Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Praxe – levná směna korun na eura (a opačně) skrz IB


Doporučené příspěvky

Děkuji za tento článek...musím přiznat, že přišel v pravou chvíli, jelikož zrovna řeším převod na účet IB.
Mám jednu doplňující otázku. Na účtě u IB mám aktuálně cca 10000USD, tuto částku chci navýšit na cca 25000USD pro povolení intradenních obchodů. Članek jsem pochopil tak, že částku připsanou na účet IB nemusím na USD převádět a přesto IB v případě potřeby bude blokovat margin z těchto peněz.
Zajímá mě pak jestli v případě, že převedu v CZK částku odpovídající cca 16000USD (tj. budu mít dohromady 26000USD) bude mi povoleno intradenní obchodování, nebo pro splnění limitu musím mít všechny peníze převedeny na USD?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře děkuji za výborný článek. Osobně jsem nevěděl, že je možné do IB převádět peníze v Kč, což bude asi výhoda pro lidi žijící v ČR a platící na denní bázi Korunami.

Můžu se jenom zeptat, jak to máte řešené vy na svém účtu, jestli máte např. 50% USD a 50% EUR kvůli diverzifikaci?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super clanek,prave resim ztratu 12 000CZK na kurzu ktery si vymyslel dealing desk v CSOB...Tak velke rozdily mezi nakupem a prodejem jsou opravdu smesne...Uz jsem si zridil dolarovy ucet abych predesel opetovnym ztratam,ale
pokud IB nabizeji vyhodny smenny kurz urcite to vyuziju.
Osobne mam ucty ve trech menach a uvazuji o zruseni dolaroveho uctu.Ten pohyb kurzu je opravdu velky,alespon pro me.Zustanu u CHF a EUR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

divadrapsak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Super clanek,prave resim ztratu 12 000CZK na kurzu
> ktery si vymyslel dealing desk v CSOB...Tak velke
> rozdily mezi nakupem a prodejem jsou opravdu
> smesne...Uz jsem si zridil dolarovy ucet abych
> predesel opetovnym ztratam,ale
> pokud IB nabizeji vyhodny smenny kurz urcite to
> vyuziju.
> Osobne mam ucty ve trech menach a uvazuji o
> zruseni dolaroveho uctu.Ten pohyb kurzu je opravdu
> velky,alespon pro me.Zustanu u CHF a EUR.
>
>
> ''Trading for Living not Living for Trading''

Pozor na jednu věc. Také jsem si zřídil USD účet. Poslat peníze v USD do IB problém nebyl, ale když jsem si je posílal zpět, na USD účet, tak byla provedena konverze USD -> CZK -> USD, takže jsem dvakrát zaplatil rozdíl nákup/prodej. Proto bych si je příště nechal převést rovnou na CZK účet a konverze by byla jen jednou.

Od teď si je ale budu měnit přímo v IB. Petře, moc děkuji za hodnotný článek. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taxik napsal :

Pozor na jednu věc. Také jsem si zřídil USD účet. Poslat peníze v USD do IB problém nebyl, ale když jsem si je posílal zpět, na USD účet, tak byla provedena konverze USD -> CZK -> USD, takže jsem dvakrát zaplatil rozdíl nákup/prodej. Proto bych si je příště nechal převést rovnou na CZK účet a konverze by byla jen jednou.

Od teď si je ale budu měnit přímo v IB. Petře, moc děkuji za hodnotný článek.

Zridil jsem si dolarovy ucet u AirBank a tato banka nic neprevadi ;-)Pokud posilas dolary z IB na dolarovy ucet u AirBank,jedine co zaplatis je 200CZK poplatek ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... ta zlodějská banka která svévolně konvertuje USD na CZK a zpět je Česká spořitelna. Mám taky takovou zkušenost, účet v USD mám u FIO a přišla mi tam menší než odeslaná částka. Reklamace to sice vyřešila, ale je to opravdu hnus. FIO tvrdí, že neovlivní přes jakého zprostředkovatele jde platba a pokud máte to "štěstí" že jsou to lupiči z České spořitelny ...
Proto velké díky za tento článek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...