Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Odkládám živý trading do nekonečna


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

pekny clanok :) ja osobne som zacal nazivo mozno trochu priskoro, kedze vysledky boli pomerne nestabilne, ale aspon som zacal. Viem ake to je, viem co treba zlepsit. Mozno by zaciatocnikom pomohlo uvedomit si, ze nemusia hned od zaciatku profitovat, staci ze sa "otukaju" :) Pokial sa nedari a stopnu to vcas, nic strasne sa nestane, doplnia kapital a mozu zacat neskor, trochu skusenejsi :)

inak som sa zasmial na "co kdyz skonci burza" :D Na burze obchoduje tolko subjektov (zdaleka nie len traderi, banky, poistovne, hedge fondy apod., ale aj hedgeri, teda vyrobny sektor), ze akakolvek co i len mala zmena sposobi vo svete velke halo a diskutuje sa o nej 4 roky. Zrusit burzu je to iste jak zrusit kapitalizmus, a to nas budu trapit ine veci jak trading ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Tomáši,
opravdu trefný článek. Já jsem se k tradingu doslal trochu jinak, ale potom jsem začal číst vaše články a
chodím i na vaše semináře a to mě zase trochu posunulo.
Můj žačátek byl dost neuvážený a zbrklý, ale bylo v něm veliké nadšení a touha jít dál.
Po 1/3 ztáty účtu jsem se zastavil a hledál svůj přístup k obchdování.
Myslím, že ho s 70% mám, protože se člověk musí pořát učit a to hlavně psychologii, kterou jsem
na začátku odsouval na druhou kolej.
Poslední rok jsem strávil pouze studování live grafů, ne kvůli nějakému dokonalému systému,
ale proto abych poznal, jak trhy fungují a moje hlavy a oči je měli nakoukané.
Teď po roce mám největší blok, přepnul jsem na live, ale nemůžu překonat to znovu "poprvé".
Což mě někdy vadí víc, něž kdybych dostal S/L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento článek na mě působí jako nebezpečné Pí áR. Nemůžu si pomoct. Jezinky hadr!

1. "...nepřítel, kterým je většinou strach". Strach nemůže být u tradera nepřítelem - naopak. Strach je jeho partner v situaci kdy obchodník ztrácí pokoru...

2. "Perfekcionismus" Podle mého názoru může být perfekcionista například špičkový chirurg, ale pokud není zároveň "hráčem", v tradingu bude trpět.
"Perfekcionisti musí v tradingu změnit myšlení..." nemusí. Perfekcionista může rozvíjet svůj perfekcionismus k dokonalosti a najít pro něj nejlepší uplatnění - protože je to jeho přirozenost...
Dle mě je velká chyba měnit svoji přirozenost.

3. Kontrola připravenosti "...cítíme se dobře..." To psal politik, akademik nebo teoretik???
"Chceme uspět" Mě to zní jak text ze špatné motivační knížky pro debily.
Co třeba kontrola cílů, position sizing, kapitálu, strategií, rutin, ...?
Co třeba kontrola představitelných černých scénářů?
Co třeba vypořádání svých finančních závazků před tím než začnu obchodovat?
Co třeba příprava na změnu v chování trhu...
Jsem vůbec připravený(schopný) prohrávat???
...

4. "1-2-3-START"
Může mi prosím někdo říct kolik je 90% z připravenosti? To je přece blbost na entou...
[bold]Připravený není člověk nikdy.[/bold] Jde o přesvědčení sebe sama, že jsem schopný na trhu obstát a že má "hra" smysl a tam jsou dva stavy - jdu do toho nebo do toho nejdu
123Start lze použít u bungee jumpingu, ale u tradingu bych se držel. Proč? Protože:
a. bungee je jednorázovka, trading je běh na "dlouhou" trať
b. u bungee je vysoká pravděpodobnost, že to přežijete - u tradingu platí opak

Vzhledem k tomu, že se říká, že peníze jsou v naší společnosti až na prvním místě, tak se doporučuji zamyslet nad:
prý 90% a více lidí na burze neuspěje
prý ti co jsou nyní mezi 10% tam většinou nevydrží dlouho
dynamika trhu se může kdykoliv změnit a to exponenciálně
prohry (ztráty) jsou "dennodenní" rutinou (je to jako když jde boxer do ringu, tak dostane nejednu nakládačku, než dospěje k nějakému úspěchu) a není kolikrát jednoduché postavit se znova na nohy
pokud investujete dlouhodobě a máte "naloženo" cítíte tlak 24 hodin denně
je vhodné počítat i s variantou, že peníze, které jsem poslal na účet k brokerovi už nikdy neuvidím...(investuji tolik, kolik jsem smířený ztratit)
bacha na šarlatány a mazání medu kolem ....

Jsem neúspěšný remcal nebo relativně úspěšný live obchodník, který se snaží být realistou???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

90% neuspeje? a co? 90% restauracii sa zavre do jedneho roka od otvorenia. 90% podnikatelov zavre kram, alebo skrachuje. Zda sa ze 90% je magicke cislo a plati univerzalne v comkolvek, co ponuka velke zisky vymenou za riziko. Komu sa nepaci ze jeho sance su 10%, nech nerobi biznis, najde si nejake teple miestecko najlepsie v statnej sprave, a nech je rad ze dostane zaplatene kazdy mesiac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato - (tu)
již chvíli přemýšlím nad tím, že si zde z nějakého důvodu vytváříme iluzi, že těch deset procent úspěšných se týká jen tradingu. Tys to správně naťukl, ono se to týká jakéhokoliv druhu podnikání. A pokud jde o to zda je zmíněný článek pí-ár nebo co. Já ho beru prostě jako názor člověka, který chce dodat odvahy k prvnímu kroku. Autor má na svůj názor nárok a mě se líbí. První krok je v každém začátku to nejdůležitější a je k němu potřeba nejvíc odvahy a často již ten první krok rozhoduje, kdo obstojí a kdo ne!

A pokud ještě jsme v zajetí procent. Ono těch devadesát procent samozřejmě neobstojí. Těch neúspěšných musí být mnohem, mnohem víc. Těch 90% neúspěšných se týká jen těch, kteří ten první krok učiní. Drtivá většina ho nikdy riskovat nebude.

Hodně štěstí všem, kdo najdou sílu jít do live!
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já to nepočítal:) proto je tam "prý" ale i tak

Jen je sakra velký rozdíl, pokud zavírají restauraci souseda nebo moji. Co zavírají, ono stačí, když si někdo přijde do mé "restaurace" pěkně najíst a nezaplatí:).

Přemlouvat (motivovat) se můžete k tomu, že třeba uklidíte pokoj... Přemlouvat se k live tradingu je dle mě hrubá chyba. To musí jít samo od sebe. Pokud se někdo musí nějak nutit, tak má podvědomý blok, který mu stejně nedovolí v pohodě obchodovat. Pokud je obchodník v "křeči" tak nemá šanci - trading není uklízení pokoje. Proč nemůže někdo začít live? Hledejte sami v sobě - buďte rádi že tu brzdu máte, snažte se ji pochopit, proč vám brání, kde je příčina - něco vám chce sdělit. Nedostatek kapitálu? Přílišný risk? Nedůvěra v systém? Nedůvěra v sebe? Přílišný stres? Vázanost k penězům? Nějaké zanedbání?........

Průšvih je ten, že se marketingově vyzdvihují pouze investiční úspěchy - ten 1 z 10 (nasazují se nováčkům růžové brýle - kurzy se tak lépe prodávají), je ale neuvěřitelně důležité brát tento byznys v plném jeho kontextu - tedy i těch 9 z 10, kteří zrovna neměli to štěstí. Proč těch 9 neuspělo? Kdo vůbec jsou ti neúspěšní? Nedostatečná příprava? Jaké stránky zanedbali? Neměli jenom štěstí? Co jim chybělo k úspěchu?........ Nevěřím, že by všech 9 by byli lemplové a ingoranti. Někteří dokonce dostali Nobelovu cenu za ekonomii a potom na burze zkrachovali...

Není kam spěchat.

Ahoj Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to III - najprv treba definovat, co to znamena "neuspeli". Pokial niekto pride na burzu, rozflaka ucet a konec, tak ten je neuspesny. Ak niekto rozflaka ucet, naspori a zacne znova, tak ten nie je neuspesny, pretoze to nevzdal. Ked clovek cita pribehy tych najvacsich frajerov na burze, tak to vyzera ze rozflakat prvy (a aj druhy) ucet je nevyhnutna podmienka uspechu...

Osobne netusim, preco by mi mal niekto vykladat analyzy tych 90% neuspesnych. Mozu to byt flakaci co hrubo zanedbali pripravu (alebo ziadnu nemali), mohli byt proste len podkapitalizovani, mohli byt nepruzni a nezachytili zmenu na trhu. Existuje milion sposobov ako moze clovek neuspiet, ale to mna osobne zrovna nezaujima. Mna zaujima ako mozem uspiet ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lll Napsal:
-------------------------------------------------------
> Super otázky yamato. Co znamená úspěch na burze?
> Co znamená pro mě úspěch na burze? Co pro mě
> znamená neúspěch na burze?
> Nepoučit se z chyb (vlastních i cizích) je taky
> chyba.

Já vím úplně přesně, co pro mě znamená úspěch na burze - 30% ročně (podotýkám, že nejsem daytrader, spíš swing trader; a pro rejpaly 30% z mého kapitálu je hezká sumička). A jinak s článkem bych tentokrát spíše souhlasil. Ono i tady v diskusích je hodně přispěvovatelů, co když je potom potkám osobně nebo si napíšeme více po e-mailu, tak se vlastně zjistí, že v reálu neobchodují.

Tudíž - připojím oblíbené rčení, které je určitě k nalezení i zde na finančníku: "'Udělal jsem všechno, co jsem mohl', říká poražený. A vítěz to udělá bez řečí".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte musim reagovat na to preco je to az 90% ... pozrite ked sme na burze stale zarabame na niekom inom takze pri najlepsom by mohlo zarabat iba 50% ludi.. je to avsak bez ohladu na kapital a plynuci cas.. skratka casom ti ludia ktori vyhravali maju viac penazi v priemere nez ostatni a teda ostatnych aj viacej osklbavaju potom vznika elita 10% a je to uplne prirodzene... nezabudajte ze trading nie je ako chudnutie ze je to iba vo vasej hlave, ano musite byt mentalne fit no trhu bude nakoniec jedno ci svoj plan plnite spravne ak nenesie so sebou ziadnu vyhodu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...