Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: K čemu je v platformě Time and Sales?


Doporučené příspěvky

gizmo:

díky že se mi to snažíš vysvětlit ale bohužel odpovídáš na něco na co sem se vpodstatě neptal a zadruhé ze mě děláš většího ignoranta než jsem:-). ale určitě si to tak nemyslel. nejsem takový ignorant abych nevěděl že klasický stoploss je stop market příkaz. šlo mi o tu ideu že VSTUPY JSOU ČASTĚJI ROZKOUSKOVANÉ NEŽ VÝSTUPY NA STOPLOSSU. nic víc.

takže pokud se může někdo relevantně vyjádřit k téhle problematice budu moc rád. chápu, že nikdy nezjistím kdo kdy přesně vstoupil či vystoupil tam či onam, jde mi obecně o tu uvedenou teorii.

proč mě to zajímá? protože vstup a stoploss mohou být potenciálně provedené stejným příkazem, ale jejich význam může být velmi odlišný. je něco jiného pokud nad nějakou úrovní tvoří velké bloky ask stoplossy nebo vstupní příkazy. problém by to byl konkrétně v tom případě, pokud se totiž člověk řídí tím, že velké bloky znamenají velké hráče a nakupuje když vidí velké bloky na asku. pokud by však šlo o stoplossy, tak je situace jiná a může to znamenat, že nějací větší hráči byli vyhození a nemusí nutně otáčet svoje pozice, ale naopak třeba ještě silněji zaútočit do původního směru. atd

doufám že už je pochopeno jak jsem to myslel a o co mi jde.

Thony

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Thony: z čeho usuzuješ že mohou být vstupy častěji rozkouskované proti výstupům pokud uznáváš že mohou být provedené stejným příkazem? Kvůli jejich významu pro své majitele/příkazce? Tož ale ať se potrápí gizmo. Jinak StopLoss uvidíš na Bidu či na Asku pouze v případě, že neexistuje protistrana. Mě se to ještě nepovedlo a pan Bystrozraký by si dřív vypálil monitor. Schválně si přehraj (doporučuji i ostatním) NQ 09-11 09.08.2011 od 20:00 do 22:15 hod. našeho času na minutovém timeframe (graf, T&S a DOOM) - více než 4x se od 20:20 zdvihly minutové objemy a největší balíci se trumfovali 1 kusem a 2 kusy, větší pak byla výjimka a bylo jich tam taknějak úplně stejně jako v jiném čase. Dno bylo přesně o jeden tik nad dnem z předchozího dne - 2031,75 bodů, ale jak to, že se všichni tak perfektně trefili a pak ten vršek o 3 procenta"!" přepískli? Pak se ještě podívej jak a kam se ten úlet narovnal přes noc do openu následujícího dne. :)

16940

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
×
×
  • Vytvořit...