Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu: Bojujte jak draci


Doporučené příspěvky

Pekny clanok.

Rozumiem, co sa Alexik30 snazi povedat k teme, ale osobne viac suhlasim yamatom. Som velkym fanusikom pozitivneho myslenia a viem zo skusenosti, ake nasledky moze mat, ked je clovek zamerany vyslovene negativne. Ale aj skutocne pozitivne zmyslajuci clovek, pre ktoreho je pozitivizmus kazdodennou realitou zivota, bezne zaziva tazke chvile a aj frustraciu. To je zivot a ani pozitivne myslenie na tom nic nezmeni. Veci sa deju a ja mozem zmenit len moju naslednu reakciu na dane veci/podnety.

Alexik30,

dali ste zaujimavu domacu ulohu pre yamata; myslim, ze si ju vyskusam aj ja sam na sebe. Skuste teda aj Vy urobit to iste, len si kazdy den pred zrkadlom hovorte: "som uspesnym traderom". A po roku zacnite obchodovat. Som zvedavy na vysledok. Ja si myslim, ze budete mat lepsie nastavenu mysel a prekazky Vas tak rychlo (a mozno vobec) neodradia, ale s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou sa budete potykat s rovnakymi problemami, ako kazdy iny zaciatocnik. Pretoze bez zakladnych veci o fungovani trhov a pod. budete stale len tapat, aj ked mozno pevne verit, ze to zvladnete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ano s tim naprosto souhlasim. Ale tim, ze se rano postavim k zrcadlu se mi postupne meni mysleni, podvedomi atd.
Hlavni tvorici nastroje jsou dle zminenych zdroju predstavivost spojena s emoci...velmi zjednodusene..pr.: chci nove auto, casto si predstavuju, ze v nem jsem, jak krasne voni, jakej ma zvuk, na vsechno si mohu sahnout..proste to v predstavach prozivam i s tou obrovskou radosti, ktera me uplne zaplavuje ;)
A presne timhle si do zivota zacnu pritahovat situace a prilezitosti a pak samozrejme nasleduje cin a mel bych toho nalezite vyuzit. Sedenim doma na gauci se to asi nestane (pokud tomu ovsem bezmezne neverim;) ).

Ale bavime se tady velmi zjednodusene (a vytrzene) o vecech, o kterych v podstate vsichni vime prd, na jakem principu fungujou...a o kterych je vydano velke mnozstvi literatury napsanych lidmi, kteri jsou na uplne jinych urovnich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano samozrejme pri pozitivnom mysleni sa lahsie zvladaju aj prekazky. Tam vznika ta najzakladnejsia rovnica ktora je pred tou trojrovnicou a ta znie PREDCHADZAJUCE SKUSENOSTI = VYVOLAVAJU MYSLIENKY... A tuna si treba dat pozor, lebo trader co na trhoch stratil niekolko tisic usd alebo vybielil cely ucet, bude s tymi myslienkami zapasit. Tuna uz zavysi aj na povahe cloveka a jeho sile, Niekto bude potrebovat psychologicky pomoc alebo hlbsie cvicenia aby prebil predchadazajuce skusenosti novymi myslienkami a niekto to jednoducho prekona, lebo tie predchadzajuce udalosti nenecha vycitnut na povrch.
Cital som raz ze schopnost bojovat dalej, aj ked sme uz spadli na hubu ako sa hovori je znakom huzevnatosti.
Tj ak niekto padol na hubu viac krat v zivote, v praci, vo vztahoch a dostal sa z toho tak je viac huzevnaty ako niekto kto mal rozpravkovy zivot, zamestnanie vsetko idealne a zrazu pride bum v podobe straty niekolko tisic USD, bud celeho vybielenia uctu alebo vecsieho DD.
Tu si ale taktiez myslim a som presvedceny ze myslienky dokazu podstatne viac pomoct ako uskodit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


neni cilem se vyhybat se prekazkam (to bychom si tradingu asi ani nevsimli :) .. nic neprijde samo ..

jen si myslim, ze je dobre byt si vedom toho, ze tvorim, ze ja jsem tim ,kdo hybe . .. ze ja jsem z koho to vychazi .. byt vedomy .. byt aktivne vedomy .. neco delat-tvorit, ne jen reagovat

verim na proces:
vedomi - myslenka - forma

ne obracene



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger - přesně!!! bravo.

Při přečtení tohoto článku jsem si vzpomněl na jeden TV film - Gifted Hands: The Ben Carson Story. Možná ho znáte, možná ne, ale mě přijde, že zcela vystihuje filosofii se kterou se zde na finančníku střetáváme. Hlavní hrdina vyrůstá se svým bratrem obklopen televizí, bez otce, v prostředí, které černochům nepřeje. Vše je nastaveno tak, aby obě děti prožili svůj život v neúspěchu a snad i jako gengstři.

Film je sice o chlapci - pozdější slavný dětský neurochyrurg, ale pro mě je největší hrdinkou jeho negramotná matka, která pochopila a obrátila život svých chlapců od přežívání k činům. Kdo jste neviděl, doporučuji.


Dobré obchody,
P.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alexik30,

myslim, ze sa chapeme a obaja myslime to iste, len kazdy inymi slovami...

Viem si dost dobre predstavit, ze takouto formou, aku pouzivate, sa daju dosiahnut skvele vysledky, ale to je potrebne tie formulky uzsie specifikovat - vzdy na konkretny problem, na ktory pri obchodovani narazite. Niekto moze mat problem co i len pomysliet nato, ze obchod skonci stratou, a to ho blokuje az natolko, ze ziaden obchod neuskutocni. Tu as da formulka presne navrhnut tak, aby riesila tento konkretny problem.

Ja mam zosit, kde som si pisal problemy, na ktore som natrafil a k nim aj riesenie, resp. ukazky toho, ze tym spravnym procesom sa casom dostanem k pozadovanemu vysledku. To je obdoba Vasej formulky. A takychto problemov som mal mnoho, ale kazdy den pred zacatim obchodovania som si to presiel a snazil sa maximalne sustredit nato, aby som sa tym istym chybam nasledne hodiny vyhol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Řekl bych, že tu bude klasický poměr 80/20. Většina lidí na sebe bude jen křičet do zrcadla a čekat na zázrak, ale jen zlomek zvedne zadek a půjde pro to něco udělat. Ta víra a snílkovství je potřeba jen proto, abychom měli hnací sílu a motivaci pro ty činy, díky kterým můžeme být úspěšní. Jsem rád, že někteří tu mají stejný názor, ostatním doporučuju se nad tím ještě aspoň zamyslet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...