Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Investice, zacatek


Doporučené příspěvky

Dobry den,

dovolil bych se Vas zeptat na par veci, ktere mi
nejsou zcela jasne.

Tedy, jsem ochoten investovat do komodit
castku kolem 15 000USD. Jak je financne narocne poprve
vstoupit na trh s komoditami? Lze zaplatit brokera,
kteremu bych castku sveril a ten by pro mi vybiral
vhodne tituly? Kolik by tato sluzba stala u
prestiznejsiho domu? Jak je to se zdanenim zisku? Je
investice aspon castecne garantovana? Kdo vydava
brokerum licence a kde je mozne je overit?

Omlouvam se za vetsi mnozstvi dotazu, ale moje
znalosti jsou minimalni.

Dekuji za odpovedi

Michal Siller

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.
Brokeři, kteří "obchodují účet za vás" existují, ovšem výrazně nedoporučuji takové vyhledávat v ČR. Osobně jsem slyšel mnoho případů, kdy podobné brokerské domy u nás "vyluxovaly" účet klienta během pár dnů. Pokud už bych skutečně MUSEL někoho nechat obchodovat můj účet, pak bych hledal renomovanou společnost v zahraničí (USA). Takovýto broker, který pro Vás vybírá obchody a takové i obchoduje si za svou práci bere obvykle mírně větší brokerské komise - většinou 40-80 USD / RT. Snad mohu prozradit - díky hromadícím se dotazům jako je tento se snažíme domluvit s jistým prestižním brokerským domem a špičkovým obchodníkem v USA na možnosti takto spravovat klientské peníze s účtem nad 10 000 USD. Zatím jsme však ve fázi jednání, výsledek dáme včas vědět.
Investice není garantována v žádném případě. Komodity jsou vysoce rizikovou záležitostí. V ČR vydává licence Komise pro cenné papíry (KCP), kde je i možné si licence českých brokerů ověřit. Podobná komise samozřejmě existuje i v USA a dalších zemích.
Zdanění zisků se probírá v tomto vlákně www.financnik.cz/forum/read.php?2,76,76#msg-76

S pozdravem,
Tomáš
FINANCIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

dekuji za radu. Jelikoz travim 10 mesicu z roku v USA, tak by pro me nebyl problem se ne nejakou full service brokerskou spolecnost obratit. Muzete mi neco doporucit? Je mozne i pres vyssi brokerske komise dosahnout zajimaveho zhodnoceni, treba prave u konkretnich 15000USD? Jeste jeden dotaz tykajici se zkratky USD/RT, co znamena RT?

Dekuji

Michal Siller

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

mates22,

demo uctu je samozrejme velka hromada, staci zadat do jakehokkoliv vyhledavace co by jsi chtel nejradeji obchodovat, jestli komodity, forex nebo opce, a podle toho si vyhledat prislusneho brokera a u nej si otevrit demo ucet.Nic platit nemusis a vetsina brokeru poskytuje demo ucet na cca jeden mesic. Jako dobry zdroj pro inspiraci jakeho brokera muzes pouzit zdejsi vlakno BROKERI.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Prosím Váš poraďte som začiatočník už 7mesiacov sa učím ako funguje trh FOREX (EU/usd,eu /gb,) KOMODITY(kukurica ,med.zlato) no neviem ci sa orientujem dobrym smero lebo zatial 2-3dni mam zisk a potom sa to tak dokasle ze keby som mal real ucet tak neviem .
Poradte cital som ze ako zaciatocnik je lepsie zacat mini E-mini S&P 500 (ES) a podobne , ako sa mam dopracovat k realnym a stabilnym ziskom ,co mam zacat obchodovat ?
DAKUJEM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marian1:

na vas dotaz se neda kratce a konkretne odpovedet..z osobni zkusenosti bych vam poradil, abyste si dukladne procetl VSECHNY dostupne materialy (clanky) minimalne tady na financnikovi..a ktomu nejlepe jeste alespon nekolik (lepe vsechny) dostupne knihy o tradingu v cestine (pripadne i nekolik zakladnich v anglictine - Mark Douglas..)..zkratka to chce studovat studovat a studovat..nemuzete cekat, ze vam nekdo urci presnou cestu co, kde, kdy a jak obchodovat..musite byt trosicku samostatny..nejdulezitejsi pro zacatecnika je ale podle meho odhodlani, systematicnost a poctive zakladni studium...dokud totiz dobre nepochopite uplne zaklady, nemuzete se pohnout dal, a uz vubec ne zacit stabilne vydelavat na trzich penize...

rikate, ze uz se 7 mesicu ucite..za takovou dobu byste uz mel dobre vedet, jakym smerem se chcete vydat..je mozne (a z vaseho prispevku to i tak trochu vyplyva), ze jste studium chytil za spatny konec..zkuste se tedy vratit znovu ke studiu a ke kniham..ty vam nepochybne oterou dalsi cestu..pokud ani pak nebudete vedet kudy kam, popremyslejte jestli je trading skutecne byznys pro vas...skutecne nemuzete uspet v pripade, kdy se budete citit bezradny, nebudete vedet kudy kam...musite se ODHODLAT na 100% a tvrde pracovat..

na zaver urcite musim pripomenout, ze pokud jste napriklad uplne vynechal BACKTEST a hned se vrhnul s "nejakym" systemem do papertradingu, pak je urcite na miste, abyste se po zakladnim studiu zacal nejprve dukladne venovat backtestovani..

snad to trosku pomuze chytit smer...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...