Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Grafy indexů na nových maximech: Co to znamená?

Doporučené příspěvky

Nejsem žádný ekonom profesionál, ale je evidentní, že trhy proti reálné ekonomice jsou buď velice v předstihu, nebo je to všechno jen přepákovaný gembl :-) , každopádně hlavně, že se to hýbe a je jedno kam :-)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zajimave je, ze e-mini Nasdaq stale jeste neotestoval svoje high z konce leta minuleho roku, natoz aby ho prekonal. Jelikoz cast svoji pozornosti venuji jiz delsi dobu i intermarket analyze, je toto pro me docela zahadou...

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Více než 10% Nasdaqu tvoří AAPL, který ho táhne dolu.

Nedávno jsem na BBC slyšel rozhovor s nějakým euroúředníkem, který říkal, že např. Deutche Bank má z celkového kapitálu vázaných na "reálnou ekonomiku" cca 8%, zbytek je hedge fund. Byl to Francouz, takže bych to bral s rezervou, ale určitý obrázek si z toho udělat lze.

Z pohledu ID je to fuk a z pohledu swingového obchodování v podstatě taky :)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Na ja, ouředníci zjistili, že přes banky tlačená likvidita skončila v rezervách bank a na akciových trzích (hezké grafy poskočení cen akcií vždy po QE FEDu nebo LTRO ECB) a nyní vymýšlejí jak tedy ty peníze natlačit tlakem do oběhu. Ve všech zemích. Jen jsem zvědavej jak to pak chtějí včas stopnout. Němci si už historicky hubu natloukli a navíc jim současný stav vyhovuje.

A ano, momentálně jsou trhy přepákovaný gembl.

Uvidíme co politbyro v Bruselu vymyslí - diskuse o Chicagském návrhu atd. Ovšem tato řešení ekonomiky vždy nějak přežijou. Akorát dostane těžce na prdel měna - papírová.

Nyní už jsou jen 2 cesty ve světě dluhového systému částečných rezerv - 1. záchránit ekonomiku a zničit měnu nebo 2. zachránit měnu a zničit ekonomiku deflačním kolapsem až k jejímu zastavení.

Dáme hlasovat? :D

A na závěr třešničku na dortu. Uvažuje se a bude se i aplikovat, že centrální banky budou cílit NOMINÁLNÍ HDP (pomineme, že v USA se do jádrové inflace už nezapočítává nárůst cen potravin a energií :D ). Cílení nominální HDP centrální bankou vypadá v reálu takto. Roční NOMINÁLNÍ růst HDP 2% (joj, super, politici to dokázali!!!) :D, ale inflace 50% ročně, 40% nezaměstnaných a masové bouře. Že to lze dokázala Venezuela stejnou cestou, nyní je od kolapsu drží jen dotování všeho z vývozu ropy.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Ahoj, vim že se tu všude píše že je v trhu nízká volatilita, ale poslední dobou, nejvíc tento týden se trhy vůbec nehýbou. Jsem prakticky úplný začátečník a sledovat jak je cena po otevření obchodní seance i minuty na jednom místě je docela deprimující (td). Můžete mi někdo poradit co se děje? dik

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Misakv
děje se i neděje,v trhu se většinou něco děje,ale abych byl srozumitelný a poradil vám.Trhy jsou na nových maximech,spousta obchodníku vyčkává nebo jsou nervozní,naví se tento týden roluje na nový kontraktní měsíc a k tomu ještě(aby to nebylo málo)je posunutý čas,tak zřejmě hodně obchodníků zapíná opožděně platformy,ALE to neřešte není to nic neobvyklého,katastrofálního atd,atd.
Zde máte pro sebe velkou výzvu,která je jednou z dovedností úspěšného tradera a tou je TRPĚLIVOST,prostě počkejte až se to usadí(možná týden,možná déle).V trhu nejde dělat nic násilím,možná že nic nevyděláte,ale vyděláte tím,že nic neproděláte ;)
Michal

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

ja mel posledni obchod 5.3., u taky zacinam byt trosku nervozni, protoze jsem zacal live zrovna koncem unora. Ale jak uz napsal MichalMV, myslim, ze momentalni nalada je hlavne diky hist. highs. A vlastne jsem rad, ze mi muj system tyto dny nedava signaly, vsak ono se to zase poradne hybne .p

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Braker,přesně tak.Myslím,že dobrý obchodní systém pro začínajícího a už i profitujícího obchodníka se pozná také tak,že podobném období generuje málo signálů.Raději nevydělat,než hodně stratit.Věřím,že profi obchodníci mohou vydělávat i v takto mizerné náladě trhu,ale není to podmínkou pro ostatní méně zkušené tradery.Jde především o to takové období ustát a nezničit se,jen abych vydělal za každou cenu.Chápu,že daytrading není poziční obchodování,ale ani daytrading není závod o život.
Osobně jsem tento rok udělal 14 obchodů a jsem jen lehce nad nulou,takže kvartál nebude bůhvijaký.Prostě toto není vhodné období pro můj systém,takže mi jde primárně o ochranu kapitálu.Ono se to zase rozhýbe.
Michal

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.