Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Kam bych měl investovat své příjmy z tradingu?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

WEM:
Ano par x sa zadarilo priznavam ako ARIA, ACI atd
Vzhladom na maly ucet 10.000 eur neni mozne pre mna obchodovat na akciovom ucte velke/drahe akcie ako tesla a podobne. Ja yhladavam max 3usd na akciu
Takze solarne, elektro auta atd jasne su fajn ale drahe akcie. Pre mna nema vyznam nakupit 25 ks tesla za 5000usd.
Ked to zhrniem potencial uctu 10.000 euro do akcii a komodit je diametralne rozdielny. Preto s akciami koncim, pockam az sa pozviechaju niektore akcie co mam a zatvaram ucet a presuvam do komodit.
Predsa len moznost long/short/a hlavne MARGIN to je iny svet.
Samozrejme kto ma na to aby si kupil 100ks tesla tomu gratulujem ma aj iny ucet :D ja len v ramci svojich moznosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak se to vezme. Já mám teslu za cca 140 - po tom incidentu s výbuchem baterek: www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2442392/New-blow-Tesla-Fire-worlds-safest-electric-car-began-vehicles-battery.html

Nedávno vyhrála nějakou soutěž oblíbenosti. Když porovnáš hodnotu jiných automobilek, tak je tesla furt levná :) Ale teď za 240 to není nic pro mě nakupovat. Dále za tím stojí Musk - a za Muskem stojí spousta peněz.

Já neberu akcie úplně jako investici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už jich mám jenom 1/3 :) Jako investiční nástroj mám hlavně kolegu, kterej tráví analyzovaním tak 1-2 hodiny denně a pak děláme brainstormingy :D Já se zabývám intradenním.

Jako investice chceme tak nějak nechat vykrystalizovat. Například TESLA a FCEL. Nakoupit za dobrou cenu, kolem nějakých rozumných % (cca 100) se většiny zbavit a část nechat jako investici. To znamená, že ta investice je následně skoro bez rizika.

Pokud akcie v rozumným čase nezareaguje, tak zavřem a jdem jinam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano mozna moj hlavny problem je netrpezlivost.
velmi sa mi paci Tvoj nahlad na vec. prioritne futures a akcie lepsie ako terminovany vklad. Diky moc za rady. Budem travit viac casu vyberom akcii. Gro mojho akcioveho uctu tvoria tezarske akcie ktore su momentalne na ustupe a biotechnologie. IT sektor zatial nie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte chcem poprosit niekdo so znalostou veci ci by sa pozrel na stranky

investor.dolanmedia.com/phoenix.zhtml?c=211849&p=irol-newsArticle&ID=1910556&highlight=

Stale mam tie akcie DOLAN COMPANY pod novym tickerom DOLN, dnes ked som sla z prace pozeram ze dost spadli-sprava ochrana pred bankrotom a refinancovanie spolocnosti- ta bude pokracovat dalej ale niekde uprostred textu sa pise ze akcie budu zrusene, tak neviem ci len cez ten proces restruktualizacie a financovania alebo uplne, cize mi ostane 0,- miesto 1000usd

Ja viem viem no stale som dufala ze sa spametaju este vcera boli za 0,13 c
prosim o skoru odpoved.

ps. este poprosim informaciu ak viete poradit, kde vsetci ostatni beru tie fresh info, ked DOLAN vydal spravu az o 3hodiny a to akcia bola uz davno v...pr**li

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xjames26 Napsal:
-------------------------------------------------------
> V této chvíli s tím asi nic extra udělat nepůjde.
> Možná může pomoct tento odkaz na pochopení
> reality.
>
> stocks.about.com/od/understandingstocks/a/1
> 21308bank1.htm
>
> Nevím jaký tip "fresh info" máš na mysli, ale
> takové mají dle mého soudu pouze tzv. Insiders

Ano stranku som precitala uz predtym takze trva 35 dni kym sud rozhodne, tak verim ze sa akcia aspon ciastocne spameta.
Ano vies tie informacie stale mi to nejde do hlavy, kurz padal uz 3h pred oficialnym vyhlasenim tohoto zavazneho stanoviska. Este vcera bol kurz 0,15 a volume bolo podpriemerne nez v vo vsedne dni. Tak nic nenasvedcovalo krachu len nuda a nic nove. Zrazu toto. No tiez tomu verim ze insider je dnes u akcii gro.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zaver uctu i smrtonosne akcie.
Takze aby som ukoncila temu na danu akciu o ktorej som hore pisala DOLN- tak skutocne plati ako pisal hore uzivatel 'xjames26" skutocne je to tak. akcia primerane volume pohyb nic extra par centov dokonca sa dostala az na 0,18 si vravim super konecne sa spametala. Stvrtok idem z prace brutalne volume az 16M-proti normalu 300K wao, a akcia behom 1h spadla na 0,038 takze mi smazala z uctu 3000eur {povodny nakup za 0,28}.
A co je zaujimave oficialne vyhlasenie o bankrote a cl. 11 vydala spolocnost the dolan comapny az za 3h. Takze insider jako vysity. Uz 3h predtym sa kurz prepadol. No zaver je taky ze vyberam 7000euro z uctu zatvaram ucet na akcie u fia.

A zacina poctive vzdelavanie na futures kde neni insider trading. Ale stavy dusevne su rovnake ako pisu autori v ebooke o psychologii obchodovani prvy velky neuspech a clovek sa chut sa na to vys**.

**dolan company akcie budu zrusene bez naroku na kompenzaciu-tu maju len majitelia opcii a dlhopisov.

Som bez nalady 3000eur ma stve. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...