Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stranger-ove okienko NQ


Doporučené příspěvky

stranger :

Napísal si :

"Vla55 . 03 26 pm
Nikdy som nikomu nic nedokazoval a nemienin s tym zacinat, takze ziadne vypisi z uctu prezentovat nebudem a to zniekolkych osobnyh dovodov.
Ak ta to ale zaujima prezentoval som v minulosti moje obchody par aj formou videa v realnom case. Tak ak ta to uspokoji tak si ich najdi.

Honza k . 03 57
Dakujem za doveru ale inak to nie je zly napad urobit to tak ako pises. Jednalo by sa ale len o zakladne udaje s tym ze na konci dna by sa to zhrnulo do standartneho reportu. Otazka znie ci ma to nebude zbytocne odkoncentrovavat a ci vobec je to nutne... paralelne totiz obchodujem hlavny ucet kde pocet kontraktov uz nieje sranda a pripadna neskora reakcia na situaciu sa tresta ne malimi sunami. Mozem to takto zvazit ako si navrhol ale nebude to na sekundu presne. Par minutovi sklz tam bude pravdepodobne.

3. Ano presne to chcem dokazat ze ak clovek pristupuje k tradingu spravne a nepodvadza sam seba moze obchodovat aj podkapitalizovany, vsetko to vychadza z poznatkov testovania a z toho kolko strat za sebou moze nastat. u mna system viac ako 3 strat za sebou nikdy nemal, preto 1 000 usd ucet mi dava este patricnu rezervu. Psychologicke problemy v mojom pripadne nechavam doma, nikdy som nemal problem s psychikou a ked clovek pristupuje k tradingu zodpovedne, a ma aj zo zaciatku normalne zamestnanie alebo podnika a teda ma rezervu, neje dovod preco by tam mali byt akesi psychicke problemi. "

Takže :

a) niečo chceš dokázať, a to že ak človek správne pristupuje k tradingu a nepodvádza sám seba, može obchodovať podkapitalizovaný...

b) naznačuješ, že na akomsi účte obchoduješ ten malý objem 1000 USD a paralelne iný, hlavný účet, kde počet kontraktov nie je sranda..

Takže ti navrhujem, aby si každý deň dal statement účtu, kde máš ako základ 1000 USD, kde možeš začierniť číslo účtu, meno a údaje, ktoré chceš, ponecháš tam časy vstupu, výstupu obchodov, zisk, celkovú sumu na účte, atď. Hádam nemáš problém s 1000 USD účtom ukázať každodenné obchody a zisky, predsa to nie je taká suma, aby si to musel skrývať...) Samozrejme, do tvojho hlavného účtu s tvojimi multikontraktmi nikoho nič nie je, ale to sa tu ani nerieši. Tu sa rieši tvoj 1000 USD účet a relevantnosť tvojich obchodov na ňom.

Pozor, ja osobne nežiadam, aby si ukazoval denný statement, mne je to jedno, ale uvedom si, že žiadne jedno, dve, videá o tvojom obchodovaní, žiadne screens nemá takú relevantnosť, ako dennodenný statement malého účtu, kde ukážeš tvrdú realitu, kým napríklad nedosiahneš plánovaných 8000 USD. Takže nad tým pouvažuj a odpadnú rozne otázky na tvoju osobu, či to skutočne dávaš alebo nie. Až to nedokážeš ukazovať každý deň, hoci si toto vlákno sám založil, nikto ťa nenútil, tak pochybnosti u mnohých zostanú...

Moj príspevok ber v racionálnom duchu a nie ako kritiku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 151
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

shany ak je to tak ako hovoris, ake potom maju systemy ludia co zhodnotili svoje ucty za niekolko rokov na par milionov dolarov. Myslim ze dokonca jeden typek z ameriky zhodnotil svoj ucet z 10 tisic USD na 48 milionov USD. alebo nejak tak. Takze je lepsi ako larry williams.
Samozrejme nehodnotim money managment tychto systemov.
Ja napriklad na to nemam aby som to takto zhodnotil, takze su aj lepsi. Tu neide o to byt lepsi tu ide o to citti sa v pohode pri obchodovani a zamerat sa na proces plnenia planu.

snuff ako smo spomenul mam tehotnu zenu...
Ano nebolo to podla planu. Dneska rano som replayoval vcerajsi den a podla planu by boli 4 obchody 3 ziskove a jeden stratovy, s celkovym ziskom 27,5 boda. To ale neje podstatne nakolko sa uz to neda vratit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

Larry Williams urobil vysoké zhodnotenie, ale s vysokými prepadmi - ten posledný DD bol asi polovica účtu, keď z 2M spadol na tých konečných 1M USD. Zároveň používal agresívny Postion Sizing, čo sa prejavilo na vysokých ziskoch a zároveň aj na vysokých stratách - viď. ten posledný prepad. Sám povedal, že takýmto spôsobom by reálne nikdy neobchodoval, lebo to bolo príliš riskantné. V hre je to niečo iné, človek sa potrebuje ukázať, tak riskuje, čo to dá, aby boli výsledky lepšie. Tým samozrejme nespochybňujem Larryho schopnosti.

Aj ja som videl obchodníkov, ktorí zhodnotili malé účty na pár miliónov dolárov (postupne obchodovali desiatky scalp obchodov denne a vysokou priemernou pozíciou), ale ich čistý edge bol len niekoľko málo tikov na obchod (2-3 tiky). A parametre ich systémov boli "štandardné" - tzn. žiadny Profit Factor 19, žiaden maximálny DD 3 straty v rade. Len o to ide. Môj názor je, že s takými parametrami a schopnosťou vychytávať pohyby už teraz zhodnocujete lepšie, ako najlepší traderi.

Ak to nie je tajomstvo, opýtal by som sa na Váš čistý priemerný zisk z obchodu (z Vášho reálneho obchodovania mimo tento experiment, aspoň za dobu niekoľkých mesiacov - myslím, že toľko už live idete).

Ďakujem a nech sa darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shany larryho netrufam si nejako hodnotit, velmi som jeho karieru nesledoval, uprimne mne larry nedal nic. Zcasti ma zaujal jeho posistion sizing ktory predstavoval v jednej knizke ale nevyuzil som ho.
Kazdy kto v tomto biznise alebo ktoromkolvek inom uspeje je hrdina sam sebe. nemusi byt pred ostatnymi.

Co sa tyka toho cisla win rrr a profitfactor, vzdy je to ine kazdym mesiacom. niekedy ked je trh volatilnejsi da sa vytazit aj z pohybu ktory ma hodnotu 800 USD na 1 kontrakt ale takych dni neje vela. No staci takyto den jeden a RRR automaticky stupa, takze ja nejako udaje ako RRR win a PF nepovazujem za relevantne a vobec sa nimi nezatazujem.
Snazim sa sustredit sa na samotny proces.

Truncus ked si si nevsimol mna pochybnosti na moju osobu alebo moje vysledky nijako netrapia. Pre mna za mna nech si niekto mysli ze aj tie video obchody boli zfalsovane, aj moje vysledky ktore som tu kedykolvek daval.
Nech si pre mna za mna niekto mysli ze vcera ked som urobil screen o 16:44 na sviecke ktora koncila 16:45 (hned po tom co som vystupil) ze som to zfalsoval a ze som sa pohral s photoshopom. Alebo ze som behom minuty stihol stiahnut replay data, popretacat to vstupit, rychlo pretocit vystupit a potom tu umiestnil screen "ze kukajte jaky som dobry" LOL :D

Report dneska:
Dneska som neobchodoval

Podla ale takeho predbezneho nahliadnutia na trhy po tom co som prisiel bola by dneska 1 strata a v tejto chvili by som bol v longu s SL presunutym na BE+1, netusiac ako to dopadne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

som rád, že si vytvoril vlákno a želám Ti pevné nervy, aby si sa nedal vyprovokovať a hlavne teraz v čase prázdnin, keď trhy bojujú s nízkou likviditou a volatilitou a ostatní traderi s minimálnymi ziskami.

Niektorí nech si ešte raz prečítajú čo píšeš, je v tom logika a pravda. Nikto sa Ťa ale nespýtal, ako tvrdo si pracoval, kým si dosiahol čo si chcel a výrazné edge zhmotnil do sofistikovaného plánu, ktorý nekompromisne asi dodržiavaš. A už vôbec nechápem rady niektorých, že prečo si vystúpil, prečo nemáš fixný PT a iné pripomienky a dokonca či si to vôbec otestoval. Prdpokladám, že sa im ani nesnívalo koľko stoviek hodín si strávil pri Replay, aby Ti systém sedel a mal ho v krvi. Snáď Ti to nebudú závidieť a asi preto chcú Tvoje výpisy. Chceš ukázať / a nie vnucovať /, že sú aj iné cesty a možnosti ako uspieť. Sám idem mesiac Live a vidím, že asi nemám maximálnu dôveru v OP a pri obchodovní sa necítim v pohode /júl bol ziskový podľa OP/ a Ty si ma nakopol, že si pravdepodobne dám pauzu a idem systém doladiť a hlavne zamakať na Replay, aby som to tiež dostal do hlavy a do ruky - tak ako píšeš, zamerať sa na procesné ciele a nie na výsledok, na konci bude odmena.

Ďakujem a držím palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shany nasiel som toho typka co premenil tych 10 000 do 42 miliona. (som vedel ze som niekde o nom cital tuna na stranke financnika )

10,775 USD do 42 milionů USD za 23 měsíců

Vyzbrojen vším, co se Dan doposud naučil, vyzbrojen arzenálem základních a jednoduchých patternů, sebral Dan veškeré své peníze, které si mohl dovolit vložit do obchodování a v roce 1998 vkročil do světa akcií v celé své síle. Šest let tvrdé práce nedalo na sebe dlouho čekat. Během prvních 12 měsíců „otočil“ Dan prvotních 10,775 USD do 2,6 milionu USD. Tuto částku za několik měsíců proměnil do dalších 18 milionů USD a za 23 měsíců se již těšil z obrovského jmění ve výši 42 milionů USD. Jak? S pomocí těch nejzákladnějších patternů, jako trojúhelníkové formace, head-and-shoulder, cup-and-hande. (Seznam všech patternů, které Dan obchodujete, naleznete zde). Nic více, nic méně. Žádné indikátory. Žádné složité matematické formule. Žádné vyspělé počítačové technologie. Těchto pár základních patternů je přesně to, co používá Dan pro své obchodování dodnes.

a clanok najdes tu
www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/da-zanger.html


OBDIVUHODNE

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

ďakujem za odpoveď. RRR naozaj nie je veľmi smerodajným údajom. Ale PF spolu s údajom o maximálnom DD je dosť výrazným ukazovateľom popisujúcim kvalitu systému. Neviem, či ten Váš vysoký PF je počítaný za dlhšie obdobie, ale ak je jeho hodnota reálna a štatisticky valídna, tak máte najlepší biznis na svete.

Inak povedané, aby ste zarobili 10k USD netto, Vám stačí na účte 555 USD + margin + nejaké drobné ako poistka, čo predstavuje niečo cez 1k USD, čiže takú čiastku, s akou pracujete v tomto vlákne. No a vo výsledku to vyzerá takto:

Gross Profit: 10.555 USD
Gross Loss: 555 USD
Net Profit: 10.000 USD
PF: 19

Pri pohľade na tie čísla si myslím, že nebude veľa takých, čo budú tvrdiť, že PF nie je relevantný údaj. A spolu s maximálnou sériou 3 strát...

Nech sa darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shany minuly mesiac som mal PF 11,8 ked ta to zaujima pri WIN 72,50% a RRR: 4,157:1.

Nechajme ale tieto veci a podme k dnesnym obchodom.
Takze ako som pisal dneska som neobchodoval live

Podla planu by ale bol vysledky dneska taketo:
1 obchod 16:15 na cene 3097,75. obchod by skoncil stratou.
2 obchod by bol druhy pokus pola pravidiel AGG-AG a konal by sa takmer hned po tom co som bol vyhodeny na SL a to na cene 16:24 3093 - tento obchod by som tahal do LONG ako smo napisal v 16:59 s tym ze by bol ukonceny vystupom na cene 18:45 3107,25 na FLIPE
Takze dnesny zisk 10,25

Ale kedze som neobchodoval tak neje nic :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

ten článok si pamätám, pretože je jeden z prvých, ktoré som čítal na tejto stránke. Čo sa týka tých čísiel - mne teraz nejde o hodnoty celkového zisku. Zaujímajú ma výsledky rozložené na drobné (tzn. štatistika na 1 kontrakt, resp. na počet akcií), tak by som si vedel lepšie zhodnotiť jeho spôsob obchodovania. Ide o to, že milióny na účte sú možno dobrým dôkazom schopnosti obchodníka, ale nie sú dôkazom výnimočného systému. Aj priemerný systém dokáže zarobiť veľa s agresívnym PS.

Máte k dispozícii všetky potrebné čísla z Vášho live - nie je nič jednoduchšie ako nasimulovať si "budúcu" equity s rôznymi typmi PS a sami uvidíte, čo Vám vyskočí. A myslím, že aj keby ste tie výsledky značne zdegradovali, tak stále budú veľmi dobré.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shany ja to zasa vnimam opacne. pre mna je zaujimave to cislo ze z 10 tisic urobil za 2 roky 48 milionov.
Taktiez mal dokazovane ze to dokazal a aj napriek tomu larry sa stale spomina najviac ako hrdina. Co ja osobne nechapem. TAktiez sa tu pise nastranke aj o nejakych hrdinoch co zarabaju rocne 550 milionov USD. To su ludia ktory potvrdzuju ze mozne je vsetko.

Shany nasimulovanie udajov ako bezne pokracovanie vyvoja mi dava sialenu sumu...
Ono ked clovek obchodouje viac kontraktov tak uz o sumu neide. AK mas pozerat na to ze behom par minut stratis par tisic USD, tak by sa nedalo kludneo bchodovat. Cim viac kontraktov tym lepsie zamerat sa na proces a na body nie na samotne sumi. Su tu viaceri ludia co obchoduju viacere kontrakty a urcite mi to potvrdia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

domáca úloha pre Vás :) Najlepšie viete, čo ste zatiaľ zvládli a aké sú vaše čísla. Tak si skúste spočítať, za koľko by ste to zvládli Vy... Ja viem, že je to čistá teória a minulosť sa nemusí opakovať, ale ako mechanický obchodník pracujem s číslami a z čísiel aj vychádzam. Zároveň viem, že obchodovať jeden kontrakt je niečo iné ako niekoľko desiatok, preto obchodovanie s vysokými objemami môže byť prekážkou aj pre dobrých traderov z pohľadu psychiky.

Keďže máte veľmi dobré čísla: nízky prepad a vysoký PF, málo strát, vysoký %Win, dostatočnú frekvenciu obchodovania - tak to je ideálna situácia na obchodovanie agresívnejšieho PS. A v takom prípade sa zaradíte k Danovi. O tom nepochybujem. Stačí už len správne exekuovať.

Nech sa darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shany nestojim o pozornost, ako dan zanger a podobne. preto tu nic nezverejnujem co sa tyka nejakych cisel a nechavam vsetko pod ruskom tajomstva a v miere pochybnosti.
Prezentovat grafy, ci videa aj v realnom case, ci RRR, WIN a PF, nic neznamena, a niektory tomu neveria a to mi vyhovuje. Prezentovat stav uctu ci vypisi denne uz hovori o pravde a to nechcem. A preto aj obchodujem na ucet firmy a nie fyzickej osoby. Ani moja rodina nevie ze to robim, vie o tom len moja zena a pomaly k tomu tiskam aj dcerku (ale ta ma este len 2 rocky, tak to ide tazko)
Inak chcelo byto nejaky chat :D lebo to tu poriadne offtopicujeme... Ale tak je to moja tema, tak mozeme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

to plne chápem. Len sa Vám snažím ukázať, že takéto výsledku sú extra trieda a dosiahne ich len málokto, resp. takmer nikto. Preto je podkapitalizácia účtu veľmi nebezpečná a u drvivej väčšiny ľudí bude nasledovať jediný scenár - vymazanie účtu. Nato, aby som riskoval veľa, potrebujem mať stabilné výsledky, a to v začiatkoch nemá asi nikto.

Na druhej strane súhlasím, že je dobré si vyčleniť malú čiastku z účtu, aby nebol tlak vysoký a tú čiastku považovať za pracovný kapitál a obchodovať podľa plánu a časom vyhodnocovať chyby. Tak sa postupne zlepším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...