Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Financnik.cz

Diskuze k článku: Má historie poskytovatelů dat

Doporučené příspěvky

ja obchodujem na timeframe rangebars a tam mi vyhovuje iba CQG, predtim bolo este dobre zen-fire ale CQG ma este viac historickych dat. S volume mam iba slabe skusenosti takze nemozem porovnat a s casovymi skoro ziadne tak tam uz vobec neviem, ale na casovych niesu podla mna treba az tak kvalitne data

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli je vhodné backtestovat range bars v programu sierra chart, od sierry mam data (package 3).. nebo je vhodnější si zakoupit jiný zdroj dat? Jsou data pro backtest kvalitní? Děkuji.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ahoj chci se zeptat jestli k tomu abych mohl papertraderovat a koupit si mesicni data za 10 USD od IB potrebuju mit u nich zalozenej ucet alepson ten minimalni za 3000USD a nebo to jde i bez toho? Diky moc

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
To Michall89

Pokud potebujete data od IB, musite mit u nich ucet. Bez nej se k nim nedostanete. Nektera data navic stoji jeste priplatek (treba evropske trhy nebo tusim i Russel).

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Poznamka na okraj - treba takovy IQFeed nabizi tydenni trial ucet, je treba akorat zaplatit poplatky danym burzam, pro ktere chcete data (treba pro NYSE+NASDAQ - $10 celkem)
Za tyden se daji stahnout hromady historickych dat :) A pak trial ukoncit, pokud ho nepotrebujete...

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobrý den,
je zajímavé jak málo se téma dat probírá. A přitom jak důležité toto téma je. Jsou zde lidé kteří donekonečna vyzdvihují ten či onen indikátor a dokáří o něm sáhodlouze diskutovat ALE kvalita dat je nechává v klidu. A přitom každý indikátor je počítán právě a jen z dat.

Třeba CCI. Udělal jsem si testík data z IB a data od CQG (ticková data), trh NQ, otevření trhů + 60 min / běžný den / 2´tf. Rozdíl byl 1 - 2 ticky na OHLC. Sledovaný pattern ZLR (Véčko na CCI 14). Bylo až s podivem jak se od sebe liší. Od IB krásně špičaté, radost vstoupit, od CQG ploché, žádný vstup. Trh pochopitelně netrendoval - šel do chopu. A když jsem dal Reload Historical Data od IB, tak se graf "srovnal" a byl stejný jako ten od CQG.
Pak jsem otestoval i Williams%R 10 - vstup do trendu a stejný výsledek. Opět indikátor s daty od IB nepracoval dobře.
K čemu jsou potom všechny backtesty snad nemusím ani psát ...

Takže, je nutné si velice pečlivě rozmyslet CO a KDY chci obchodovat a podle toho použít data. Pro day trading jsou data od IB OK, pro vyšší intraday tf (od 5´ - 10´ min.) také není poblém ( svíčky jsou dostatečně veliké a rozdíl 1 - 2 ticků tvoří malé % velikosti svíčky a tudíž tolik neovlivní sledovaný indikátor ) ale na 3´ / 2´ tf bych osobně US e-mini s daty od IB neobchodoval. Trhy jsou příliš rychlé a je důležité mít VŠECHNY ticky v grafu. Jiná věc je obchodování pomalejších trhů jako třeba dopolední FESX nebo třeba Corn na 5´tf. Tam jsou data od IB - v tuto chvíli - dostačující.

Tatanka

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobrý den,
ještě k doplnění. Udělal jsem si další z testů na data a zjistil jsem toto.

IB přes API posílá filtrovaná / upravená / ořezaná ... atd... data (to se ví),
ALE pokud si otevřete ten samý graf přímo v TWS, dostanete všechny ticky. Tedy přesně takový graf, jaký je k vidění v NT7 po kliknutí na "Reload All Historical Data". Ale pozor, jen časové rámce. Sekundy a minuty.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.