Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: S jakým trhem začít v intradenním obchodování?


Doporučené příspěvky

Honzin:
aha, tak už jsem to pochopil... Já jsem nikdy YM neobchodoval, a to ani SIM, ani live, takže s tím nemám zkušenost. Ale je pravda, že když bych byl např. na ESku v short pozici a myslel bych si, že trh se obrátí směrem vzhůru na ceně 1820, pak bych automaticky dával PT na cenu 1820,25, protože počítám s tím, že na ceně 1820 bych sice mohl být vyplněn, ale s větší pravděpodobností asi ne. Je-li pomalejší, což bude asi případ, který popisuješ, kdy trh několikrát za sebou pomalu otestuje danou úroveň, tak je to dost nepravděpodobné. Ale nikdy se mi ještě nestalo, že bych měl PT na 1820,25, trh došel na 1820 a já nebyl vyplněn...
Honzine, chceš tedy říci, že s YM je to tak, že když bych měl PT na 1820 (jen pro příklad, YM se samo obchoduje na jiných úrovních) a trh by zde udělal low, a pak šel vzhůru, že budu na tuty vyplněn??? Díky, e.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 42
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

emun:

asi si nerozumíme. Já svůj příspěvek myslel tak, že YM nemá tak zásadní problém v určitý moment se pohnout (kmitat) o hodnotu 2-3 tick pozitivně pro náš LMT (10-15 USD), kdežto ES v ten samý moment může mít problém se pohnout i o pouhý jeden svůj tick (12,5 USD).
Pokud tedy budeš mít SELL LMT na ceně 55 a trh dojde na 55, udělá zde jen mini volume a pak vyrazí dolů a na tebe nedošla s LMT prodejem řada, máš stejně smůlu ať je to YM nebo ES.
Asi tady rozebírám něco, nad čím moc přemýšlím jen já, takže dál to nebudu ostatním komplikovat, hezký víkend.

hajdis:

no, trošku mne to zamrzelo s těma algoritmama, že bych si snad něco vymýšlel, ale tady už jsem zvyklej, takže ok....
Jen pro malou představu doporučím se kouknout zde www.rsj.com/cz/algorithmic-trading/principy/
Jinak google atd.
Pokud začnete studovat více detailní princip a chování elektronické burzy, tedy z mého pohledu chci znát hřiště na kterém hrajeme, uvidíte sám. Ale v pohodě, to není nic nového, takto to funguje skoro stejně od začátku el. burzy, takže to není nějaká "novinka" :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honzin

Jestli jsem se vás dotkl, tak se za to omlouvám. Nemyslel jsem to jako útok na vás nebo někoho jiného konkrétního. Jen mě trochu rozčiluje, že o tom hodně lidí mluví, dělají z toho závěry a přitom to jsou jenom takové výkřiky, které nic nevysvětlují. Na ten odkaz se podívám, díky za něj.

Mějte se ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Hajdis:

'jemnější dělení na ticky s menší hodnotou nemá, podle mě, žádný praktický význam'. Nemyslim si ze mate pravdu. Kdysi byl bod na NQ rozdelen na dva ticky po desteti dolarech. Tyden po rozdeleni na ctyri casti, po peti dolarech, zajem o Nasdaq stoupnul o 40%.

Naivne jsem predpokladal, ze muj priklad ztraty $12.50 vs. $5.00 bude opravdu pochopen jako priklad.

Take si nemyslim, ze 'má ES většinou čitelnější průběh než YM', kdyz je 1 bod ES ekvivalent 10 ticku YM. Z prizemi do poschodi se mne jde lepe po deseti schodech, nez po ctyrech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to jednoduché - vyprdnout se na drahé akciové indexy nebo nelikvidní miniprdíky a začít na likvidních a levných dluhopisech:
ZN - 10 leté US dluhopisy
GBL (FGBL) - 10 leté EU bundy nic lepšího pro začátečníka jsem nenašel, tam se nejlépeprofackujete trhem a nebudete nadávat na skluzy v plnění a nebo potřebou velkého SL.

HOWGH!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To svopex

Máš nejakú skúsenosť s Admiralmarkets?? Lebo zatial som sa dočítal samé pozitívne veci o nich :D Som úplný začiatočník ešte som neobchodoval LIVE, najskôr som chcel obchodovať na Colosseum ale tam to také pozitívne nebolo :D aj keď účet na MT5 je u nich s malými spreadami a komisiou iba 6USD na lot sa mi nezdá až tak prehnaný a je to STP a ten Admiralmarkets je ECN a MM. Nechcem vôbec začínať s MM...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to LAman:

O tom co píšete o NQ nic nevím, proto k tomu nemám co říct. Samo o sobě to však určitě nevyvrací to, co jsem napsal. Svůj pohled jsem se snažil podat jak nejlépe jsem dovedl, takže už bych se jenom opakoval.
Ten váš příklad se mi hodil, proto jsem jej citoval. Upřímě řečeno to bylo z vašeho příspěvku jediné, co jsem vzal. Se zbytkem nesouhlasím.
Na závěr srovnáváte body s ticky. To vám příjde v pořádku? To kolik ticků tvoří na určitém trhu jeden bod je naprosto irelevantní. V případě, že počet ticků do bodu je na každém trhu jiný, můžeme srovnávat jen ticky, jejich počet a hodnotu. Váše přirovnání s chůzí po schodech je sice hezky obrazné, ale je úpně mimo. To že jdete po menších schodech vám, v případě obchodování, žádnou výhodu nepřináší. To jsem se snažil popsat výše.

to cicobasket:

Tak to fakt nevím, co jsi počítal. :) Myslím tím, jak ses k těm číslům dostal.

Musím jen dodat, že nemám nic proti YM ani NQ. Naopak jsem se snažil říct, že jsou všechny indexy srovnatelné. Co se týká hysterických chyb, vstoupím a hned vylezu marketem, tak tam jsem uznal, že je na tom ES oproti YM nebo NQ hůře a tudíž v úplných začátcích, než člověk přestane dělat chyby tohoto druhu, je určitě lepší začít třeba na YM. Sám jsem taky z počátku obchodoval YM, ale brzy jsem přešel na ES, protože jsem zjistil, že to není trh, který by byl nějak náročnější nebo dražší a přitom má trochu jiný charakter, který mi vyhovoval více.
To měla být hodnota mého přispěvku pro lidi, kteří se k ES raději ani nepřiblíží, protože jsou začátečníci a na financnikovi většina lidí píše, že to není nic pro ně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to blecha:

FGBL je opravdu dobrý trh, sám ho taky odčas obchoduju. Příjde mi hodné podobný ES. Akorát není levnější, má podobné denní rozpětí v eurech jako ES v dolarech.
ZN neznám z hlediska levný/drahý, ale ten už má na mě dost kostrbatý průběh. Něco jako FGBM a nebo před pár měsící bylo podobně hrozné FESX. Pro mě jsou tyto grafy dost nečitelné, i když vypadají tak nějak víc symetricky :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To aký je trh lacný/drahý zistite jednoducho. Napr. všetky akciové indexy spolu po väčšinu dní korelujú - porovnajte si nejaký pohyb ktorý urobili všetky trhy spoločne. Napr. sériu dvoch swingov - porovnajte rozpätie od high k low swingu a zmerajte jeho dolárovú hodnotu (hodnotu ticku * počet tickov). Ak máte nejaký systém - tak si na pár obchodoch spätne v trhu viete pozrieť koľko by ste museli riskovať ak vstúpite správne tak aby vás z pozície nevyhodila z trhu mikrorotácia. Ak to je v NQ napr. 15 tickov = 75 USD a ak to je v ES 8 tickov = 100 USD, tak potom ES je drahší trh ako NQ. Následne viete porovnať RRR a pod.

K tým algoritmom a ES. Určite je pravda čo Petr píše v článku. Vyplýva to z podstaty veci - algoritmy využívajú najmä veľkí hráči (tie najsofistikovanejšie) a tým sa neoplatí hrať na trhoch ako YM a NQ lebo tam jednoducho nevedia umiestniť dostatočný počet kontraktov (stovky). Určite sa nájdu algoritmy aj v NQ a YM ale nebude ich toľko. O.i. tie aktivity algoritmov je v trhu veľakrát vidno ak človek vie na čo sa má pozerať ;)

To že niekto obchoduje na ES už piaty rok je fajn a prajem mu to. O tom ale nebol článok. Petr tu chcel poradiť trh kde má začiatočník najväčšiu šancu zo začiatku uspieť a kde sa minimalizuje šanca že ho vyobchodujú stroje.

K tomu rozdielu medzi market a limit. Ten kto obchodoval live a najlepšie viacero kontraktov tak ten rozdiel dobre chápe. Dobre to tu popísal Honzin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LAman Napsal:
-------------------------------------------------------
> Uzitecny clanek! Skutecne YM a NQ je nejlepsi pro
> start. Kdo obchoduje ES by si mel uvedomit, ze
> jeden tick je $12.50 a ne $5.00. Kdyz kliknu Buy
> a hned Sell, ztratil jsem u ES dva a pul krat
> tolik. Taky market se musi pohnout vice abych
> vyhral tech 25 dolaru. Jen bych se chtel Petra
> zeptat, jakou sanci prezit ma trader s uctem
> rekneme 3K, ktery nechce riskovat vice nez 1%. To
> je $30 a exekuce je zpravidla behem nekolika
> vterin. Ztrata za ztratou. Jaky je navod k
> uspechu pro 3K tradery?

Podla mna uplne nerealne. V YM a NQ je to 6 tickov, čo ani zďaleka nestačí a takýto trader bude neustále vyhadzovaný z trhu. 3K je veľmi málo. Aký je návod? Zarobiť peniaze, dofundovať účet do min 7-8k a potom pomaly začať. Dovtedy sa dá papertradovať napr.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pepe2000
Souhlasim s Vami, vyssi ucet = mene nervu, moznost vetsi tolerance, dokonce i moznost uplatnovat MM. Velka vetsina traderu ma ale na uctech 2-4 tisice, nema moznost dosetrit do rekneme tech osmi a chce obchodovat. Ptal jsem se Petra, jestli muze doporucit nejaky system, strategii, nebo formuli, prave pro tuto skupinu traderu. Jak spravne pisete, 6 ticku pro Stop Loss je velmi malo. Zavrit ucet, nebo nekdo neco vymysli?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...