Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Když hledáte opravdu silný, univerzální obchodní nástroj


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ono to nebolo celkom podla pohybu slonov, ten chlapik nasiel zakonitost v pohybe slonov (zjavne to nejako suviselo s trendmi, cyklami atd.) a tuto zakonitost potom uspesne aplikoval v trhoch.

Ta teta ktorej to rozpraval vyzerala pomerne sokovane :D asi si dovtedy myslela ze trh je dokonaly mechanizmus co sa pohybuje automaticky podla uctovnych zavierok, vyrocnych sprav a dividend na akciu... a on zrazu ze cykly, trendy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...podnětný článek, děkuji za něj. Jinak se Tomáš krásně trefně zmiňuje o vztahu skalních zastánců PA k indikátorům na webináři obchodních indikátorů...

Mě článek oslovuje jako možnost k výstupu v mém OS. Určitě budu divergence backtestovat na výstupy a zabývat se jimi. Chvíli to sice potrvá nyní testuji výstupy na S/R úrovních, ale pak se na to vrhnu.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomáši, sleduji Váš server již nějakou dobu. Vaše příspěvky jsou vždy přínosné. Sám obchoduji zatím pouze forex a to jen pomocí price action na předem vyznačených, permanentních SR zonách. Což bude vidět na přiloženém screenu,tyto SR zony jsou pevně nastavené jak do minulosti tak do budoucnosti a reakce v jejich oblasti jsou velmi zajímavé, nicméně píšu abych poděkoval, za tento článek o divergencích. Můj graf obsahoval jen 2x EMA, ale nyní jsem přidal i CCI a zaměřil se na divergence právě na mnou vyznačených SR zonach. No, článek jsem četl včera a kupodivu se okamžitě divergence našla a byla úspěšně zobchodována. Dnes rovněž tak, takže v kombinaci s mým původním systémem, by toto mohlo tvořit v mém obchodním plánu silný nástroj. Obchody dělám na 5min grafu s přihlédnutím k trendu a denní price action. Budu dál testovat. Ještě jednou díky a ...jen tak dál :-) Ať se daří :-) (tu) Přikládám dva screeny posledních dvou obchodů :-)

21221

21222

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, velice Vam dekuji za prinosny clanek.
Zkousel jsem si divergence vyhledavat s postupnym zobrazovanim grafu a nerozumim tomu proc jste zakreslil prave tyto, u obou zobrazenych prikladu jsem v tomto rozmezi nalezl jeste dalsi dve a neprisel jsem na to cim se lisi.
Dekuji za odpoved.
B

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ako som uviedol uz skor, backtestujem system vyuzivajuci divergencie a zatial to vyzera podozrivo dobre :) ako bolo uvedene, podstatne je KDE ta divergencia nastane, keby som bral kazdu tak mam kopec strat. Cize alfa a omega vediet kreslit SR zony. Este budem testovat na replay ci mam dost dobre definovany system kreslenia SR zon, lebo v zivom trhu veci nebyvaju tak jasne ako na backteste...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...