Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Orientace v trhu pomocí struktury swingu


Doporučené příspěvky

Swingy, DT, DB, odrazy od S/R, apod. jsou skvělá věc a nejen podle mě základ kloudného obchodování, i když způsobů je hodně.
Z mého pozorování a testů (pouze forexu a pouze párů s JPY) vyplývá že nejideálnější je pro čistě intraday 15 min TF, na nižších TF je moc velký šum a bordel a pokud člověk není obchodník jako Petr který takový "bordel" vyloženě miluje, tak ho to může zbytečně rušit. :-)
Pro lidi kteří mají přes den i v práci čas koukat po grafech, třeba na tabletu nebo velkém mobilu je to ideální "rychlost" obchodování. Nižší TF zbytečně stresují, alespoň na forexu, který se občas hýbe způsobem, že by do něj jeden kopl, nemyslíte? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec
ve svicich se orientovat je casto tezky, proto si nekdy zakresluju swingy rucne, nebo si pridavam line graf a i kdyz novy pomucky nehledam, jelikoz mam dost co delat s cci a trhem, tak dneska jsem zigzaga vyzkousel a super, dela praci za me, kazdej si ho muze dostelovat, jako vzdy petre prinosny clanek diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejvíce nebezpečná situace nastane, když přijde chop swingů. Začne se střídat LH a HH. Jednoduše trhy přestanou fungovat podle uvedeného scénáře. Z takové situace lze úspěšně vybruslit při postupném přidávání kontraktů. Vstupujeme na místě, které je u středu swingu. Trhy se pohybují v určitém rozpětí a tohoto poznatku využijeme. Např. u DJ je to 10 bodů(50$). Můžeme tak obchody uzavřít např. s tímto ziskem.
Musí být pochopitelně přiměřený účet a nesmíme se nechat vyškubat, když trh půjde nějakou dobu proti nám. V tomto obchodním případě nemůžeme použít těsný SL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin:

Pokud by se chop skládal jen s LH a HL swingů, obchodoval by se se celkem dobře ne? Proražení posledního LH/HL swingu. Ale i v článku stojí cituji - "Jdou-li trhy do strany, můžeme vidět nepravidelnou strukturu vytvářející například HH-LL – tedy vyšší vrchol a nižší dno." Obchodování jakoby ze středu, se používá jako TTE reversní formace 123 na vyšších TF. Pokud je brakeout tohoto 123 (nové HH,LL) falešný (vznik chopu,TR), lze pozici opustit +- na nule. Jinak mi vstup ze středu TR (chopu) taky nedává smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim, chcel by som sa opytat, ci by niekto vedel pomoct s nastavenim indikatoru ZigZag v NinjaTrader tak ako to ma Petr nastavene v SierraChart, ma s tym niekto skusenosti v NT? Niejako sa mi to nedari nastavit, neviem ci je to aj vobec mozne s tymto indikatorom, je tam podstatne menej nastaveni ako v Sierre... , nasiel som aj stranku, kde je plateny indikator Elliot Wave | Swing | Zig Zag Indicator kde sa to da urcite vsetko nastavit ale cena je 297 $ :( ktoru platit urcite nebudem. Vdaka za pomoc.

27662

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...