Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jak získat intradenní data pro e-mini zdarma?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 4 týdny později...

Ahoj, jsem tu nový a už nějaký čas hltám všechny zdejší informace o obchodování, do kterého bych se chtěl časem pustit. Zajímají mě hlavně komodity a forex, intradenní obchodování.

Měl bych dotaz k datům pro obchodování, neboť v tom nějak tápu:

- když si zřídím demo účet u nějakého brokera, s jakými daty pracuju? S reálnými a real-time daty, nebo jsou to data sice reálná ale zpožděná (třeba pár minut či hodin)? Nebo mi tam jednou nějaká data hodně historická, či dokonce nereálná (náhodná)?
- když pak přejdu ke skutečnému obchodování, domníval jsem se, že mi v použité aplikaci pojedou automaticky reálná real-time data poskytovaná brokerem. Vždyť podle čeho jiného bych měl obchodovat? Z článků tady ale vyplývá, že se mýlím, že si data musím obstarat sám. Proč si burza svoje data chrání (jak se tu píše), vždyť na jejich základech obchodníci na této burze obchodují.
- píšete zde, že si data musím obstarat od nějaké externí firmy. Ta firma mi tedy poskytne data ke konkrétní mé vybrané burze pro můj konkrétní SW? Přeci každá komodita na každé burze bude mít jinou hodnotu. Takže tyto třetí strany schraňují data ze všemožných burz a poskytují je pak obchodníkům podle jejich požadavků?
- forex: chápu dobře, že zde jsou data volně dostupná? A data jsou pro všchny burzy jednotná, protože kurz měn je celosvětově pro konkrétní pár v konkrétní čas pevně daný?

Děkuji za odpovědi, tohle mi není moc jasný.
Jarin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...