Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tipy z praxe intradenního obchodování – posouvání SL na B/E při protitrendových obchodech


Doporučené příspěvky

Mel bych otazku ohledne casu vstupu - tj. 9:10 rano na Lanzarote (trochu mimo tema - omlouvam se)

Na wikipedii jsem nasel, ze premarket je 2.5 hodiny pred otevrenim pitu, coz nevim jestli je spravna informace.
Kdyby tomu tak bylo, znamena to tedy ze Petr otviral pozici necele dve hodiny pred zacatkem premarketu?
Koukal jsem se na specifikace kontraktu ES na CME, vyplyva z toho ze se obchoduje de facto 24/5, coz je pochopitelne mysleno elektronicky. Z pohledu americkych casovych pasem, povazuje se tento casovy okamzik za after-hours trading, nebo jak to tedy s temi pojmy v praxi je?

Kdyby to mohl nekdo mirne objasnit, tak bych byl vdecny :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit + Diverjh
Premarket je veškerý čas, kdy se dá obchodovat s výjimkou "Regular trading session" (rozuměj obchodování na pittu - na parketu). Díky elektronickému obchodování lze obchodovat i v době, kdy je pittová burza zavřená, toto období je premarket. U každé komodity je to jinak. Na přiloženém snímku jsou informace o otvíracích dobách u E-mini S&P 500 (označení ES) u jiných komodit např u Corn jsou hlavní hodiny (regular) od 16:30 do 20:15 a premarket o 01:00 do 14:15
Na fotce je čas uvedený v závorce v našem středoevropském času. Snímek je z TWS, ale na internetu zmíněné časy jistě zjistíte.
Dobré obchody
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře mám otázku ohledně stanovení S/R úrovní. Mikro S/R úrovně stanovujete více pocitově, nebo podle jasnějších pravidel tvorby swingu?
Sám nyní bactestuji (též postupně na dělám replay od února 2012) na trhu TF a zkoumám korelaci s trendem premarketu a předchozích dní a vstupy a zásahy hypotetických PT na: HOD/LOD, Globex, silná S/R, výstup Mplay, PT 50% rtcmt, výstup na 204. Uvidím zda na něco přijdu.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím,
pokud trh udělá korekci, kterou vzápětí překoná a pokračuje v mém směru k PT, tak posunovat SL pouze na BE nedává žádnou logiku, v tom okamžiku bych už měl posunout SL pod low této korekce, smysl posunutého SL vidím v ochraně již vytvořeného zisku, co získám tím, že posunu SL na BE, když už trh překonal korekci a pokračuje zdárně k PT a najednou si to rozmyslí a vrátí se zpět pod korekci a půjde k mému vstupu, kde mám posunutý SL na BE? nezískám z takového obchodu vůbec nic, pouze neinkasuji plný základní SL
posunovat SL na BE se dle mě a mých reálných obchodů vyplatí v tom, že neinkasuji ztrátu, pokud je po vstupu do obchodu evidentní, že trh nejde do mého směru dostatečně rychle, má problém s překonáním určité bariéry v mém směru a proto myšlenka pro vstup do tohoto obchodu byla od začátku chybná, nebo prostě trh, což jsou nakupující a prodávající mají jinou představu o směřování ceny, koukal jsem na to, vstoupím, trh se rozjede trochu v mém směru 3-4 body na NQ a tam se zastaví, spadne na 1-2 body od vstupu v mém směru, znovu jde pryč od vstupu na 4-5 bodů, pak znovu zpátky na 1-2 body od vstupu, je na vstupu, 1-2 jsem v otevřené ztrátě, trh jde ze ztráty pryč na vstup, 1-2 body v mém směru, zase na vstup, jde 2-3 body do mého směru, zase zpátky na vstup, zase 1-2 body do mého směru a teď bych měl utáhnout SL na BE, protože takový trh už nebude mít šanci pokračovat v mém směru, nejlepší ziskové obchody, které jsem udělal byly ty, kde trh se motal chvilku kolem vstupu, klidně mohl jít do otevřené ztráty, ale ke SL se nepřiblížil a v dalším pokusu překonal vstup a rychlými pohyby uháněl pryč od vstupu a směřoval do PT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...