Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jak získat intradenní data pro e-mini zdarma?


Doporučené příspěvky

Pokud si někdo potřebuje hodně utáhnout opasek aby v tradingu začal, tak je snad lepší, aby začal na forexu ne? Aspoň se naučí techniku s real daty za míň peněz. I když před 3 lety šlo přes 1 brokera, co vím určitě, otevřít účet u IB od 5000 USD (normálně otevírali od 10 000 USD). S 5 000 se dají už obchodovat 10y EU Bundy a 10y TNotes, ovšem na nízkém timeframu (1 - 5 min), kvůli velikosti SL. 80% lidi co si utáhne opasek a skočí do reálného trhu o ty peníze z větší části na začátku přijde, na forexu by je to tak nebolelo a poznali by co dělají špatně a co dobře. Forex ovšem nedělám, prodělal jsem vygumování části jednoho účtu v reálu, větší účet po zkušenostech zůstal OK. Ten mi vyluxovalo zase MFGlobal krachem (aby mi to asi taky nebylo líto, že se drží) a už většinově vrací. :) V simulaci když udělám 5 blbých obchodů po sobě, tak co, tak nic, akorát jsem věděl, že je to plánem nebo blbnu, dle situace. V reálu si pěkně odspodu ve stejné situaci podráždím egopsychiku a pokud na 1 kontrakt z blbosti v realu vyhodím oknem 600 USD / 15 min, tak se sakra zastavím a začnu přemítat, více než v simulaci. Taky real pěkně připomene na konci dne si zkontrolovat spárování kontraktů alespoň. Ono není příjemné, když 1 příkaz platforma zablbla přes net a v trhu se aktivoval vstup, ale pak už ne ani SL, ani PT. A druhý den pak člověk kouká jak husa do flašky, proč má nějak víc smrsklej účet (samozřejmě proto, že trh se hnul proti němu, bez SL přes noc, a pak se to sice stane pro jistotu ještě jednou, ale směrem k PT, ale i tak se to naučí člověk sledovat konečně). Ale tohle už jsou pro mě 2-3 roky zpět. Jsou zkušenosti a poznatky, které člověka neustálým x letým simulováním nezíská.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

rossi,
myslím, že platforma i data pro forex se poskytují běžně zdarma. Projdi vlákna diskuse v části "Se Sidem o forexu".

Sulo,
určitě to není legální. Už při vystavení smlouvy s IB se tě ptají, zda obchoduješ sám za sebe nebo obchoduješ i za další lidi, dle toho se ovíjejí jednotlivé smlouvy.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim
takze otazka, u koho sa da otvorit demo pre ninjatrader, okrem amp (ktore mi vyhodi celu ninju), a mirusu?
skusal som zo stranky ninjatrader ich partnerov ale asi po 4tej registracii ktora bola bez efektu som to vzdal... u koho sa da zaregistrovat a aj poslu prihlasovacie udaje? dik

(som mimo a mam len biedny net book s1g ram, a kopu casu... tak to chcem nejako vyuzit)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Zdravíčko Pánové a Dámy.

Jen sem chtěl přihodit i svůj názor do mlýna. Také jsem na začátku a pro backtest sem si sháněl data všelijak. Ať přes dema u všelikoho ( zen fire,cqg,mirus......) tak i naprosto neznámé podezřelé balíky jakýsich dat stažených z netu (piratebay,uloz.to,torrenty) ale ve finále to stejně dopadlo tak že sem si zaplatil Kinetick. Všechno u něj funguje krásně až bych řekl nádherně jenže na rovinu,Tickových dat nemá příliš mnoho do historie zpět takže po měsíci "hraní" si a učení se čtení grafu a nějakých základních paternů sem se opět uchýlil k hledání dat pro Back testing ( nezmiňuji ani cenu která je 80 dolarů za měsíc což pro někoho je možná pramálo ale pro mě když teprve řešim backtesting to je dost) a tu se našel DiskTrading. Člověk se kterým sem měl emailový rozhovor mě velice příjemně vše vysvětlil a nabídl mě data pro to co sem chtěl ( NQ Nasdaq 100 Ticková 10 let) k tomu samozřejmě i minutová a nějaký základní forex ale to sem ani nestahoval. Data sem si mohl stáhnout rovnou formátem upravená buď pro NT7 či Metastock a ještě tam byla jakási aplikace ale to už nevím.

Těsně před psaním tohoto článku jsem porovnával nahodile pár dní s daty od Kineticku a až na určité časové posuny ( nevím jestli to není chyba nastavení časového pásma na druhém PC) se mě zdála data poměrně stejná.Zrcadlové to není ale dosti podobné ano. Docela rád bych znal názor Profesionálů a tak sem udělal ochutnávku která je na Uloz.to pod odkazem
-------------------------------------
uloz.to/xxFcnQE/nq-12-12-last-txt
---------------------------------
Jedná se o kontrakt NQ TICKový od 1.11 až 10.11 2012

Kdyby tedy měl někdo kdo má přístup ke kvalitním datům a kdo hlavně ví jak velký rozdíl může i nemůže škodit tak vás moc prosím i pro pomoc všem ostatním kteří by rádi využily dat od Disk tradingu zdali by se někdo obětoval a data porovnal.

Ještě jednou se omlouvám za délku a šílenou gramatiku.
Ať se vám všem daří a předčasně krásné svátky!

S pozdravem Martin Vágner

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to michal : Také sdílím tvůj názor,Kinetick je bezva ale pro back test zbytečnej. Jen se tě zeptám co znamená že ty data nemají VOlume? Protože já teď mám otevřený VOLUME graf 1000 a k tomu cci ( klasika Fin Win) a všecko de jak má... Co tim myslíš tim Volume? jako záznam počtu obchodů? TO by nešlo CCI ne?

Předem díky za odpověď!

Martin z Hradce Králové

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Noraxus:

dříve Disktrading neposkytoval ve svých datech volume údaj..tj. zřejmě upgradovali svou databázi..což je jedině dobře..

ad volume) www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/volume.html

PS. trošku mě překvapuje, že nemáte jasno v tom, co je to volume, a už jste si zaplatil data od Kinetick..možná by to chtělo jít trošku více postupně..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal Administrator :
Špatně jsme se pochopili.Vím co prezentuje hodnota Volume jen jsem se divil proč říkáte že neobsahují ty data Volume ačkoliv mě jde Volume graf + CCi což obojí používá právě Volume :-)

No ale to už řeším Offtopic takže jen a prostě tímto doporučuji Data od disktrading.is99.com/disktrading/ jsou perfektni pro zacatecniky na backtest a celkove ohmatani grafu :-)

S pozdravem Martin Vagner

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...