Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Má smysl „učit se“ svíčkové patterny?


Doporučené příspěvky

Belier Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> sals3ero:
> Můžu se zeptat, jaké grafy používáš ty? Co jsem
> četl, tak svíčkové a čárkové grafy jsou tytéž (mě
> se svíčkové zdají přehlednější). Další věc, jak se
> liší open a close ceny na FX a např. komoditních
> trzích během dne (mimo otevření burzy). Myslím
> tím, např. na TF 10 jsou na FX páru open a close
> ceny náhodné samply a na třeba těch zmiňovaných
> komoditních, které mají fundamentální základ, to
> náhodné samply nejsou? Myslím si, že FA může např.
> v určitý čas (vyhlášení nějaké zprávy) zahýbat s
> trhem tím způsobem, že obchodníci začnou ve velkém
> kupovat či prodávat, ale mimo tohle bych řekl, že
> v průbehu obchodního dne není rozdíl v open a
> close chování na komoditním a FX trhu, zkrátka
> nevidím tu souvislost, proč by měly být open a
> close ceny ve FX náhodné samply. Prosil bych o
> bližší vysvětlení.


Ja svickove grafy stale pouzivam, ale nehledam v nich zadne patterny. Jinak open/close ceny jsou nahodne samply na intradennich timeframech na jakychkoliv trzich! Je to dane tim, jak je takovy graf definovany...Pokud byste mel 1H timeframe a posunul si zacatky svicek treba o 10 minut, uvidite uplne jine open/close hodnoty, dane tim, jaka cena zrovna nahodou "padla" na zacatku a konci dane svicky.
Open/close ceny maji smysl jen u dennich svicek a trhu co maji oteviraci hodiny....tam uz to nejsou nahodne samply, protoze otevreni a zavreni trhu jsou urcite fundamentalni udalosti samy o sobe...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sals3ro:
Takže ty patterny typu hammer, engulfing atd. (jak někdo výše psal, že je používá pro časování vstupů), tak nemají smysl ani pro takovýto účel? A dále patterny jako DT/DB, 2b reversal uvedené zde v některých článcích, ty by už např. na 10 TF význam mít měly, ne? Když budu brát v potaz zpoždění, tak se zpozdí všechny svíce a tím pádem mohu vstoupit pozdě, což jsou ostatně i indikátory. Jinak zajímalo by mě, jak Petr píše v článku, že je lepší stavět OS na robustnějších základech, co si vlastně pod tímto mám představit? V jiných článcích jsem četl, že to není o tom, čekat až jeden indikátor překříží druhý, tady zase, že nespoléhat na svíčkové formace, tak nevím, na čem by se dal vlastně OS postavit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sals3r0

To ze ty neco nepouzivas neznamena, ze to nemusi fungovat nekomu jinemu, takze s tím vykricnikem bych byl opatrny. Open a close maji svuj vyznam na jakemkoliv TF pokud v tom clovek najde svuj edge. Takze co prijde nekomu jako nahodne je pro nekoho jineho dulezity nastroj, jak cist trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier Napsal:
-------------------------------------------------------
> sals3ro:
> Takže ty patterny typu hammer, engulfing atd. (jak
> někdo výše psal, že je používá pro časování
> vstupů), tak nemají smysl ani pro takovýto účel?

Podle me tyto patterny maji smysl jen na trzich pro ktere byly vymysleny - tzn na dennich svickach pro trhy s oteviracimi hodinami. Jinak smysl nemaji IMHO.

A
> dále patterny jako DT/DB, 2b reversal uvedené zde
> v některých článcích, ty by už např. na 10 TF
> význam mít měly, ne?

Ano, ty maji...ale ty ja neberu jako svickove patterny. To uz jsou nejake cenove formace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
> Sals3r0
>
> To ze ty neco nepouzivas neznamena, ze to nemusi
> fungovat nekomu jinemu, takze s tím vykricnikem
> bych byl opatrny. Open a close maji svuj vyznam na
> jakemkoliv TF pokud v tom clovek najde svuj edge.
> Takze co prijde nekomu jako nahodne je pro nekoho
> jineho dulezity nastroj, jak cist trh.

Za vykricnikem si plne stojim :) Staci se zamyslet nad tim, jak a proc svickove grafy vznikly a hlavne na jakych trzich a timeframech...pokud si myslis, ze Ti svickove patterny funguji i na intradennich TF jako treba 5 min, tak hodne stesti...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
co místo počítání vykřičníků a smajlíků uvést o jakém časovém grafu/rámci se každý z vás baví, je zřejmě že u grafických formací bude právě volba časového rámce klíčová a i přímé závislá na robusnosti takové formace a jejím potenciálu. Svíčková formace na 1minutovém grafu už nejspíš nebude vidět na 3mnutovém, takže je potřeba volit i možný potenciál obchodu, protože čím vyšší TF, tím mám silnější formaci. Na každém grafu najdu x formací i S/R úrovní, ale čím vyšší TF, tím bude silnější a nabídne více.
Obchodovat se dá podle mnoha způsobů, tak proč ne podle svíčkových formací na nízkých TF, ale současně je nutné k tomu postavit vhodný MM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

osobne sa prikláňam k názoru sals3r0, sviečkové patterny sám obchodujem na denných grafoch a keď to porovnám s 4H alebo 1H, tak úspešnosť na týchto TF je nižšia, výskyt samozrejme vyšší. Na minútových grafoch som to ani neskúšal, preto sa k takýmto mini TF neviem vyjadriť, ale ak s tým má niekto osobné kladné skúsenosti, rád sa nechám zasvetiť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sals3r0,

ty mluvis o koze a ja o voze. Nepsal jsem nic o svickovych grafech a nepsal jsem nic o patternech na nich.
Ja jsem psal o open a close. Takze znovu, pokud sam nevis, jak je vyuzit, neznamena, ze nikdo jiny je neumi vyuzit pro svuj zpusob obchodovani. To jenom k tomu vykricniku a prohlasovani nejakych rezolutnich pravd o nahodnych samplech. Viz treba priklad z dnesniho ES, na low na 1304.00 se udělala pěkná římsa, kterou trh kolem desáté testoval asi pošesté. Ale díky tomu, jak mi otevřela další svíčka a jak byly poskládané úsečky jsem long vynechal, protože to vypadá spíš na směr dolů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne som svieckove patterny alebo formacie dlhsiu dobu studoval, a vcera som ich zahrnul aj do svojho obchodneho planu.
Moj OP je postaveny na vyhladavani prilezitosti ktore maju najvacsiu pravdepodobnost uspechu s minimalnym RRR 3:1. Vzdy som ale vstupoval na SR urovni na ktorej sa tato prilezitost objavila. Dost vela krat sa tato prilezitost zmenila v stratu. Nie preto zeby moja prilezitost nebola spravna, ale jednoducho preto ze som vstupil na (mnou vyznacenej SR urovni) ktoru ale neje nikdy mozne presne na tick zakreslit a takmer stale sa trh vratil po moj SL a az potom pokracoval mojim predpokladanym smerom. Cize da sa povedat ze v 90 percent prilezitost bola spravna, no dost casto som bol vyhodeny na SL pre nespravny vstup.
Takze ma napadlo, co keby som si prilezitost dal potvrdit aj samotnou cenou vo forme CS formacie?
Tak som si vybral najcastejsie sa vyskytovane CS formacie a zacal som ich studovat. Neje to nic tazke. trvalo mi to 3 dni kym som sa do toho dostal a zacal rozoznavat mnou vybrane zakladne formacie v trhu. Doslova existuju aj pravidla kedy vznika tato a tato CS formacia a co musi splnat, takze naucit sa to bola hracka.
Takze ked najdem prilezitost podla OP jednoducho si ju dam potvrdit CS formaciou a nevstupujem uz len tak bezhlavo na SR urovniach. Pekne si pockam na potvrdenie cenou, napriklad mojim oblubenym je PinBar a vstupim na jeho Close, pokial samozrejme splna moj maximalny definovany % risk na jeden obchod v suvislosti s velkostou uctu.
Sledujem najzakladnejsie CS formacie: PinBar, Harami, Engulfing, Morning a Evening Star. ALe ako som pisal vyssie najlepsie vstupy su po potvrdeni PinBaru.

Medzi najvacsie vyhody pouzivat CS formacie povazujem fakt, ze ak spekulujem na odraze od SR urovni tak skor ako k tomu odrazu dojde trh vacsinou potvrdi tento odraz CS formaciou. Kedze SR uroven je akysi cenovy rozsah neje mozne aby som dokazal na nej presne vstupit. Navyse trh aj tak vacsinou tuto SR uroven falosne prerazi alebo dostane sa o kusok dalej a az potom dojde k odrazeniu.

To ze som zacal pouzivat tie CS formacie mi velmi pomohlo pri mojom obchodovani.
Podotykam ze pouzivam ich na 3 minutovom grafe a nijak nezpochybnujem ich dolezitost aj napriek tomu ze su na 3 minutovom grafe. V suvislosti alebo v spojeni s mojim celym OP mi pomohli dolozit velmi dolazity dielik do mojho puzzle.

Taktiez bolo velmi zaujimave zistenie ze aj takmer vo vsetkych mojich minulych backtestoch, papertradingoch a replaypaper-tradingoch, som takmer na kazdom screene nasiel CS formaciu ktora sa vykreslila po najdeni prilezitosti. Takze to ma len utvrdilo v tom ze je to spravna cesta. Samozrejme ze je to spravna cesta ma utvrdilo aj vcerajsie nasadenie tejto malickosti do obchodovania, kde sa mi podarilo na vcerajsom NQ ziskat zisk 650 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger:

v podstatě mohu potvrdit tovje slova...já používám základní tři nástroje S/R úrovně, trend line a pro vstup do obchodu čekám na PinBar. Vše obchoduji na 4H grafech na forexu.
RRR mám 1:1 a v některých případech i menší a přesto to funguje. Bojuji tohu s úspěšností. Motám se nyní kolem 70% WIN. Měl jsem měsíc i s 80% uspěšností což je můj dlouhodobí cíl. Vím, že se to s PinBary dá v pohodě zmáknout.
Obecně čím vyšší TF, tím je signál validnější. Znám i obchodníky, kteří to jedou na 5 min TF a funguje jim to.

Ještě k předešlé diskuzi o open a close jednotlivých svící. Mám dva brokery a jeden vykresluje svíce s hodinovým posunem tzn. grafy vypadají jinak a svíce se kreslí jinak. Přesto je zvlásštní, že formace fungují stejně dobře u obouch brokerů :)

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musím se zastat uživatele sals3r0....
Obecně mé závěry po letech u tradingu jsou v postatě stejné jako jeho...
To co rozhoduje pravdu od blábolu je ziskovost. Pokud si za tím stojíte, pak napište, jestli obchodujete vůbec live a případně jaké zhodnocení míváte. Pokud pouze jedno z toho není dobré, pak je jasné, že píšete a obhajujete bláboly.. a těch je tu v diskuzích víc než dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxwell...

pokud to tedy bylo směřováno k mém předešlému příspěvku...nerozporuji tvoje poznatky v obchodování, říkám pouze to co k čemu jsem došel a co mi funguje. Obchoduji live s menším účtem. Třeba leden jsem dnes uzavřel se zhodnocením účtu 5,2%. Prosinec byť jsem obchodoval jenom do Vánoc tak 11,4%. Listopad je s menší ztrátou -3%. Není to žádná hitparáda, ale funguje to. Psal jsem, že se zatím lehce peru se ziskovostí. Je to dáno tím, že systém má nízké RRR.
Co bych měl asi více zdůraznit je, že podstatnou částí systému jsou S/R oblasti. Ty mají větší váhu než samotná svíce, která je signálem pro vstup. Proč bych měl nastavovat při vstupu do obchodu PT 40 pip který mi vyšel jako nejlepší z backtestu, když nejbližší S/R oblast ve směru mého obchodu je 20 pip? Chápeš co tím chci řící?

Hodně úspěchů....

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...