Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Praxe – levná směna korun na eura (a opačně) skrz IB


Doporučené příspěvky

podstatné informace, dobře vysvětleno - vděčnost !

podobně jsem dříve postupoval při fundování účtu v eurech na účet IB tuším v Německu /europlatba více než 2x levnější než převod v dolarech na účet v NY/

Nyní v korunách při nulovém poplatku a následně převod za lepší kurz - super ! Tím je reálná i "směnárna". To jsem nevěděl.

Zejména pro začátečníky jedno riziko, které je potřeba si uvědomit. Funduji účet v eurech a obchoduji v dolarech a vyrobím ztrátu - v dolarech. Tato však není odečtena z objemu deponových eur, ale je takto dále vedena "proti" kladné hodnotě v eurech - VŽDY V AKTUÁLNÍM KURZU PO DALŠÍ DNY ! Dejme tomu, že budu mínus 1000 dolarů při zůstatku účtu 2000 eur. Při kurzu např. 1:1,5 mi tedy reálně zůstává 500 eur /zobrazí se mi zůstatek cca 333 dolarů/. Další den se změní kurz na 1:2 a nemám vůbec nic ! Tohle vše se projeví citelně při nárůstu podílu ztráty versus velikost účtu a větších pohybech kurzu dol-eur.
Jsou tedy dvě možnosti 1. fundované peníze zavčasu převést na dolary /avizované pokračování článku/, nebo 2. jsme "v pozici na posílení eura", což při malém účtu, předpokládané chybovosti začátečníka atd není asi šťastné řešení
Předpokládám, že stejně bude fungovat proces i v korunách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejen pro perta: ( pro IB klienty ) Pokud se vám povede že vytvoříte ztrátu v jiné měně než máte nastavenou jako base currency, lze se jí na konci obchodního dne snadno zbavit (v tomto případě je base curr. $ a ztráta je v €). Nejdříve si v TWS otevřete záložku Account, klikněte na Close All Non-base Balances, podvrďte OK, v TWS se vám objeví měnový pár (v tomto případě EUR.USD) a klikněte na " T " , a potvrďte OK, a je to hotové. Pak už si jen zkontrolujte Accountu zůstatky. Tatanka

21298

21299

21300

21301

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 4 months later...

Ondrejhop:
S převodem není problém, postupuji podle návodu, který je uveden v jiném vlákně. Po získání CZK (prodejem páru USD.CZK) v account management posílám do FIO - tu má IB v systému, bez korespondenční banky, takže HSBC nikde nevyplňuji, ale je ze strany IB použita automaticky.

Zdravím

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 months later...
×
×
  • Vytvořit...