Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu: Bojujte jak draci


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

NAPROSTO DOKONALY CLANEK !!! Strasne moc za nej dekuju. Vsechno citim naprosto stejne, ale pokazde, kdyz si neco takoveho prectu, je to jakoby se ve me ten ohen rozhorel na 200%:)))) Takze jeste jednou moc dekuju, JSTE SUPER !

P.S. Jen bych byl opatrny na vyroku typu...i tak to bude boj a frustrace...nebot i tyto vyroky tvori realitu !! ;))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alexik30 - lenze tak to je, kazda cesta zacina velkym zapalom a optimizmom, ale postupne prejde do boja a frustracie (teda ak nie si nejaky supertalent ktoremu ide vsetko samo). Otazka je, ci si bojovnik a vydrzis to, alebo srac a vzdas sa ;)

Ked som bol maly, myslel som si ze Rocky je film o boxerovi. Teraz vidim ze je o niecom inom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pff .. krasny clanek .. vlci, draci, Fenix, orel ... odvaha a vasen.. svoboda a nezavislost .. divoka zena, divoky muz ..

archetypy jako vzorce z pohadek, mytologie ... moderni "hrdinove"/vzory ..


působí na nase nevedomou slozku kde rezonuji, protoze jsou v nas jiz urcitym zpusobem pritomny ... sdelovanim je ozivujeme a privadime do vedomi .. nase vedomi vytvari nasi realitu :) ... pro pochybovace Zákon rezonance: Pierre Franckh



meditace (iMotivator, Tri nejlepsi investice.. ), joga, tchaj-ti, tantricke masaze ... propojeni duse a tela


vnímám je jako akceleratory .. svet se meni a tohle jsou dobre investice, nejen pro trading


dobra investice, tenhle clanek! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yamato: to je ale Tvoje realita:) Tak to prece nutne byt nemusi. Realitu ma kazdy takovou, v jakou veri..ale skutecne veri, co je v jeho hloubi, v jeho podvedomi, v jeho myslenkach. A vsechno z toho se da zmenit...
Ale jinak samozrejme, ze po ceste, po ktery kazdy jdem se muzou objevit velky prekazky. Je otazkou na kolik si ty prekazky kazdy pritahne do zivota sam stylem premysleni. A pak je na kazdym, jak pises, jak se s tim popere (jako vlkodrak) a jestli vydrzi nebo to vzda...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yamato:
kdyz je tvoje presvedceni, ze kazda cesta postupne prejde do boje a flustrace a jen srac to vzda-pribeh o Rockym ...(a trading ti toto potvrzeni potvrzuje), tak je t tvoje realita...

jestlize je tvoje presvedceni, ze kazdym slovem, kazdou svoji myslenkou si vytvaris svoji realitu .. tedy vytvaris si cestu ustici do flustrace a boje, tak je to tvoje realita


kdyz reknes dokazu to a kdyz reknes nedokazu to .. v obou pripadech mas pravdu




nejsem superman,taky mam pochybnosti, taky bojuju a jsem flustrovana .. snazim se na to divat, ze vse, co se deje venku, pochazi ze mne, je uvnitr .. chci-li to zmenit, musim to zmenit zevnitr, ze sebe
musim treba nalezt a "preprogramovat" svoje presvedceni o boji

ovsem, kdyz je mi prospesne presvedceni, ze kdyz budu bojovat a nevzdam to - nejsem srac - mozna, ze boj me posiluje - tak je to fajn .. jen si pak nemužu stezovat , ze jsem už unavena z boto vecneho boje :)

(muj pribeh)


hodne zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alexik30 - objektivna realita sa nezmeni len tym, ze budes pozitivne mysliet. Mozes kazdy den veselo cakat, jak ti sam od seba narastie biceps, ale kludne sa s tebou stavim, ze pokial nepojdes do posilky tak ti nenarastie ;) A v tej posilke makas jak drak, potis litre potu, dvihas cinky a kazdy den mas svalovicu ze nevstanes z postele. A po mesiaci zistis ze ziadna zmena. A vtedy zacina boj a frustracia, vtedy sa ukaze, ci dokazes mysliet pozitivne. Nie je to o tom ze si sam pritahujes prekazky, je to o tom ze tie prekazky tam vzdy realne su a cakaju na teba, jak ti zrazia vazy ;)

To iste trading - mesiace studujes, tyzdne backtestujes, ides na paper a zistis ze tvoj krasny ziskovy system fungoval iba na tom backteste. Su to prekazky ktore si si sam pritiahol? Nie, to su prekazky o ktorych si nemohol vediet. A musis ist odznova, hladat, skumat, bojovat. Dotiahnes to na funkcny paper, a na live zistis ze tvoje bezne drawdowny nedokazes psychicky ustat. Dalsia prekazka, dalsi boj, dalsia frustracia.

To nie je o tom ze ked budem pozitivista tak nebudu prekazky. Je to o tom ze pokracujem aj ked vsetko vyzera beznadejne. Pozitivne myslenie je o tom, ze verim v uspech aj ked vsetko svedci o opaku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jitka - detto

keby si stacilo len povedat ze uspech je moja realita a ono to uz pride samo, tak tu chalani nevypisuju motivacne clanky o vlkoch a drakoch. Oni vedia cim si presli a co caka kazdeho kto nieco chce ;)

Ja tiez pisem o tom, co som sa naucil ako sportovec, a co povazujem za normalne. To nie je o tom ze myslenim si pritahujem prekazky. Myslenim sa daju prekazky prekonat, ale neda sa im vyhnut.

Preto vacsina ludi svoje sny vzda, pretoze nie su ochotni tie prekazky prekonavat. Lahsie je povedat "nejde to"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jitka: lip bych to nevyjadril...nadhera

To Yamato: to ze mas takoveto zivotni zkusenosti je ukazka Tveho systemu mysleni, ale vubec to nehovori o nejake fungujici obecne platne realite. I v clanku je napsano, ze nic takoveho ani vlastne neexistuje. A Tvuj priklad s bicepsem: kde beres tu jistotu, ze to nelze udelat jen zmenou mysleni ?? Ale to uz je skutene priklad pro vetsinu lidi z extremu (myslim, to, co pisu ja).
Je mozna pro dost lidi velmi tezke prijmout to, ze realitu si skutene vsichni tvorime kazdou myslenkou a slovem a zkus premyslet o tech dusledcich, co z toho plynou, ze vetsinu veci si do zivota sami pritahujeme - vcetne prekazek.
Btw. jeden clovek udelal zajimavy experiment...cvicil gymnastky. Vybral 2 holciny, ktere byly na podobne fyzicke urovni. Jednu mesic pripravoval a trenoval v telocvicne na nejaky slozity cvik a druhe ten cvik ukazal na videu, kazdy detail probrali a pak ji uvedl do relaxovaneho stavu a prochazeli spolu denne vsemi fazemi jako s tou prvni, ale jen "virtualne" v jeji mysli. Po mesici je pozadal, aby ten cvik (nebo skok) provedli. Ta slecna cvicici "virtualne" to zacvicila o neco lepe, nez ta, co to drela fyzicky...
Ale myslim, ze se vzdalujeme tematu. Kazdy mame tu svou pravdu a realitu a je zbytecne plytavni energii snazit se dokazat nekomu druhemu svou pravdu...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

alexik ... Vitale se od uceni secretu a jeho knizek uz distancoval, uz ty veci nedela a sam rika ze je to pouze pro lidi na urcitem stupni vyvoje, on uz je za timto stupnem kdy zije pouze z inspiraci a nesnazi se "vytvaret" svou realitu... ty sam tady obhajujes pouze ten stupen tvoreni, ale pak jsou i dalsi stupne.... ale jinak mas pravdu co rikas je dobre pro zacatky....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no vidim ze tu mame plne auditorium samanov a magov :)

Alexik - mam iny navrh. Postav sa kazdy den pred zrkadlo a 300x denne si povedz "vyhram svetovy pohar WKC v karate". Potom sa tam skus kvalifikovat a napis nam jak si pochodil ;)

Ja som to skusil prekonavanim prekazok, nie tvarenim sa ze nie su a blabotanim pred zrkadlom. A uspel som ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06: ano, ja jsem na stupni, kdy zacinam tento zpusob mysleni a tvoreni objevovat. Je prirozene, ze se clovek stale nekam posouva...
S Vitalem jsem "v kontaktu" a nezda se mi, ze by se od toho distancoval. on tohle vsechno dela prirozene a nemusi se o to snazit a posloucha a nasleduje inspiraci...ale to je uplne jiny level:) Ja jsem na ceste, nesnazim se byt v cíli...to je stejny jako zacit live trading a chtet vydelavat $10000 mesicne:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vam unika ten zaklad, tu neide o to ze mam pozitivne mysliet a veci sa dostavia, ako je to prezentovane v dokumente secret a v spojeni s vesmirom (Moj velmi oblubeny sposob myslenia) Avsak cely tento koncept kto ho este nepochopil hovori o 3 rovniciach.

MYSLIENKY VYTVARAJU POCITY = POCITY VYTVARAJU CINY = CINY VYTVARAJU VYSLEDKY

Tie myslienky pozitivne, to predstavovanie si krasneho zivota bohateho plneho lasky stastia atd su dolezitym spustacom POCITOU, ktore by nas automaticky mali smerovat k CINOM . Tj. ak ostaneme len pri pocitoch a neprejdeme k cinom necakajme ze nam uspech spadne do klina.
Dalsia pravda hovori:
AK CHCEME BYT VITAZOM, VITAZSTVO SI MUSIME NAJPRV PRIPRAVOT, PLANOVAT A AZ POTOM HO MAME PRAVO OCAKAVAT. Je to podobne ako ta trojrovnica hore.

Takze len sa rano postavit k zrkadlu a opakovat si som uspesny som uspesny, aj milion krat, fungovat to bez cinov nebude.
Ciny akeho kolvek druhu napriklad (pre obchodneho zastupcu prekonanie strachu z prveho telefonovania kazdy den) sa lahsie zvladnu tym ak pred tym zavrieme oci a predstavime si pozitivne reakcie ludi na druhej linke ako si snimi dohadujeme stretnutie atd, to vyvola pocity s ktorymi obchodny zastupca bez problemov dvihne telefon a vykona CIN, ktory ho smeruje k tomu aby skoncil ddalsi den s par objednavkami a teda pekny ziskom navyse k vyplate.

To iste je i u tradera a v akej kolvek oblasti

V dokumente secret bolo prezentovane aj zdravie samozrejme tam taktiez je potrebne vyvolat ciny tym ze prestaneme na danu chorobu mysliet (ako ta pani ktora sa vyliecila z rakoviny prsnika) jednoducho sa sustredila a vykonavala cin ze sa zabavala a jej telo sa uzdravilo lebo dostalo dostatok sily (Plne tomu verim)
Ale tiez to nebolo len o tom ze si nieco predstavovala.
Takze si zapamatajte este raz rovnicu ktora zakonite vo vesmire plati (ak vam to nedoslo z pozerania toho dokumentu)

MYSLIENKY VYTVARAJU POCITY = POCITY VYTVARAJU CINY = CINY VYTVARAJU VYSLEDKY

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...