Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Když hledáte opravdu silný, univerzální obchodní nástroj


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Divergencie je jedne z mojich vstupnych signalov ktory s oblubou a velkou uspesnostou obchodujem. Je potrebne to ale napozerat a zistit kde by sa mohli div vytvarat a co by malo predchadzat pred tym ako sa vytvori div.
Najlogickejsie je obchodovat div na SR urovniach. Dolezita je aj aktualna volatilita trhov, nakolko prave volatilita (aktivita) obchodnikov urobi z divergencii ten pravy nastroj k vstupom.
Tiez si treba ujasnit co je to divergencia a davat pozor kde sa nachadza 2 korekcia div.
A v neposlednej rade treba si zvolit aj dobre nastavenie (periodu) indikatora a naucit sa s tym pracovat.

A neodpustim si aj poznamku ze zakladom je naucit sa spravne oznacovat SR urovne, lebo ako som zistil polovica traderov to nevie a potom hladaju SR urovne tam kde niesu...

Rovnako silne su aj trendove - tie ale neobchodujem nakolko sa venujem len protitrendovym signalom, ale je upokojujuce pri drzani pozicii ze sa vytvori skryta divergencia cize trendova ktore hovori ze trend bude pokracovat.

Ako to tu uz odznelo chce to testovat testovat a testovat do vycerpania :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 majkl:

ja SR nehaním, jak hezky pises, ja pisu, ze jim nerozumim u indexu. U fyzickych komodit při pozicnim obchodovani jsem je kdysi vyuzival. Tm mi logicky davaji smysl. Jestli si protirecim nevim nevim, pro me jsou TL, 3U... něco jiného nez S/R.

Doporucuji www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-support-resistance.html, da se najit spousta dalších - Elder....(diskuze o tom, jestli S/R souvisi s cenovou oblasti).

Ale ono je to v podstate jedno, nekomu nejdou divergence a me zase nejdou S/R. Hlavne ze mam něco co mi jde.


Dobry lov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff,

napisali ste: "vsetko su to len patterny ktore ale nikdy nie su ziskove pokial ich bude trader obchodovat automaticky v surovej podobe bez napozeranych a diskrecnych filtrov, ktore odfiltruju prevaznu vacsinu stratovych signalov". Myslim si, ze to je klasicky priklad toho, ako obchodnici vnimaju diskrecne obchodovanie. Obavam sa, ze to ale nie je tak. Ziadne, a ani diskrecne obchodovanie, Vam neodfiltruje vacsinu stratovych signalov. Vzdy ked vidim podobny nazor, zda sa mi, ze ten trader sa snazi prist nato, ako kontrolovat trh. Mozno to prave teraz nie je ten pripad, ale sam dobre viem, ze to moze byt velmi frustrujuce...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Tester11x

promitl jsem si graf 5min DAX co slo zpatky - odraz a pruraz HOD/LOD je na rychly pohled tak 30/70 v prospěch prurazu.

Podrobne jsem to nezkoumal, pro me nema HOD/LOD logiku. To neznamena, ze jsi na tom nemohl vydělat.

Dax nejedu, ale pro me by byl na zaklade divergenci vstup na všech trech odrazech jak je mas oznacene, plus vstupy v cca 10 a 16 hod.

Takze v podstate ruznymi zpusoby ke stejnym vysledkum.



Dobry lov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff,

Tiez som podobneho nazoru ako shany, keby tieto patterny boli neobchodovatelne bez citu tak by jednak neexstistovali AOS a jednak kazdy OS alebo vstup ktory by si testoval mechanicky, by bol stratovy; diskrecnost by pravdepodobne mohla vylepsit vysledky a mozno dokonca aj backtestove vysledky ale myslim si ze nerozhoduje ci bude nejaky pattern ziskovy alebo stratovy, skor tak je to logika

Viac info o divs (velmi podnetne)

trading-naked.com/Divergence.htm
www.dacharts.org/archives/NQoos_Divergences/

Ja osobne by som odporucal vsetkym ktori sa chcu zaoberat divergenciami, aby zacali skrytymi, nie regulernymi (mne osobne to dost pomohlo a zatial neviem nijako vyuzit regulerne, nemam protitrendove tendencie, ale urcite kvoli tomu nebudem tvrdit, ze to nefunguje)

Skryte divs mne osobne davaju vacsiu logicku a obecne sa povazuju za silnejsie signaly ako regulerne a nedavaju zas az tak velky pocet falosnych signalov (v porovnani s reg divs v silnom trende)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslel som to tym stylom, ze zoberiem si pattern a teraz podla svojej nalady si budem hadzat mincou a rozmyslat ci signal zoberiem alebo nie..Samozrejme ze niektore signaly sa daju odfiltrovat mechanicky a jadro systemu musi byt zaderinovane jasnymi pravidlami..Avsak tvrdim, ze je len velmi malo cisto mechanickych systemov, ktore dokazu byt v dlhodobom horizonte ziskove..Ak si to nemyslite, tak si skuste otestovat WCCI/FinWIn system bez toho aby ste diskrecne posudzovali niektore signaly (Nie je ich vela mozno 10-20 percent zo vsetkych).. Mechanickymi signalmi nikdy nedostanete taku equity ako dosahuje Tomas vdaka svojej dlhorocnej a napozeranej diskrecnej zlozke, ktorej dava volnost mozno len v par pripadoch pretoze zaklad systemu je mechanicky, ale prave ta cast systemu ktora je napozerana a nazbierana skusenostami deli top tradera od tradera bojujuceho na nule a prave v tom je umenie tradingu... Keby to bolo take jednoduche myslim, ze by to na burze vyzeralo trosku inak ako tak, ze 80-90 percent traderov straca peniaze...Myslim, ze fungujuci system nie je o tom dat dokopy 3 indikatory a sledovat kedy A prekrizi B a zaroven C a vstupit do trhu..Diskrecnou zlozkou myslim nieco take ako: Pozriem kde je high, ako vyzeraju posledne swingy, ake je denne rozpetie, aky silny je trend atd.. Po zvazeni niektory signal vypustim aj napriek tomu, ze je podla definicie platny a naopak, niektory nie uplne cisty signal vezmem..Ak so mnou niekto nesuhlasi v pohode, je to len moj nazor ..

A ak mi niekto ukaze realny LIVE obchodovany CISTO mechanicky system podla pravidiel ak A prekrizi B a C tak vstupim s vyrovnanou equity bez vacsich drawdownov , ktory je ziskovy 10 mesiacov z 12tich a viac tak mu pogratulujem..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avocado .... zkusim ti to objasnit... Kazdy trh dela urcite denni minimalni rozpeti, a je treba sledovat jak rychle v ramci dne se toto rozpeti naplnuje. Proto pak muze trh udelat na urcite S/R urovni nejdrive velmi levnou cenu ale casem se z levne ceny stane cena akceptovana, a pozdeji se muze stat i draha cena. Dnesni euro rano spadlo o 65 pips od high velmi brzo. (minimalni range pro eur je cca 60 pips). Pokud velmi rychle trh urazil toto rozpeti, tak se najednou cena stava velmi levnou, protoze volume nestihlo doplnit value aby se tim smerem tvorila a timpadem velci nebudou ochotni dale prodavat "pod cenou" na techto cenach = hledam S/R bod pro otoceni prave v tomto rozmezi pres 60 pips = vcerejsi low - velmi rad chodim proti takovymto casnym trendum, protoze to jsou prave pohyby ktere spousti hodne obchodnikum trendove signaly na spatnych cenach = nezkuseni obchodnici prodavaji moc levne - takze proc bych nekupoval za levno :) Trh udela korekci a ted zalezi kde se ta korekce otoci = otocila se na vcerejsim vpoc a v pozdejsim case zformoval trh value prave pod vcerejsim vpoc. To co muzes videt na grafu je jak se z velmi levne ceny v podobe low vcerejsiho dne, stala casem akceptovana cena. => Rano je tato cena velmi levna a proto ji kupuju => V pozdejsich hodinach tato cena neni levna a neni dobre ji kupovat Takto se hybou trhy kazdy den, a S/R zony slouzi pouze k urceni ferovych cen kde nakupuji nebo prodavam.... mrkni na grafy jak se trh vyvijel, pripadne dotazy rad zodpovim... ps. moje vyzkumy mi ukazali ze divergence cehokoliv neprinasi vyhodu, ostatne jako jakekoliv indikatory.... jsem stejneho nazoru jako Pavel K.

21127

21128

Link to comment
Sdílet pomocí služby

snuff - myslim ze nosis drevo do lesa. Kazdemu je jasne ze nejde postavit funkcny system na zaklade A prekrizi B. Ale to co popisujes - ake je rozpatie, ako vyzeraju swingy, sila trendu atd., to su tiez definovatelne a meratelne veliciny, a teda ich mozno zahrnut do systemu, staci ked si zadefinujes ako to merat. Niekto potom tomu hovori "system" a niekto iny tomu hovori "diskrecne posudenie". Podstata je ta ista - vnimat trh ako celok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06 :

Pekný rozbor. Kde máš PT od férovej ceny ? POC predchádzajúceho dňa ? Dnešný pohyb mi pripadá v rámci profilov ako trendový deň s dvojitou distribúciou. Nie je potom riziko long ? Alebo hrá podstatnú úlohu tá vec s volume, čo spomínaš ?
Neobchodujem zrovna pomocou MP, takže ber moje dotazy s prihliadnutím na to. Tvoj názor má reálnu logiku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvam se, myslel jsem ze to lidem dojde.... chtel jsem poukazat na to ze ta dulezita vec ktera hybe trhem je S/R ktera je silna podle toho v jakem je rozpeti a za jaky cas ... na obrazku mate divergence z CCI 50 a tam je jasne videt ze trh reaguje na low, pokud by jste hledali divergence napr po analyze jakou jsem ukazal tak tam budete mit vyhody, jenze tam budete mit vyhody i kdyz to budete brat limitne, tim padem divergence nepotrebujete .... truncus.... vystupy delam 1:1 vzdy jak jsem popisoval v predchozi diskuzi pod clankem... kdyz mam vyhodu na vstupu, nepotrebuju si to komplikovat vystupem. Zbytek tedy nebudeme rozebirat ...

21140

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06 - pekne, asi si nastudujem nieco o market profile ;)

inak k divergenciam - nesuhlasim s nazorom ze "to nefunguje". Ako som uz pisal, zalezi na tom kedy a kde sa to stane. Obchodovat to mechanicky nema zmysel. Ale ak na urcitej urovni ocakavam oslabnutie alebo otocenie trendu (z akehokolvek dovodu) a vidim tu naznak vycerpania, tak to ma logiku ze to bue asi "ono".

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...