanecká imunita, přístup k informacím a kontaktům, zajištění monopolu na nějakou činnost). A ti slušní to zase dříve či později, dobrovolně nebo nedobrovolně vzdali, protože stáli proti přesile. Vzpomeňte si co říkala strana zelených po vzniku a co se z toho vyklubalo, co říkali VV a co z toho bylo. Pro inspiraci mrkněte na přiložený předvolební plakát z roku 1935 – všimněte si, proti čemu se tenkrát ve volbách „bojovalo“. I když je třeba Janeček čestný člověk (zatím nemám důvod o tom pochybovat) a jeho činy budou následovat jeho slova, tak je to pořád boj s větrnými mlýny. Na druhou stranu ve středověku bylo v Evropě obrovské množství větrných mlýnů a dnes je jich jen pár. Otázkou je jestli za to může rytíř smutné postavy Don Quijote a jeho následovníci, nebo jestli mlýny „vyhynuly“ díky ropě a uhlí. Já si od řešení společenských problémů „zhora dolů“ raději nic neslibuju. Janeček je podle mě větší přínos jakožto příklad toho, že vzdělání a schopnosti může být oceněno více než manekýni nebo polohramotní čtvrtinteligenti pobíhající po hřišti, než coby zdroj konání pod vlajkou boje proti korupci. Taky je přínos jeho příkladu v tom, že musíš jít do rizika a nečekat, že ti někdo bude dávat super plat jen proto že něco víš nebo umíš, že musíš nabídnout něco, za co ti jiní budou platit (poskytování likvidity). Příčinou korupce je to, že někdo rozhoduje o cizím majetku nebo právech/povinnostech (princip nedobrovolného přerozdělování). Úředník má „státní peníze“ které musí někomu dát a je mu jedno jestli je dostane Franta nebo Pepa, takže proč by si nepřilepšil a nedal to Frantovi, když mu za to Franta dá úplateček, a to navzdory tomu že Pepa by s těmi penězi naložil efektivněji než Franta a pro větší dobro všech. Košile je vždycky bližší než kabát, pro všechny bez výjimky. Každý má svoji cenu – někdo je chamtivý a dá se uplatit, někdo se zase nechá zastrašit nebo vydírat. Dokud bude existovat tohle, tak korupci nikdo nikdy nevymítí.

16462

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff: chapem ze ked sa snazis ludi motivovat, narazis len na skepsu a pesimizmus. Preto som hovoril ze to chce urcitu obciansku odvahu, postavit sa pred ludi a snazit sa ich inspirovat, pretoze v 99% pripadoch nedosiahnes vobec nic. Ale kvoli tomu 1% treba bojovat. Ked si spominal Kennedyho, moj oblubeny citat je: "Rozhodli sme sa letiet na mesiac a urobit ine veci, nie preto ze su lahke, ale preto ze su tazke". Podotykam ze v dobe tohto prejavu nemali americania prakticky ziadne skusenosti s vesmirnymi letmi. A on ma tie gule povedat, ze do 10 rokov budu na mesiaci. A oni boli.

Ohladom politiky - je naivne cakat ze raz sa to zmeni. Vzdy to tak bolo a vzdy to tak bude. Politika je taka, zakulisna, korupcna, neferova. Bolo to tak za rimanov, v prvej CSR a je to tak aj teraz. Kto ocakava zmenu zhora, prezije zivot plny sklamania. Prave preto treba robit zmenu zdola. Ukazat ludom ze nie su babky, ze ich zivot zalezi hlavne na nich, nie na tom ktory skorumpovany populista je prave pri moci. Cim viac sa ludia naucia spoliehat sa na seba, tym menej moci budu ochotni odovzdavat tym populistom a tym haklivejsi budu na akekolvek preslapy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja chapu, ze neprijde Janecek a korupce jak mavnutim kouzelneho proutku zmizi. Libi se mi spis jeho postoj k vytvareni hodnot. Udelat z korupce zlo a ne neco co je v podstate normalni a bezne. Ohlaseni korupce nebrat jako bonzactvi, ale jako obrana proti zlocinu. Nedelam si iluze, ze politika je neco cisteho. Je to velka parta ktera bude delat spinave veci. Jenze na druhou stranu je to svym zpusobem obrazek nasi spolecnosti. Donedavna platila hesla "kdo nekrade, okrada rodinu", "mala domu", "zalovat se nema, ale hlasit se to musi", atd. A bohuzel tento aparat je tak silny, ze to kazdeho poctiveho semele. Nechci zabredavat do politiky, ale treba Radek John, predtim bojovnik proti bezpravi a dnes? Zaslapana osubka pod tlakem tech starsich. Jenze pak nastava proces opacnym smerem, kdyz kradou ti nahore, tak ja budu krast taky abych z toho neco mel.
Ja osobne nechci bojovat proti "vyssi moci", ale chci mit cisty stit a kazdy clovek kdo chce to same je muj pritel a kdo ne, at si hleda pritele jinde. Chci tim rict, ze clovek ktery chce bojovat, musi vyhrat bitvu sam se sebou.
A na druhou stranu Herone, kdyz reknes ze je to boj s vetrnyma mlynama, tak tim neprimo rikas, ze "to nejde" :)
No nic, myslim ze uz jsme hodne OT, tak zpatky k osobnimu boji, coz je vlastne tema uvedeneho clanku.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc hezký článek a námět k přemýšlení nad sebou samým. Musím říct, že již dávno jsem si víceméně ujasnil kdo je zodpovědný za můj život a jsem vděčný tradingu, že právě zde si musíme udělat svůj úkol sami za sebe.
Snad nebude od věci zmíním drobnou příhodu, dvě setkání která se stala minulý týden.
Pracovali jsme ve strojní drobné firmě, která vyrábí stroje na zakázku pro němce. Krize se této firmy silně dotkla.
První dělník se kterým jsem se dal do řeči:
"Je fajn, že děláme od půl sedmé, aspoň se vyspím, ale stejně mě okrádají v dřívější firmě jsem vydělával o dvacet korun víc."
Druhý dělník:
"Už za pár let jdu do důchodu, tak snad to ten náš starej (majitel) s námi vydrží. Teď jsme byli dva roky bez práce. A víš co? Zatímco ostatní kupovali vily a auta, ten náš starej dával peníze do rezervního fondu pak udělal schůzi a řekl, že máme "na komoře" a tak ať neplašíme, že nás ještě do dalšího roku podrží. A teď jsme za vodou. Pro takovýho chlapa je radost dělat!"
No musím říct, že zatímco u prvního dělníka jsem zvažoval, zda si ze mne dělá srandu, ten druhý mě pohladil po duši. I u nás jsou vzory, nejen u anglosasů. A teď jdu zkusit ten malý úkol.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:
Já s tvými názory na tohle souhlasím. To s těmi mlýny – možná lze dosáhnout cíle, možná ne, přijde na to jak se díváš. Nejde o negativistický postoj „nejde to“ kontra „jdeme to zkusit“. Člověk zůstane člověkem a nikdo s tím nic neudělá. Chamtivost a strach nevyžene nikdo lidem z hlavy z moci úřední, ani žádným jiným způsobem (odměna/trest). Kdyby se podařilo lidi jakýmkoliv způsobem přimět, aby se chovali rozumně, zodpovědně, nenásilně atd. tak by tady byl ráj na zemi. Už se to zkoušelo za ty tisíce let všemi způsoby, zločinnost se postihovala krutě (Chammurapiho zákoník, právo Šaría) a zlodějům se sekali ruce nebo hlavy (trest i prevence pro příště tj. 2 v 1) i mírně (převýchova nebo tolerance násilí), společnosti byly spravedlivé i nespravedlivé, diktátorské, tyranské, některé téměř svobodné a anarchistické, ale nikdy to netrvalo dlouho. Vždycky se našlo pár jedinců, kteří odmítli respektovat pravidla hry a založili si svoji filiálku. Násilí, korupce apod. tady bude, dokud tady budou lidé. Někteří lidé jsou prostě psychopati od přírody, někoho prostě baví páchat zlo. Dobře o tom píše ve svých knížkách František Koukolík. Když je všechny vyhubíš tak se narodí další magoři od jinak normálních rodičů nebo z nich udělá mogory prostředí. A to lidi nejsou zdaleka výjimka, asi to má hlubší kořeny:

Delfíni:
www.rozhlas.cz/leonardo/zpravy/_zprava/902767
ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ivan-brezina-vrazdici-delfini?sel_ids=1&ids%5Bxf2c8ab96ddfcf972cab53a202addf282%5D=1

Šimpanzi:
21stoleti.cz/blog/2011/05/19/simpanzi-mozna-brzy-vyhubi-guerezy/

Dobro nemůže existovat bez zla. Je to Jing a Jang. Představa že je možné mít jedno bez druhého je podle mě planým idealismem – v tomto absolutním smyslu nelze cíle dosáhnout. Ale lze se samozřejmě snažit, aby převažovala ta lepší část a dosahovat dočasně „významného zlepšení“. Jenže co je pro tebe zlo (korupce) je pro jiného dobro (korupce = zdroj obživy, moci). Život je o tom, že aby jeden mohl žít, musí předtím někdo jiný zemřít. Pro jednoho dobro (potrava zajišťující pokračování života), pro druhého zlo (ukončení nebo omezení života). To že si připadáme, že stojíme na straně dobra může z pohledu jiného člověka vypadat jako strana zla. Člověk v ČR i v Austrálii vnímá svoji polohu na zeměkouli jako nahoře a vše ostatní jako dole (protinožci) – každý je středem svého vesmíru. Obdobné platí i pro vnímání času.

Tím nechci nijak polemizovat s tvými názory, vidíme to oba podobně. Já chci mít také čistý štít (ze svého pohledu). Spíš jen tak pro doplnění kontextu. Záleží jestli se na to díváme z dlouhodobého nebo krátkodobého hlediska, lokálně nebo globálně. Radek John u mě nemá kredit od doby, co začal podvádět svoji manželku a roky tajil nemanželské dítě. Takovému člověku já nevěřím v ničem, natož v politice. Tohle čestný člověk nedělá, ten problémy řeší jinak než lhaním, zatajováním a předstíráním. Omlouvám se všem za OT, ale třeba to někomu pomůže dosáhnout těch 100 úspěšných věcí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vďaka za ďalší motivačný článok, nabil ma energiou. Musím sa priznať, že podobné motivačné články(nie len z finančníka) si odkladám a priebežne si ich čítam vždy, keď ma prepadne pocit, že je všetko zle, a že niečo nejde. Vžďy ma nabijú chuťou pracovať na svojich cieľoch, ktorá vydrží na ďalších pár dní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tyhle články jsou super jen si to v hlavě správně srovnat aby to fungovalo....z tim je to výzva je to podobný jako věta z knížky chudý táta bohatý táta "neřikejte to si nemužu dovolit, ale jak bych si to mohl dovolit"
Hned jsem si založil texťák s ukoly a podukoly a budu vesele škrtat...

Jinak u nás se řiká "neřikej že to nejde, protože se vždy najde blbec co neví že to nede a udělá to"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám malinko jiný názor na těch osm bodů. Osobně bych to pojal trochu více se zaměřením - zjednodušeně řečeno "jako návrat k přírodě" z hlediska mentálního přístupu.
Ale celý problém se dá jednoduše popsat asi takto: Někdo se snaží a něco dělá, a někdo jiný přijde domu z fabriky a jde vysedávat do hospody (kouřit, popíjet alkohol) a tam si stěžuje a na "všechno" nadává. Takže jednoduchá rada, přestaň chodit do hospody a nadávat, a začni něco dělat.
Jenom bych se přimlouval za to, abychom tyto "vysedávače v hospodě" neodsuzovali. Je to jejich volba a životní rozhodnutí, tak ho respektujme. Ale hlavně, bez těchto lidí, by neměl ve fabrikách kdo vyrábět, nebyly by burzy, a my bychom neměli kde obchodovat (nebyly by stroje, atd. atd... ) !!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) obchodovalo sa aj pred fabrikami, prve burzy boli uz v stredoveku. Staci ze existuje niekto kto chce nieco predat, a niekto kto chce nieco kupit, a mate urcitu formu trhu. Pokym budu ludia ludmi, tak budu navzajom obchodovat, a je jedno ci na trhovisku v stredovekych benatkach alebo cez elektronicku platformu na burze v chicagu. Neviazal by som to na fabriky ani na robotnikov - vacsina ludi proste neznesie riziko spojene s obchodom, a preto radsej farmarci / chova dobytok / chodi do prace a po veceroch frfle na nenazranych obchodnikov :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chapem, ved o tom som pisal. Vzdy bude niekto kto bude veci vyrabat, pretoze ma rad istotu, ze ked vyrobi, dostane peniaze a neumrie od hladu. Lenze aby dostal peniaze, musi tu vec vymenit (za peniaze). A aby nemusel cestovat po celom svete (resp. inak hladat zaujemcov) a riskovat ze nakoniec kupcu nenajde, mame tu obchodnikov, ktori tu jeho vec kupia s vidinou neskorsieho lepsieho predaja a zisku. Preto odkedy existuje vymena tovarov a sluzieb, existuju aj obchodnici. Vyrobcovia ich odjakziva nenavidia, pretoze obchodnik nic viditelne nevyraba a predsa sa ma lepsie ako vyrobca. Vyrobca so svojim myslemim "vyroba-predaj" nechape ze obchodnik prebera riziko vymeny, resp. riziko nevymeny, a nevidi ze obchodnik moze velice lahko aj skrachovat, pokial sa obchod nepodari. Pre nas je ale potesujuce, ze obchod bol, je aj bude, pretoze bez obchodu nie je vymena a bez nej sa mozme rovno vratit na stromy.

Burza je o tom istom. Z pohladu "pracujucich" len chamtive osklbavanie sa navzajom, z pohladu ekonoma rajska zahrada, kde akykolvek podnikatel moze lahko ziskat kapital alebo zredukovat riziko a akykolvek investor lahko ziska akcie alebo ine aktiva, s istotou lahkeho odpredaja v buducnosti, a takisto s istotou, ze cena aktiv okamzite reaguje na zmeny v realnom svete, ergo hodnota podniku alebo investicie pravdivo odraza realitu. Ze su za tym vsetkym "chamtivi" traderi, tak daleko pracujuci nedovidi (pretoze netusi ako to funguje), a preto si schuti zanadava :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@yamato

velice výstižný popis, ještě bych snad dodal to co všichni víme - velká většina obchodníků neuspěje, ale to už pracující nevidí a tak si myslí, že se všichni obchodníci mají dobře. U výrobců to je naopak, a sice, že vetšina výrobců uspěje, ale mají se průměrně narozdíl od obchodníka :) . To už je, ale zase dáno rizekem, které kdo podsupuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato:
to je opravdu hezky popsáno, ale je to úplně něco jiného než co my děláme. Burzy ve středověku byly o tom, že zemědělec na burze prodal obilí, které vypěstoval. A tím byl kontrakt uzavřen a jíž dále s ním nikdo neobchodoval protože to koupil pekař a upekl z toho chleba.
My jenom spekulujeme s pro nás "virtuálním" kontraktem. A v mnoha případech (například) u opcí podkladové aktivum ani neexistuje, ale my si ho mezi sebou vesele prodáváme....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...