Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Financnik.cz

Diskuze k článku: Procvičujeme obchodní systém FinWin: Zadání (2)

Doporučené příspěvky

Zdravím,
Na e-mini 2 se chystám v létě.. :-)
Já osobně bych nebral žádný signál do trendu, ale uvažoval bych o patternu extreemcross u formace
double bottom.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zdravím vás tradeři. Rád bych se zeptal, k čemu je dobré zapisovat cenu (vstupu i výstupu). Nestačí si zapsat červené nebo zelené číslo? Co vám informace o ceně napoví? Zajímá mě to, protože vypisování dlouhých čísel je u mě nejzdlouhavější část backtestování. Dík.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
To shaman78:

toto se hodí pro další práci s MAE/MFE, aby sis mohl otestovat, jaký je ideální SL a PT... Nicméně v tomto konkrétním příkladu to v podstatě smysl nemá, ale podle mě se Tomáš snaží začátečníkům ukázat, jak jednoduše backtestovat obchodní přístupy.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Pro ty, co se raději dívají do svého grafu a mají nastaven evropský čas, malá technická:
15. březen spadá do období, kdy jsme ještě neposouvali čas jak amíci, takže už od 14:30
doufám že jsem to řekl správně :D

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Ja bych to viděl na 0/v pattern skoro přesně ve 12:00.
Podpořeno silnou S/R úrovní a křížením EMA34/204.
Long na 820,8/SL 819,8 / TP 823,3 (hodnoty jsou odhady z obrázku ne přesně z grafu)
Ještě by tam byl jeden 2v pattern a sice silně agresivní short asi v 9:28.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to Tomnes,Kuba:
Nechci rejpat, jen chci věci líp pochopit. Takže pokud zadám do tabulky výsledek obchodu v pipech, mohu tak přece i v pipech (těmi jsem myslel ty červené a zelené čísla, ne hodnotu v USD) PT a SL vypočítat.. No, alespoň takhle to dělám.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
shaman78:
Souhlasím s Kubou, při pozdějším vyhodnocení backtestu se hodí vidět, jak jsem ten obchod počítal včetně vstupu a výstupu. Taky je to kontrola proti překlepu - když mám jen výsledek už vůbec nezjistím, jestli jsem to myslel tak nebo onak nebo jestli je to chybný zápis. Když mám vstup i výstup, můžu se po čase podívat do grafu a hned vidím např. byl to vstup podle dílčího pravidla, které už jsem mezitím zavrhl nebo je to nějaká chyba protože v ten čas byla cena někde jinde apod.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Times... "Ještě by tam byl jeden 2v pattern a sice silně agresivní short asi v 9:28."
Ano souhlas můj obchod by taky byl 9:28 se slušným profitem, sice riskantní, ale byl by tam ;-)
PaGun

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.