Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Aukcia realne obchodovanie


amoniak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 59
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rossi: Nechcem ti radit ved ty si ten ktory ma svojim vlaknom doviedol k market aukcii ale podla mna ES ko za to nemoze. Neviem ci si na Corn presiel vdaka Toddovi a jeho webinaru o Grains alebo sam ale Corn je ovala tazsie obchodovat. Inak bol si vcera short na Corn? Preco sem nehodis nejake screeny? Tiez by ma zaujimalo akym stylom obchodujes? Ja si neviem predstavit obchodovat len jeden trh. Z mojho pohladu sa mesacne vyskytnu max.4 obchody ktore ti ponuknu super RRR. Tiez Tom tvrdil ze niekto si proste vyberie trh a ozeni sa s nim a potom ho to laka robit trady aj tam kde nie su. Tiez som skusal obchodovat len ES ko a vedel som ho pekne precitat ale napr. po tyzdni cakania som nestiho initiative break z velkej BA a uz je pre mna proste neskoro pretoze obchodujem pre 20-30 bodov. Takze potom zasa cakat a pozerat ako ide trh do mojho planovaneho targetu bez mna a zasa cakat na novu BA? Nikdy viac. Momentalne obchodujem zhruba 15 trhov. Neznamena to ze na 15 trhov cumim ale pred obchodovanim si pozriem Daily kazdeho z nich a potom si vyberiem dva na ktore sa nachadzaju v KRA a je tam moznost ist do initiative breakoutu. Mam ovela viacej prilezitosti ktore maju v sebe obrovsky potencial a ked mi to neda vstup tak ma to tak nemrzi ako keby som obchodoval jeden trh. Aby som to zhrnul a ako to chapem ja. Obchodovanie market aukcie podla Toma ak chces byt uspesny spociva vo vyberani obchodov s moznostou drzania viacej dni ktore ponukaju vysoke RRR. Viacej trhov Vychadzat z daily a len z daily vstupovat mozes na breaku 30min alebo 5 min BA. Vsetko vychadza z BA. Vysoke RRR Prikladam svoj obchod na september copper

20075

20076

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj amoniak. dik za reply. Ja se snazim kvalifikovat se na kapital a u te firmy je zakazano drzet open pozice pres noc. Jde o firmu topsteptrader.com musi to byt intradenne. corn me prijde intradenne vice citelny nez ES., ale je to trochu jiny animal...ale zacinam si zvykat. napriklad v ES pokud overnight akce smeruje value dolu tak je spise velka sance ze i denni session bude dolu. U Cornu je to tak ze overnight kace byva fadovana behem denni session. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rossi: Drzim palce nech ti to vydrzi Musim napisat ze v poslednej dobe mam stale menej a menej casu na intraday obchodovanie a zacal som to riesit pomocout opcii na akcie alebo indexi. Co sa tyka plusov tohoto pristupu tak je to pre mna jedna z dolezitych veci a to zbytocne vyhadzovanie na BE. V intraday sa mi pravidelne stavalo ze 6-7 obchodov z 10 skoncilo na BE. A to som stopku neposuval hned po breaku ale po 3-4 hodinach alebo neskor. Cloveka potom dost mrzi ked vie urcit smer trhu aj target ale trh tam dojde bez neho. Opcie mi v tomto pomahaju pretoze nehrozi pri nejakej hlbsej korekcii po breaku ze by ma to mohlo vyhodit(v ramci intraday). Druhym plusom je ze clovek nemusi reagovat v priebehu par minut a moze si to dopredu premysliet(pokial deti spia). Prikladam screen z POT kde som vcera kupoval POT DEC 12 40C

20127

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

amoniak:
ahoj, rád tě tu vidím. Předpokládám, že jsi tak zavalen obchodováním, že už nestíháš sdílet myšlenky na fóru? :-D

Jinak já už jedu live, ze začátku to nebyla sláva, pomalu se z toho sbírám. Zkoušel jsem i mentora, ale nesedl mi jeho přístup, takže znova a líp :-)

Market profil je sice krásná věc, ale obchodovat podle něj neumím. Nechal jsem si z něj pár věcí, teď jedu přístup založený na S/R oblastech, footprinty, IM analýza a základy PA. Pomáhá mi kamarád, učí mě a je to vážně jízda :-)

Profil a potažmo market aukci si nechám na pozdější dobu, na poziční obchodování, popř. opce..

A teď ty - povídej, jak se daří, jak obchoduješ, atd atd atd :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych jenom rád zopakoval, že Market Profile není obchodním systémem :), ale jen zajímavý způsob organizace tržních dat (doplněný o holistický pohled na trhy pánů Daltona a spol.).

Takže když mi někdo řekne, že obchoduje Market Profile, je to jako by mi řekl, že obchoduje (třeba) 5min graf s volume indikátorem (nic moc vám to neřekne, co?).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro všechny:

prosím vězte, že s příchodem kurzu Intermarket, volume analýzy a orderflow (www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/pa-emini.html) chceme po předchozích zkušenostech s prolínáním vip a veřejných diskusí soustředit veškerou podrobnější diskusi na tato témata do jedné sekce a tou je sekce pro absolventy kurzu..

tj. do tohoto vlákna patří obecnější diskuse nad market aukcí, ale např. konkrétnější metody orderflow je již něco, co je za hranicemi veřejného fóra..

děkuji za pochopení,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michale,
při vší úctě, přijde mi tohle lehce absurdní, nárokovat si know-how market profile, market aukce, orderflow, je to tak široké pole působnosti a intepretací a použití je mnoho, navíc autoři jsou někde jinde. Podobně absurdní jako patentové spory Apple, kde si nárokují vlastníctví obdélníkového tabletu s oblými rohy.
Rozumím zamykání a chránění fiwwinu a jiných vašich strategií, ale tady už můžete mazat všechny screeny, kde je použit CCI, což je jeden ze základů finwinu :)

rozumím, že je důležité chránit efektivitu obchodního modelu, ale tady bych si přesně uměl představit efektivnější využití screenů zkušenějších live obchodníků, k vašemu prospěchu, kde jsou použity jako vábnička na nováčky, kteří se jimi navnadí, výsledky je ohromí, ale nepochopí z nich vůbec nic, protože to víceméně ani nejde. .. ale už to mohou pochopit na vašich placených kurzech k tématu, takto se k těm screenum nedostanou, protože pochybuju, že stejní ochodníci ted půjdou na kurz, aby mohli vkládat screeny do vip vlákna

přijde mi to zbytečné řešení, nicméně nezbývá respektovat podmínky vašeho privátního webu

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nikdo si nenárokuje žádný patent na orderflow apod., to je dost nešťastná úvaha..jde pouze o to, že chceme jasně vymezit prostor na našem vlastním fóru, kde se bude daný přístup probírat..a zas a znovu se ukazuje, že lepší cesta momentálně prostě není - s ohledem na to, že se soustavně látka z kurzů míchá s diskusí mimo kurzy..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal, nie je tá vymedzenosť až moc prísna? Amoniak evidentne nečerpá svoje skúsenosti z Vašich kurzov a neprenáša ich na verejné fórum. To znamená, že sa chce z dobrej vôle podeliť o svoj pohľad na trhy a prezentovať svoje obchody. Čo viac si tento web môže priať, bezodplatná snaha pomôcť a poradiť má byť vítaná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11:

snažil jsem se to napsat co nejvíc polopatě - momentálně prostě není lepší cesta, jak nemíchat věci z kurzu s věcmi mimo kurz, než jasně vymezit, kde se bude tato specifická oblast probírat..protože to vždy zatím sklouzlo k tomu, že se do veřejných vláken začali postupně přesouvat studenti kurzu...a jistě uznáte, že takový např. footprint je podstatně užší téma než třeba price action..

bohužel jsem opět nucený vlákno uzavřít, protože to je opět flame..kdo bude mít seriózní dotaz, na který tu není odpověď, může mi napsat email..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...