Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Praxe – levná směna korun na eura (a opačně) skrz IB. Dokončení


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zajímavý článek, zatím jsme dělali směny přes clearingové společnosti a tam mají horší spread.
Určitě bychom to vyzkoušeli.

Mám ale otázku.
V článku je uvedeno, že je třeba zadat destination FXCONV.
Skáče mi tam ale automaticky IDEALPRO, bez možnosti výběru.
Když pak najedu kurzorem na položku Exchange, obě varianty se sice zobrazí, nejdou je ale měnit.
Poradíte někdo jak přepnout či zadat FXCONV?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... tak jsem poprvé provedl konverzi podle nových informací.
Zadal jsem ticker USD.CZK a logicky prodal USD tudíž nakoupil CZK. Všechno funguje OK, až na to, že mi IB naúčtovali komisi za tuhle směnu 47,72 To mě vyděsilo, pak jsem se ale dopočítal, že je s největší pravděpodobnosti uvedena v CZK, aspoň doufám :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bullin

Kam kliknout na IDEALPRO?
Zkouším to levým tlačítkem myši, do sloupce Exchange.

Pokud to udělám, objeví se sice kousek pod kurzorem bledě modrý obdélník s textem:
IDEALPRO, FXCONV
pokud ale na něj najedu myší, zmizí.
Nelze mi FXCONV vybrat.

Bude to nějaká pitomost, pravděpodobně moje.
Forex jsem totiž nikdy na IB neobchodoval, já vše jedu přes futures a opce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, mám zde dotaz ohledně založení účtu.
Mám kapitál v EUR a v této měně bych chtěl peníze poslat do IB. Postup asi bude stejný jako u CZK, to je mi jasné, jen se chci zeptat jak je to s minimálním vkladem, IB požaduje min 10 000USD kurz je pohyblivý, ale když pošlu řekněme 8000 EUR, což při dnešním kurzu 1.328+- rano dostatek 10 620 USD tak by vše mělo být bez problémů?

Předem děkuji za odpověd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pochopil jsem to dobře, že pokud si přes IB směním USD na CZK, a nechám si je poslat na můj korunový účet u FIO, jedná se v podstatě o tuzemskou příchozí platbu, protože IB to pošle z pražské pobočky HSBC?
A ještě jeden dotaz: můžu vybrat nějakou část ze svého účtu u IB pokud můj aktuální zůstatek je pod 10.000 USD???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, mám stejný problém, jakotu popisoval fi. Při nákupu USD.CZK změním ve sloupci Dstination IDEALPRO na FXCONV a stejně mi vždy vyskocí okno viz příloha. Ve sloupci Exchange je zobrazeno IDEALPRO, když na toto pole najedu myší, zobrazí se modrý rámeček IDEALPRO,FXCONV ,ale změnit to nikde nelze. Zkoušel jsem i přes Order ticket a je to pořad stejné, vždy vvyskocí hláška, že nemám povoleno obchodovat přes IDEALPRO. Musím proto mít povoleno v Account Managementu obchodovat Forex? Defaultně tam mám povoleno FX conversion, ale asi to nestačí. Už se někomu povedlo touto cestou převést jednu měnu na druhou? V Demu to jde, v ostrém účtu ne. Díky za reakce! Tom

21624

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Zatial som to skusal iba v demo verzii, ale ked si tam dam menovy par EUR.CZK, vidim tam v BID/ASK zhruba hodnoty ake realne by mali byt. T.j. 1 euro je cca. 25 CZk.
Ale ked tam do tickeru dam menovy par EUR.AUD, ktory ma zaujima, vidim tam v BID/ASK nezmyselne cislo cca 0.92.
Urobil som to iste s EUR.USD a dostal som presne, to co som ocakaval, t.j. hodnoty okolo 1.3.

Chcel by som si zamenit australske dolare, ale neviem, preco mi tam ukazuje tie hodnoty, ktore nezodpovedaju realite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Erinqo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim,
>
> Zatial som to skusal iba v demo verzii, ale ked si
> tam dam menovy par EUR.CZK, vidim tam v BID/ASK
> zhruba hodnoty ake realne by mali byt. T.j. 1 euro
> je cca. 25 CZk.
> Ale ked tam do tickeru dam menovy par EUR.AUD,
> ktory ma zaujima, vidim tam v BID/ASK nezmyselne
> cislo cca 0.92.
> Urobil som to iste s EUR.USD a dostal som presne,
> to co som ocakaval, t.j. hodnoty okolo 1.3.
>
> Chcel by som si zamenit australske dolare, ale
> neviem, preco mi tam ukazuje tie hodnoty, ktore
> nezodpovedaju realite.
>
>

Už to tady bylo asi 100x, IB má pro klienty ostrou + sim (simulated) platformu s realnými daty, pro zájemce o seznámení se s platformou má free demo ( s daty generovanými na bázi předchozích týdnů).

Pěkný den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

×
×
  • Vytvořit...