Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: „Tajemství“ úspěchu v daytradingu II


Doporučené příspěvky

ad podkapitalizace)

všiml jsem si, že se dost často mluví o podkapitalizaci začátečníků..ovšem já si myslím, že to dost pravděpodobně často není o tom, že by měl začátečník málo peněz, ale o tom, že se prostě bojí riskovat..tj. i kdyby řada lidí měla např. 50 000 USD účet do startu, stejně se budou bát riskovat stovky dolarů...tj. řekl bych že častý problém začátečníků (obzvláště těch z prostředí, kdy je jejich příjem v ČR podprůměrný a přetavují si v mysli SL na koruny) je spíš v "mentální podkapitalizaci"

řekl bych zajímavé téma na některý další článek..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, truncus - ved ale o tom som pisal, nemozno sa spoliehat ze trh bude retestovat. S jednym kontraktom toho moc nenamagujete, bud vstupite v spravny moment, alebo nie. S viacerymi kontraktmi uz sa nieco da, vid komentar od MNovaka - mozete cast pozicii uzavriet s malym profitom uz po prvom vstupe, nasledne sa mozete este pokusat o vstup v dvojke.
Ak mate jeden kontrakt a chytite SL v jednicke, tak skusat dalsi vstup v dvojke uz moze byt problematicke z hladiska riskmanagementu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek do TOP 10, velmi povedený, díky.

Alexik30:

je to docela těžké, ale je potřeba občas nad některými situacemi přemýšlet jinak, než jako trader s jedním nebo pár kontrakty. Pro představu aby se vztahovala k obrázku k článku, pokud budu chtít zobchodovat intradenně na YM např. 800 kontraktů, v trhu YM ve svém objemu obchodů (myslím slabší volume) nemám moc šancí nastoupit ihned 800 kontraktů LMT příkazem, musel bych jít marketem a ten by mne dost znevýhodnil v naplněné ceně (hodně špatné plnění). Musel bych tedy mít strategii, že budu svoji pozici postupně budovat na určitých cenových hladinách a kde nejlépe, než na místech, kde jsou nachystány SL drobných obchodníků (SL příkazy budou vystupovat nejspíš market příkazem, takže pro mne s LMT příkazem super záležitost, ne?).

Prostě na určité ceně, začne být situace atraktivní pro velké hráče, kteří v tento moment začnou vstupovat (vystupovat případně, to je docela jedno) do trhu, ti teprve způsobí otočení trendu v pohybu. Je to jen moje myšlenka... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľmi ma tento článok zaujal, keďže som dlhú dobu používal fixný SL, momentálne ho už mením podľa konkrétnej situácie. Neriskujem zbytočne ale ak si to žiada trošku väčší SL, umiestňujem ho podobne pod LOW/HIGH predchádzajúcej úsečky. Tento článok by mal byť svätým písmom pre všetkých začínajúcich traderov. Ďakujem zaň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

..k tomu vybirani stoplosu, vidim to podobne, ale spis si to predstavuju tak, ze kdyz je na nejake cene velke mnozstvi prikazu, trh se bude snazit je naplnit, protoze to je jeho ucel, uspokojit objednavky... a tak si velky hrac da velkou objednavku na atraktivni cenu.. a ceka... zacatecnici neradi cekaji a pak se stavaji takove ty veci jako.. ejhle, ona ta cena dosla az tam kam sem si myslel, nez sem ztratil trpelivost a sel do toho driv:) protoze kdo tam ma ty nejvetsi objednavky, ten uz jen tak nevykysa, bych rek... :]

Ale stejne tak muzu rict, ze i velky se v tom kolikrat placaj a je to pro ne tezky, byt jsou lepsi... Tak nepovazuju zase tyhle teorie za tak dulezite, dulezite jsou...limity ztrat, muzete hrat blbe.. ale je sance se neco naucit kdyz ztraty budou limitovany...jak se ztraci rychle a moc.. je to konec...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...