Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Odkládám živý trading do nekonečna


Doporučené příspěvky

procenta mají vyjadřovat poměr - v tomto případě je jedno jestli to je 60%, 70%, nebo 90%. Spíš jde o poměr většina menšina...

odborníci, profesionálové dle Bretta - no když to vezmu kolem a kolem, tak jsem jeden měsíc profesionál a druhý měsíc odborník, pak další měsíc odborník a pak zase profesionál - trochu legrační jako většina zobecňujících škatulek

trading je sice řemeslo, ale právě u tradingu je velké nebezpečí, že i ten největší mistr se utne díky možným událostem s neodhadnutelným dopadem

mistr tesař je přeci jenom v bezpečnější pozici než mistr trader - proto jsem tak ke článku kritický

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

" trading je sice řemeslo, ale právě u tradingu je velké nebezpečí, že i ten největší mistr se utne díky možným událostem s neodhadnutelným dopadem "

Je umění poznat kdy se držet z5. Ale když se podíváš do historie, nemusí jít o desítky let z5 tak určitě objevíš spousty jmen traderů, kteří i v době kde větčina ztrácela, oni profitovali, nebo zkrátka neobchodovali.
A nejsem live trader, ale myslím si, že pokud už máš něco natredováno a diverzifikuješ přes různé druhy jako daytrading / spread / opce tak je malá šance, že by si přišel o účet.

:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BOBR:
z čeho jsou ty dvě Audia?....děkuju....něco podbnýho jsem hledal....jako inspiraci

to all:
Článek mi pomohl, jsem právě ve fázi několika Backtestů s kladným výsledkem, a čekám na postrčení na Live...myslím že autor nic nenabízí, nic nevnucuje, jen motivuje lidi kteří chtějí motivovat, jen pomáhá lidem do chtějí pomoct.

Velké díky Petrovi a Tomášovi....otevřeli ste mi jinou dimenzi, miluju Trading...! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

..tak ako som pisal, dal som si zavazok urobit Backtest na PA + Intermarket analyzu do nedele..takze je nedela a ja som sa k backtestu dostal a urobil ho zatial na jednom mesiaci..mozem povedat ze je to o nieco komplikovanejsie ako ked som robieval bcktesty na Finwin na jednom trhu..mam tri trhy: YM,ES,NQ a obchodujem z toho YM a NQ, hladam PA vstupy a potvrdenie cez IA. Je k tomu osobitne vlakno s dobrou diskusiou a komentami ku grafom...citim ze mi tento system momentalne najviac vyhovuje, viacej sa venujem trhom a dokazem ich lepsie vnimat..
a este by som dodal, ze taketo "verejne" zavazky mi pridu dobre, ja ked totizto nieco slubim, tak sa to potom snazim dodrzat a mam to stale na pamati..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S článkom viac menej súhlasím až na ten risk na obchod - 3% z účtu. To je pre mňa brutálne veľa a pre začínajúceho obchodníka ani nehovorím...Schytá sériu strát a pri 5-6-tej v poradí prestane obchodovať, pričom štatisticky sa nič nedeje.. Je podľa mňa lepšie začať s takým riskom na obchod, ktorý som schopný akceptovať aj pri sérii 10 strát po sebe...Samozrejme si tento risk vypočítam a musím ešte pred začatím obchodovania akceptovať to že o túto čiastku pri danom obchodnom systéme prídem...A potom už treba do toho ísť nekompromisne... OS a seba v live obchodovaní bez väčších stresov takto preverím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak u risku stejně jako u všeho v tradingu záleží na úhlu pohledu daného jedince a co jemu funguje. Např. LW na otázku kolik by měl člověk riskovat u komodit pozičně obchodovaných odpověděl: Pokud v noci klidně spíte - potom riskujete málo. Pokud se několikrát za noc probudíte - potom riskujete moc. Pokud se probudíte, tak jednou za noc s myšlenkou na svojí pozici, potom riskujete akorát. :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LW doporučuje 1kontrakt na 10K na účtu, což je poloviční risk než doporučují finančníci. Ovšem věřím, že toto doporučení se týká ostatních, sám nepochybně riskuje mnohem víc. Věřím, že je to věc každého. Pro někoho jsou 3% moc, pro druhého 5% málo. Osobně jdu klidně do většího rizika a je mi jedno zda s tím někdo souhlasí, je to má volba, mé nervy, mé peníze, můj život.
Ovšem to nemá nic společného s tím, že bych si nevážil doporučení na těchto stránkách. Nastuduji je, posoudím a rozhodnu se podle sebe.
A pokud jde o to, zda je příliš nebezpečné jít do live účtu, myslím že klíčové je to, že účet se otevírá dospělým, svéprávným lidem. Dospělý, svéprávný člověk je snad schopen se rozhodnout, někdy možná potřebuje popostrčit, ale pokud se rozhodne je to "jen jeho karma" a pokud vydělá bezva, pokud zruší účet taky bezva, třeba jen potřebuje jasný signál, že trading není pro něj.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...