Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ach ten líný červenec (+ výsledky)


Doporučené příspěvky

Ja som sa toto leto začal venovať tradingu fulltime, s nízkou volatilitou (môj OS sa s ňou nevie dobre vysporiadať) prišla okamžitá strata -500USD (+ aj psychika zabrala). Dostal som potrebnú facku, hlavne psychickú ktorú som neočakával tak skoro. Teraz po krátkej pauze, v novom týždni som pri nule, užívam si leta, teplo, vodu, jedným okom sledujem trh a už to beriem s kludom a pohodu :)

Prajem Vám pekné leto, neriskujte a budte trpezliví :)
J. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

yamato, díky že aspoň zmíníte, že jsou výsledky "imaginární", prosím i ostatní, aby to zmínili též. Je totiž nebetyčný rozdíl mezi "paper", "sim", "backtested" a "reál", obzvláště, když se nejede AOS, ale růčo. Alespoň u mě to tak bylo a soudě podle příspěvků ostatních je to podobně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jop, je to paper, mechanicky system. Moje predosle systemy sa trochu viac spoliehali na cit, ale zistil som ze som necitlivy obchodnik :)
Paper sa este dal ako tak presmodrchat do zisku, ale live bol naprd. Tak som to prerobil na cisto mechanicky system, dopiloval som MM aby reflektoval moje psychicke dispozicie, a teraz idem paper. V podstate sa ucim nerozmyslat a exekuovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato Napsal:
-------------------------------------------------------
> jop, je to paper, mechanicky system. Moje predosle
> systemy sa trochu viac spoliehali na cit, ale
> zistil som ze som necitlivy obchodnik
> Paper sa este dal ako tak presmodrchat do zisku,
> ale live bol naprd. Tak som to prerobil na cisto
> mechanicky system, dopiloval som MM aby
> reflektoval moje psychicke dispozicie, a teraz
> idem paper. V podstate sa ucim nerozmyslat a
> exekuovat

Zrejme nejdulezitejsi schopnost kterou se trader musi naucit nez zacne profitovat. Vstupovat a vystupovat bez emoci, s ledovym klidem. Zatim se mi toto nedari ani z poloviny tak jak bych si predstavoval.

Muj cervenec skoncil v zisku $250/kontrakt na paperu, ale neni zapocitany slip a komise. Take jsem vynechal prvni tyden kdy byl independence day, mel jsem dovolenou a navic byla burza den a pul zavrena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cesta obchodování AOS je směr, kterým se vydali autoři tohoto webu. Je to strašně zdlouhavá a náročná práce s dost slabými výsledky. Samozřejmě více obchodovaných strategií nám generuje celkově zisk. Není to však pravidlem.
Já jdu po jiné cestě. Je to další možnost, kterou tady ovšem nikdo zatím neinterpretoval. Je to dáno tím, že žádný z diskutujících se zatím nedostal na potřebnou úroveň tradingu.
Myslím, že je dobrá volba naučit se obchodovat a hlavně vydělávat na aktuálním pohybu trhu. Umět vstoupit do trhu téměř v kterémkoliv okamžiku a profitovat. Jednoduše řečeno sednu si na půl hodiny v podstatě v kteroukoliv obchodní dobu a vydělám cca 20 bodů na DJ s jedním kontraktem. Půl hodiny si vždy najdeme buď odpoledne nebo večer. Navíc si to parádně užijeme. Nemusím tak spoléhat na nějaký automat a trávit dlouhé hodiny vyvíjením něčeho , kde je velká pravděpodobnost, že to časem přestane fungovat. Navíc odpadne pronájem obchodních serverů, nutnost platit programátory, zřizovat několik účtů.
Je samozřejmě na každém jakou cestu si zvolí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fakt nevím, na kterou úroveň tradingu jsem se prozatím dostal - možná ani tak daleko, abych se účastnil této diskuze. Je mi to upřímně jedno, ale stále žiju (možná v blahé nevědomosti) s vědomím toho, že styl a způsob tradingu mi musí vyhovat.

Takže ať už obchoduju od rána do večera nebo roky vyvíjím AOS nebo koukám na grafy dvě hoďky v neděli a pak každý den 5 minut či snad obchoduju podle toho, kterou částí trčí z boudy naše Asta, jediným kriteriem je, zda dokážu vydělávat konzistentně a hlavně zda mi to na obživou stačí a vyhovuje.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------

> Myslím, že je dobrá volba naučit se obchodovat a
> hlavně vydělávat na aktuálním pohybu trhu. Umět
> vstoupit do trhu téměř v kterémkoliv okamžiku a
> profitovat. Jednoduše řečeno sednu si na půl
> hodiny v podstatě v kteroukoliv obchodní dobu a
> vydělám cca 20 bodů na DJ s jedním kontraktem.

To zni hodne zajimave, ale jak je mozne vydelat v dobe kdyz jde napriklad trh do strany? Nelze pak tvrdit ze se da v kteremkoliv okamziku vydelat 20 bodu, nebo jsem to nejak spatne pochopil?

Vase prispevky patri k nejlepsim co zde vidame, MNovak. Mohl byste to rozvest jeste trochu vice jak to bylo mysleno?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit
Pokud jde trh do strany, je to samozřejmě nejvíce náročné. Těch 20 bodů pak dosáhnete za pomocí několika obchodů. Vždy má trh nějaké rozpětí na kterém se dá profitovat. V případě nějakých událostí (FED) jsou někdy trhy uplně mrtvé. To je ale extrém. Samozřejmě i tento přístup vyžaduje studium trhů, abychom se naučili vhodně vstoupit s nízkým stopem a i vystoupit.
Jen jsem chtěl naznačit , že je taková cesta možná (prakticky equity vykazuje denní zisk) a je na každém jak se s tím samostatně popere. Je pochopitelné, že mnohým tento přístup nebude vyhovovat, ale tak to v tradingu bohužel chodí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:

> Já jdu po jiné cestě. Je to další možnost, kterou
> tady ovšem nikdo zatím neinterpretoval. Je to dáno
> tím, že žádný z diskutujících se zatím nedostal na
> potřebnou úroveň tradingu.
> Myslím, že je dobrá volba naučit se obchodovat a
> hlavně vydělávat na aktuálním pohybu trhu. Umět
> vstoupit do trhu téměř v kterémkoliv okamžiku a
> profitovat. Jednoduše řečeno sednu si na půl
> hodiny v podstatě v kteroukoliv obchodní dobu a
> vydělám cca 20 bodů na DJ s jedním kontraktem.

Začínám si s prominutím připadat jako debil. Nestačím se divit některým příspěvkům. Co tu ještě vůbec děláte? Sedněte si přeci k monitoru, na měsíc se zavřete a máte nadosmrti vyděláno. Jste bezpochyby nejlepší trader, jakého kdy tahle země viděla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...