Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Odkládám živý trading do nekonečna


Doporučené příspěvky

80 nebo 90% je úplně jedno. Důležité je uvědomit si, že tohle číslo se v čase nezměnilo. Je stejné už od doby, kdy ještě ani neexistovaly grafy, jen tape. Pak se začaly objevovat počítače, sw, indikátory, tisíce indikátorů, ale procento loserů je pořád stejné. Proč asi? Odpověď nelze nalézt v Sieře po zmáčknutí F6 :)


Find the loser and take his money.


edit: Odpověď LZE nalézt v Sieře po zmáčknutí F6! :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Myslím, že o tom píše i Van Tharp nebo Brett.

Těch 90 % neznamená lidi, kteří svůj obchodní účet zruinovali a zavřeli jej. Takových je z toho celkového čísla relativně málo. Převažují ti, co jsou vlastně pořád na nule. A ti se taky považují za "neúspěšné".

Zkrátka, 90 % těch, co zkusili nebo zkouší obchodovat, se tím neuživí. Tak je to myšleno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, těch ca 90% zahrnuje jak konzistentní losery, tak ty, co jsou na nule, což je vpodstatě to samé. Asi málokdo podstupuje riziko obchodování jen proto, aby se mohl večer zavřít před manželkou do kutlochu.

Někde jsem viděl informaci, že průměrný účet u brokera je otevřený 6 (nebo 12?) měsíců. Zhruba tuto dobu trvá průměrná "kariéra" tradera. Mrzí mě, že nevím, kde jsem to četl. Byla to zajímavý (i když nedůležitý) údaj, pustil jsem to z hlavy. Během této doby je účet vynulovaný nebo se stane neaktivní a trader ani nemá chuť ho uzavřít a vybrat si drobné.
Možná někdo, kdo má s nějakým brokerem bližší vztahy, by mohl mít podobnou statistiku k dispozici?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opet ke statistikam, nasledujici zminuje p. Jankovsky ve sve knize "The markets have an interesting ratio between winners and losers as far as accounts are concerned. This is not just my opinion; this is data compiled by regulators and market data services. The average retail trading account is closed in less than six months, and 90 percent close at a net loss of some amount. Ninety percent of people are taking losses. Eighty percent of these accounts are less than $100,000 starting balances. When you are winning, all the money comes from the small traders." tedy neco ve smyslu "Kdyz se podivate na trhy, zjistite, ze maji velmi zajimavy pomer mezi vitezi a porazenymi - pokud bereme v potaz jejich ucty. Nejde tu o muj nazor ale o data, ktera jsou zalozena na statistikach regulátorů a poskytovatelu sluzeb. Prumerny trader, jednotlivec, zavre ucet v mene nez 6ti mesicich a 90% z nich skonci se ztratou. 90% lidi v tradingu ma ztraty. 80% techto uctu zacinaji s kapitalem mensim, nezli 100 000 USD. Pokud jste v tradingu ziskovy, tak veskere penize k vam tecou prave od malych obchodniku."

co se tyce techto statistik, pokud se nad nimi clovek opravdu pozastavi a venuje jim nejaky cas, je mozne - ale jen mozne, ze prece jen nad tradingem zacne premyslet trochu jinak (spis ze zacne vubec premyslet nez opakovat co vetsina).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to nakonec psal Jason :)

Takže jestli 80-90% jsou ztrátoví obchodníci, neznamená to také, že 80-90% pohybů ceny jsou loseři, kteří pod tlakem vystupují ze svých pozic se ztrátou? Neboli - pohyb trvá, dokud jsou loseři ochotní vstupovat do trhu, aby dostali přes hubu? Opakovaně. Až si nabijí ústa tolikrát, že jim konečně dojde, že nevydělají, tak to hromadně vzdají a vystoupí se ztrátou. V ten moment končí trend.
Ne každý s takovým pohledem bude souhlasit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tieto diskusie o pomere porazenych a uspesnych na burze ma vzdy pobavia. Hlavne ak sa v tomto kontexte spomina "priemerny trader". Kto to je ten priemerny trader? Uz ste takeho stretli? V slovenskom hospodarstve je priemerny zarobok cca. 750 € BTTO. Co to znamena? Dokonca to nie je ani median vsetkych zarobkov. Znamena to ze existuje 500 000 ludi co nezarobia ani 500 €, dalsich par stotisic co zarobia +/- tolko a na konci retazca je mozno 20 000 ludi ktori zarabaju viac ako 2000 € BTTO/mesiac. Z tychto 20 000 zaraba 1000 viac ako 20 000 €/mesacne.
Kto je clovek ktory zaraba "priemerne" dobre?

Na Slovensku je 11% ludi s vysokoskolskym vzdelanim. Je to elita? Ked som na promociach hrdo drzal diplom a pozrel som sa doprava a dolava tak som ten pocit nemal. Vlastne mi hlavou prebehla myslienka ako z toho vtipu o dvoch cerstvych inzinieroch na promociach, kde jeden druhemu vravi: "Ked tak pozeram na to aki sme my inzinieri, tak mam celkom strach ist k doktorovi." Napriek tomu su ludia s VS vnimani ako elita.

Pri prijimacich pohovoroch mi presli cez ruky stovky ludi s VS vzdelanim a rozdiely medzi touto "elitou" su astronomicke. Vobec nesuvisia s tym kto aku skolu absolvoval ale skor aky mal pristup k svojmu vzdelaniu a hlavne ake mal skusenosti.

A to pisem cely cas o ZAMESTNANI - co predstavuje zdroj prijmov pre 95% populacie. Napriek tomu su tam diametralne odlisne rozdiely. A vy tu pisete o akomsi "PRIEMERNOM TRADEROVI"?

Precitajte si MARKET WIZARDS. Uz neviem kto presne, ale jeden z guru odpoveda na otazku co by odporucil priemernemu traderovi, takto: "Nech odovzda svoje prostriedky na financovanie niekomu kto tomu rozumie a nech sam ide robit nieco co ho bavi!"

Pochopte uz konecne ze trading nie je pre priemernych ludi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pravda, že trading zřejmě může dělat každý. Jediná nutnost je to, aby ho to přirozeně bavilo. S tvým postojem k vysokoškolákům musím jen souhlasit. Člověk když si jen uvědomí, že např. doktora může dělat někdo kdo dostával na střední škole čtyřky, na vysoké měl co dělat aby tu školu dodělal...třeba i na několik pokusů.
Co se týká těchto profesí, tak bych rozhodně udělal daleko přísnější měřítka, protože, někdy i ten kdo má dvojky by mohl zmrvit zbytek života druhému.
Menší flame...srry :D

A k tomu průměru. I u nás v Čechách se uvádí průměrný plat cca 23 000 Kč a já osobně znám kolem sebe asi 100 lidí a jen tak 3% mají stejně nebo víc :D. Jde o to, že si stačí spočítat 99 lidí co mají plat 12 000Kč a k nim podnikatel / politik nebo sportovec co má plat 150 000Kč a rázem máme průměrný plat 13380 Kč, ale stejně nebo víc má pouze jeden člověk :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ty procenta mě tak baví, že jsem se vydal hledat, kde to Brett má napsané. Vím, že to někde má, ale ještě jsem to nenašel. Ale pravda je, že je to jedno. Co mi příjde mnohem a mnohem zajímavější a co by asi mohlo být pro začátečníky inspirací je jiné pravidlo od dr. Bretta. Nikde jinde než v Tradingu na maximu jsem nečetl tak hezky zdůvodněné určité milníky pro live tradery. (Vy co knihu máte prosím přeskočte) Brett rozděluje obchodníky na odborníky a profesionály.

Odborník pokryje obchodováním své náklady na trading (internet, počítač, platformu, jiný software, nákup dat atd.)

Profesionál zaplatí náklady a ještě mu zbyde na živobytí.


Vím, že to většina tady na stránkách asi četla, ale článek ke kterému se váže diskuze je především pro nováčky. Pokud zmíněnou knihu nemají, je možná dobré aby se zamyslely nad tím, že dřív než budou jezdit ve vysněném ferrari, musí se stát těmi odborníky.


Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...