Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ach ten líný červenec (+ výsledky)


Doporučené příspěvky

Honza - Krasna ukazka toho jak je obtizne menit kontext mysleni nebo prijimat jine nazory. Take jeden z duvodu proc opravdovi machri nebudou zde vypravet neco na forech, protoze vydelavani v tradingu vyzaduje opravdu extremni druh mysleni, ktery jen tak nekdo nema ..... Vim ze vydelavas, ale to ti nedava pravo takto shazovat nekoho kdo umi trading daleko lepe ....

Mnovak, presne vim o cem mluvis a obchoduji touto cestou, hodne dni se mi dari asi tak jak popisujes, jsou i dny kdy to nezvladnu ale cim dal vice prevazuji ty dobre dny. Obchoduji ciste intuitivne, ale taky hodne rozumim trhu co dela nebo nedela, obchody pak vyjadruji pouze me teorie, ktere jsou vetsinou spravne. Diky za tve prispevky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Když jsem začínal v tradingu, měl jsem cca po dvou letech neustálého studování grafů, situací, zpráv apod. pocit, že mám trh dokonale zažitý. Psal jsem svým kámošům predikce, které neskutečně vycházely a oni na nich zhodnotili své účty někteří i 10x. Začal jsem obchodovat futures a po cca 300 obchodech jsem zhodnotil účet na pětinásobek a to jsem věděl prd o nějakém position sizingu, jel jsem pořád stejné množství kontraktů. Měl jsem pocit, že jsem schopen přesně odhadnout, kde se trh zastaví a často i na tick mi to vycházelo. Věděl jsem, kdy se trh pohne a kterým směrem a připadal jsem si, že je to všechno neskutečně lehké.
Pak najednou jakoby se někde něco změnilo a začlo to být naopak. Predikce pořád skvělé, ale kdykoliv jsem vstoupil do trhu, jakoby se všechno zvrtlo a hromadil se průšvih za průšvihem. Účet se rychle otáčel zpět dolů. Snažil jsem se vylepšovat a předcházet ztrátám, ale nic moc nepomáhalo. Až po delší době jsem si uvědomil, že trhy se prostě mění, přicházejí noví velcí hráči a odcházejí jiní, začínají mít vliv různé algortimy a HFT atd. A taky jsem zjistil, že ta moje "genialita" má svojí šanci na úspěch jenom pro určité fáze trhu, kterou jsem zrovna dobře trefil. Když jsem si začal analyzovat trhy jako celek, udělal jsem skutečně stovky testů, zjistil jsem, že zkrátka ve velikém datovém souboru se ona intuice, na které si tolik zakládáme, stává jenom určitým malým souborem dat ve větším celku a že statistická významnost úspěchů díky intuici je prakticky neprůkazná. co víc, je velmi nebezpečná, protože prvotní úspěchy nám dávají pocit, že můžeme riskovat daleko více, než je rozumné.

Jsem přesvědčený, že toto je i důvod, proč řada světově známých "guru", kteří udělali z 10 tisíc 40 mega apod. po určité době přestali obchodovat a radši vydělávají na seminářích a psaní knih. Jsou to opravdu výjimky, kterým pomohla nejen jejich skutečně obdivuhodná psychika a přístup k tradingu, ale do značné míry i NÁHODA resp. ŠTĚSTĚNA. Něco jako když si uděláte jednoduchý prográmek, kde vám generátor náhodných čísel bude generovat obchody s tím, že máte pravděpodobnost třeba 60%, že to bude výhra, tak budete mít mraky sérií, které budou v "normálu" a pak vám vylezou "outliers" série, kdy máte za sebou třeba 20 výher v řadě, je jich jenom pár, ale jsou.
Ano, neříkám, kdoví, třeba se vám dvěma opravdu podaří mít v dlouhé sérii jenom max 3 ztráty za sebou, kdykoliv sednete ke kompu, tak za půl hodiny uděláte 20 YM bodů a za rok z vás tudíž budou miliardáři, proč ne, přeju vám to.

Moje statistiky jsou ale dost neúprosné a potvrzují jenom výše zníměné teze, zkrátka šance jsou, ano a pokud chcete opravdu hodně zhodnotit své účty, tak ideálně v co nejmenším množství obchodů, dokud ještě trvá trh, který jste tak pilně studovali, nicméně v dlouhodobém horizontu a myslím tím především co se týče počtu obchodů, sebegeniálnější obchodník musí uznat, že trh je mnohem geniálnější bestie a začne k němu přistupovat s pokorou. Po cca 45 tisících reálných obchodech to snad můžu bez pocitu, že mám "staré a konformní způsob myšlení" napsat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.
a mohu se zeptat jestli vám zase prislo dobré období nebo jak dlouho trvalo to spatné?Ano struktura trhu se mění,to jsem zažil na vlastní kůži,ale vzdy se to po pár měsících měnilo,takže to bylo "jednou lépe,jindy hůře",ale když to zhodnotím po každém roce,tak to vždy vyjde nějak zhruba stějně.
Někdy jsou DD větší,ale pokaždé se to vyhrabe do plusu,proto mě velmi zaujal váš příspěvek.Ale ono je asi také pravda jakým stylem člověk obchoduje a jaky trh.Obchoduji range bary na TF a NQ,tedy hlavně NQ.
Mohl byste napsat ještě pár řádek jak jste to vyřešil?Musel jste něco změnit v přístupu nebo něco ve své hlavě?
S pozdravem
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkná odpověď, bohužel ji asi spousta lidí nepochopí.

Jsem u IB ještě když server financnik neexistoval a tak možná o tradingu něco vím. A diskuze na serverech sleduji a občas do nich provokativně vstupuji.... Zvlášť, když se tam objeví geniové tradingu. Potom jsou většinou skuteční obchodníci odsunuti, a dav se hrne za pábiteli. Asi je to tak nějak zařízené - svět chce být klamán.
Tím ale nechci říct, že je nemožné vydělávat tolik, o čem jedničky na Forbesu jen sní. Doufám, že některé tradery tam brzo uvidíme. Budu dětem vyprávět, že jsem měl šanci si s nimi povídat, ještě když byli chudí.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.,

presne viem, o čom hovoríte. Moja skúsenosť nie je zatiaľ taká dlhá, ako Vaša, ale zdieľam podobný názor.

Na margo príspevku MNovaka - zarobiť za pol hodinu cca 20 bodov na YM niekoľkými obchodmi, by naozaj nemal byť problém, veď ide len o 100 USD - taký range bežne nie je problém za polhodku niekoľkonásobne prekonať. Čistý skalping a aj ten može byť profitabilný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...