Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Můj pohled na rok 2012


Doporučené příspěvky

yamato:

S Vasim nazorem nemohu souhlasit. Po padu bolsevika sice socialni blahobyt nezmizel, byl vsak podstatne reformovan. Stat prestal rucit za praci atd. Da se tedy rici, ze soucasna situace, kdy jsme na soc. blahobyt zvykli je zcasti zpusobena predchozim rezimem, velkou roli vsak hraji i ostatni faktory.

LiP:

Zajimave, to jsem vubec nevedel. Predpokladal jsem, ze na duchody jde vetsina penez, ovsem na podporu v nezamestnanosti jde pouze 5mld? Pri 8% nezamestnanosti?


Sentrix

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix, mozno som sa zle vyjadril, nemyslim ze za sucasnu situaciu moze len minuly rezim. Chcel som len opisat kulturu a mentalne nastavenie naroda, ktory tak jaksi ocakava za sa ma mat dobre, a ze ti hore to maju zariadit. Neviem ci tuto kulturu zaviedol socik, alebo ci je nam to tak nejak dane. Faktom ostava, ze za svoju situaciu je zodpovedny kazdy sam, a jedine co by mal od statu pozadovat, je aby mu tu situaciu nezhorsoval a nestal mu v ceste. To sa samozrejme nevztahuje na starych, chorych a ostatnych objektivne znevyhodnenych alebo zneschopnenych.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...