Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Práce s grafy: Rozbor 3 pozičních komoditních grafů na základě principů FinWin


Doporučené příspěvky

Dobrý den, článek přišel jak na objednávku :) právě zvažuji jak "uchopit" backtest FinWinu na denních grafech. Proto si dovolím pár dotazů k Tomášovi:
1. Již dříve jsem si všiml, že pro poziční obchody zvažujete CCI-20. Máte pro to nějaký důvod nebo to líp vychází v testech?
2. Na zvolených grafech chybí CCI-50. Předpokládám, že i nadále přihlížíte k CCI-50, ale zde nejsou uvedeny prostě proto, že dvě cci TnT neumožňuje. Je to tak, nebo u pozičních obchodů nepřikládáte CCI-50 váhu??

Díky za odpověď, je jasné, že nejlépe odpoví backtest, ale váše odpověď mě zajímá.
Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,

CCI20 mně celkově přijde pro poziční grafy lepší, než CCI14. A druhá věc je, jak píšete, že Gecko TNT neumí zobrazit 2 CCI zároveň, takže proto chybí CCI50. Nic méně, podstata momenta je jasná i z CCI20. Samozřejmě pro finální časování by bylo asi lepší kouknout i na CCI50, nebo použít nějaký jiný program, který zobrazí obě CCI zároveň.
Podstatný je ale z tohoto článku především celkový náhled na trh a jeho strukturu, k jemnému časování s CCI myslím bude v principu možné použít jak CCI14, tak CCI20 a možná i bez CCI50 - nezkoušel jsem však, ani netestoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S pohledu COT reportu, kde je křivka Commercials na svém pětiletém maximu a dokonce se minulý týden podívala poprvé za hodně let nad nulovou linku viz obrázek, bych si na základě Larryho Williamse dovolil spekulovat na proražení trojúhelníkové formace směrem vzhůru.. I když je pravda, že by to byl protitrendový vstup, proti EMA a Open Interest je hodně vysoko, což jsou dva faktory, které Larry také doporučuje zohlednit.. Ale Commercials vypadají lákavě.. Honza

21838

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš se pustil do určitě nelehké úlohy - komentovat grafy a činit predikce je fakt nevděčná úloha, protože když trh půjde totálně jinak díky nějakým fundamentálním příčinám apod., tak hned si ho veme řada lidí takříkajíc do huby a začnou si ho dobírat a ex-post říkat, jak se mýlil, jak to viděli oni jinak apod. No aspoň to bývá vyváženo tím, že když se zadaří a trefí se, tak z něho zase udělají gurua :) Inu, tohle je opravdu těžký business :) Chtěl jsem nicméně upozornit na jinou, někdy i zásadní věc - totiž kvalita a způsob zobrazení podkladových dat. Problém se týká zejména dat pro futures kontrakty, kdy implicitně dochází ke spojení jednotlivých kontraktních měsíců a přepočet starých dle aktuálních hodnot tak, aby se minimalizovaly dopady rollover. To může mít zásadní vliv na určení SR úrovní a hledání patternů a tedy i vyvození závěrů pro vaše predikce. Nevím, jestli to Tomáš ve svých analýzách zmínil (omlouvám se, nečetl jsme celý článek), ale předpokládám, že právě z tohoto důvodu správně použil neadjustovaná data, která "ideálně" vystihují realitu, tak jak byla. Podívejte se na následující obrázky týdenního grafu ropy, jak vypadá rozdíl mezi adjustovanými a neadjustovanými daty. Komodity, které rolují každý měsíc, vykazují logicky největší zkreslení.

21902

21903

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:
Ano zákazníkům jsem tento týden doporučil nákup (nepsaná dohoda, že jednou za X měsíců či rok pošlu echo na nákup se slevou - přihození si do spoření na zlatý účet či přinákup Au a Ag v čem chtějí bokem, čímž jsem proti většině ostatních obchodníků bílá vrána - oni nutí lidi nakupovat na lokálních maximech po rozjezdech - taky grafům přes 90% z nich prd rozumí, to je realita dnešních prodejců a finančních poradců). Protože většina nakupuje v Kč, tak musím kombinovat graf USDKč, USDgold a COT report COMEXu, je to o to složitější.
Ovšem stále trvám na tom, že kdyby nebyly fundamentální důvody proti korekci, tak před dalším velkým růstem by zlato mělo zkorigovat někam do oblasti 1200 USD/oz a až poté se otočit, zavrávorat poté kolem hodnot 1500 - 1800 a růst dál k 2000 USD/oz. To by se mi líbilo nejvíce.

Prodejci, kteří sami jedou futores a obchodují s fyzickým Au a Ag (znám jen 1 takovou firmu), tak jejich vrchní prodejčí mi řekl, že když kovy padají a jsou na dně, tak jim přijdou 2 objednávky na 2 tuny, zatímco, když se rozjede trend a klecá se o tom v TV a je na řadě korekce, tak jim přijde 1000ce laických objednávek po malých kouskách. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...