Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Daytrading a zdravý rozum


Doporučené příspěvky

To sublo :
a) Jestli je použito slovo hnidopich nebo nevedomy detailista nemá žádný vliv na informační hodnotu obsaženou v článku. Každý člověk by (zcela po právu) mohl považovat za optimální jiné slovo.
b) "Clovek ve svy podstate porad hleda a vyzaduje nejaky jistoty a zaruky". Důležité je říct také, že takto nastaveno to má JEN NĚKDO! Někdo jiný (jako třeba já) by velmi trpěl fungovat s těmito "jistotami" (asi bych to nedokázal).
c) Člověk by měl sebereflexí umět odhadnout své silné a slabé stránky (to většina lidí umí) a vycítit co je potřeba k úspěchu v tradingu (to už je těžší, ale dá se právě tady najít inspirace). A pak se změnit (to se moc nedaří... :-)).
d) Také je dobré moc nespěchat. Na sebe. Zkušenost přichází s časem. A během toho času nezapomenout žít spokojený život (teď,...dnes).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli k tomu mohu ze své praxe - myslím, že Tomáš to v tomto článku krásně vyjádřil, ten odstavec, který byste si podle Tomáše měli přečíst 2x - osobně si myslím, že by ho trader měl číst každý den 2x :)
To je to jádro pudla - to je onen "paradigm shift" (jak se to řekně česky?), který trader obvykle musí udělat, aby se někam posunul. Je to obvykle ale něco, co zkrátka pochopí až po nějaké době živého obchodování a proto zažití si správných postupů je tedy dráhá a těžká životní zkušenost.
Docela zajímavá diskuse, každý z vás má na to prostě určitý pohled a každý z nich vychází z vlastních zkušeností. Moje zkušenost je víceméně v souladu s tím, co píše Tomáš. Tedy podepisuji v plném znění i s titulky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To krakra :

Cituji : "Tím pádem je reálný trading pro normálního smrtelníka dost problematický.
Pojem "normální smrtelník" podle mě představuje člověk který musí chodit do zaměstnání. Takový člověk si nedokáže představit, že se zabývá tradingem a ekvity nic moc.
-----------------------

a) Reálný trading existuje. To není potřeba rozporovat. Věnují se mu reální lidé.
b) Normální smrtelník neexistuje. Jsou jenom samostatní lidé, kteří mají každý jiné sny, plány, a jiný SVŮJ život.
c) Problematické věci vyžadují "identifikaci problému" a jeho "eliminaci". Pak se stanou normálními. Úplně stačí když budou normální pro mne. Že je něco problematického pro jiné lidi nerozhoduje.
d) Pokud si už chcete něco ve volném čase představovat, představujte si rostoucí equity...
e) Že úspěchu v tradingu dosáhli jiní lidé při mateřské, o přestávkách ve škole, při čekání na MHD je naprosto úžasné. Dokazuje to, že uspět může kdokoliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pm.mail
a) v prispevku jsem se snazil rict to, ze spousta lidi na zacatku hleda detaily a jeste NEVEDI, ze jsou nepodstatne, proto jsem to zmenil na "nevedomy detailista" a teprve s postupem casu a s nabytim zkusenosti si to zacne uvedomovat a hledat podstatny veci ... tot vse ... asi si to slovni spojeni necham patentovat, moc se mi libi :-)
b) ... jak je libo
c) ... klidne
d) ... ano, netvrdil jsem opak
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra, podle mne neni zadnou vyjimkou ze v tradingu uspeje i zena na materske dovolene, lidsky duch je schopny mnoheho, kdyz si to tak nastavi. ja kupr. chodim do normalni prace, u toho studuju medicinu, u toho mam nejake polopodnikatelske aktivity a u toho si ctu financnika a zacinam se zorientovavat v tradingu. nejsem jeste ani u bektestu ale to nevadi. vzdykcy je prilis brzy na to se vzdat

dobre komentare: shany, pm.mail, Honza K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľmi prísnosný článok. V poslednej dobe články na financniku su viac ako zaujímavé a nenormálne korelujú s tým, s čím práve ako trader prechádzam - myslím tým hlavne myslenie. Je extrémne dôležíté podľa mať naozaj ten balanc medzi detailami a medzitým čo nazývate tu na financnik strukturou trhu.

Pre mna tou najvacsou záhadou su moje pocity. Vždy si znacim vedla svojich záznamov z obchodovania aj svoje pocity. A prišiel som nato, že najväčší strach mávam práve v tých obchodoch, kde mám najvacsie sance - najvacsie edge a vice versa. Som az nadmieru sebaistý práve tam, kde mam najmensie edge - myslim tym obchodne situacie. Podla mna v kazdom z nas je sú dvaja obchodnici jeden je stratový a druhý je ziskový. Kazdy z nas je sucastou davu v trhu a dav na trhu straca peniaze - ja som sa naucil jedno castokrát musim ist proti svojim pocitom, aby som na trhu zarobil. Pomaha mi v tom MM a povedzme obchodny system - je dosť pozvolny co sa tyka pravidiel. A dalsou vecou jeto, že keď nemám otvorenú pozíciu, tak dokazem nenormalne odhadnut trhy, ale akonahle som v pozicii, uz je to tazsie omnoho tazsie. Mimochodom k clanku "orderflow" a tej myslienke, že cim viac pochopí trader microstrukuru tym stabilnejšie dokaze zarabat - toto su také vzacne "perly", ktore inde na webe o tradingu velmi tazko najdete. Este raz poslednu dobu, clanky na financniku su velmi fajn - toto je uz hustý trading priatelia a nie nejake technicke "hov***" pozlátko, ktoré predávajú ostatné weby z ktorých mi je na grc.
Len tak dalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...