Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Na světě nikdy nebylo více peněz


Doporučené příspěvky

to radim2: iste že fyzicky nič neobchoduješ. Ide o futures - teda obchoduješ predkupné právo na komoditu. A na trhoch okrem špekulantov existuje aj množstvo subjetkov ktoré nakupujú tieto predkupné práva lebo fyzicky potrebujú danú komoditu nakúpiť. Spracovateľ mäsa bude nakupovať futures na bravčové polky lebo ich chce o pol roka reálne kúpiť. Množstvo traderov - špekulantov ktorí v danom trhu obchodujú

za 1) skutočne vytvárajú likviditu a teda mäsospracovateľ môže skutočne nakúpiť kontrakt na bravčové polky za cenu veľmi blízku tej ktorú chce zaplatiť v danom momente. Ak neveríte tak si zaobchodujte málo likvidný trh (napr. EMD behom globex seanse) a dajte vedieť aký ste dostali fill. Ak by mäsovýrobca pri nákupe dostával sklz niekoľko bodov znamenalo by to že by pri nákupe podstupoval obrovské riziko lebo by nevedel za akú cenu sa mu kontrakt podarí so sklzom nakúpiť. Pri obrovskom objeme nakupovaného mäsa môže slip pár tickov znamenať drahšiu cenu o niekoľko miliónov dolárov. Toto riziko by si samozrejme výrobca musel započítať do ceny výroby produktu a v konečnom dôsledku by ho zaplatil spotrebiteľ

za 2) vytvárajú férovú cenu a práve naopak ako tu písal hajdis, práve nedostatok likvidity na trhu vytvára pre veľkých hráčov na trhu vhodnejšie podmienky na "umelé pohyby", ale ani to nie je také jednoduché ako si väčšina ľudí predstavuje. Opäť pri monopole, alebo oligopole je oveľa jednoduchšie dohodnúť sa na cenách medzi konkurenciou ako pri dokonalej konkurencii. A práve trhy sa dokonalej konkurencii približujú najviac - žiadna korupcia, žiadne dohody medzi výrobcami, silná kontrola nad dodržiavaním pravidiel a pod.

A k tým vytváraným hodnotám celkovo. Osobne mám tieto teoreticko-intelektuálne debaty úplne na háku a je mi úplne jedno čo si o tomto druhu zarábania peňazí myslia ostatní. Väčšina negatívnych názorov pochádza od ľudí ktorí na trhoch neuspeli, resp. s nimi nemajú žiadnu skúsenosť a nevedia si ani predstaviť koľko obetí, odriekania, tvrdej práce a neustáleho zdokonaľovania to vyžaduje. Je zaujímavé že rovnakí ľudia ktorí odsudzujú "nevytváranie hodnôt" tradermi si radi pozrú futbal kde kdejaký 25 ročný futbalista zarába niekoľko desiatok miliónov dolárov ročne a o nejakom vytváraní hodnôt tu nemôže byť ani reči.

Nech si každý zarába ako vie a hlavne tak aby ho to pritom aj bavilo, potom zrejme nebude mať potrebu starať sa o to ako si zarábajú ostatní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Pepe2000:

já nezpochybňuju význam trhů jako takových, tzn. monopol nebo oligopol je samozřejmě špatný způsob fungování ekonomiky. Jinak se skluzem na málo likvidních trzích to vidím jinak. Skluz je termín pro tradery a vnímá se jako něco špatného. Když ale kdokoliv nakoupí na jakémkoli trhu, pak nakoupí za nejlepší nabízenou cenu. Je pravda, že v likvidních trzích nakoupí i velké množství kolem last ceny. To však podle mě neznamená, že nutně nakoupil za lepší cenu než by nakoupil na málo likvidním trhu hluboko pod last. Cena kontraktů se i bez spekulací řídí trhem tzn. nabídkou a poptávkou, která reflektuje potřeby a fundamenty. Jen nebude reagovat tak pružně a někdy hystericky, jako se to děje za přítomnosti spekulantů. Tzn., že i přes ten „skluz“ můžeš nakoupit lépe, protože v té době se klidně mohl odehrávat nějaký, čistě spekulacemi vyvolaný, spike, který ti cenu výrazně zhoršil.
To, že málo likvidní trh vytváří lepší podmínky pro umělé pohyby je sice pravda, ale zase jen z pohledu tradera. Díky provázanosti jednotlivých trhů a tomu, že většinu kontraktů drží spekulanti v různých podobách, reagují všechny trhy stejně. Vytvoří se určitá nálada, která s cenou hýbe ať už se v daném trhu obchoduje 100 nebo 5000 kontraktů za jednotku času.
A k těm diskuzím, které máš na háku. Nechci ti nic podsouvat, ale pokud jsi normální, tím myslím bez diagnózy, pak jsem přesvědčený o tom, že tě to zajímá, i když si to nepřipustíš. Člověk je tvor společenský. Toho co dosáhl, dosáhl proto, že spolupracuje s ostatními svého druhu a ta spolupráce předpokládá její vrozenou potřebu a s tím související potřebu uznání své role a významu ve společnosti. Už jenom, že máš potřebu obhajovat se odříkáním a tvrdou prací, o které píšeš, o tom podle mě svědčí. Nemyslím to špatně, samozřejmě máš pravdu, že je to hodně těžké a není to zadarmo. Ta práce má ale opravdu význam jen pro tebe samotného, takže se jí nemůžeš ohánět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000:

Kolik z nás traderů bude obchodovat málo likvidní trh? Asi moc ne že, protože kdyby jsme ho obchodovali, tak nebude málo likvidní. Logicky :)
To, že bysme na tokovém trhu tratili už jen na spreadu cen asi víš sám. Takže tady asi moc tradovat nebudeme...

Žádná korupce a dohody? - no comment :)

BTW: Obchoduju reálně, obchoduju už několik let a vím kolik na za tím dřiny. A vím, že když někoho z vás oberu o peníze, nebo někdo z vás mě, tak jsme tím žádnou hodnotu nevytvořili.
Ale klidně si mysli že ano, mě je to vážně fuk.

Obdivuji hajdisovu trpělivost (tu)

Peace :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Společnost. Když příjdu mezi spolužáky ze školy a teď se tě ptají co děláš, odpovíš obchodník na šikágské burze, tak mi věř, že zájem o tebe ve společnosti bude větší než o spolužáka právníka , realitního makléře, dokonce i doktora. Kdo dneska vytváří nějaký hodnoty, pokud to není rodič, učitel, dělník?

A ještě jeden takovej společenskej paradox. Dělal jsem ve zdravotnictví, konkrétně výzkum, vývoj, výrobu prodej speciální lékařské techniky. Neměli jsme peníze a doslova zachraňovali životy (ikdyž třeba jenom o rok prodloužili) lidem, které normální onkolog poslal do 3 měsíců domů umřít. Sám jsem na operačním sále naše přístoje obsluhoval. Bez jakéhokoliv uznání (ani pacient nevěděl co sme zač) a za naše vlastní peníze. Společnost tě polácala po zádech a ticho po pěšině.

Dokonce sme byli medializovaní snažili sem se sehnat peníze, investora a nic. :D Dneska hodnoty netvořím a investory musím odmítat... Tudíš se teď cítím jako společenstky velmi uznávaný.

"""" BTW: Obchoduju reálně, obchoduju už několik let a vím kolik na za tím dřiny. A vím, že když někoho z vás oberu o peníze, nebo někdo z vás mě, tak jsme tím žádnou hodnotu nevytvořili.
Ale klidně si mysli že ano, mě je to vážně fuk. """""

Hodnotu jste vytvořili, protože jste se podíleli zlomkem chvíle na likviditě (ty sis na chvilku vzal závazek a pak ho předal někumu jinýmu) a cena se tudíž nepropadla nebo nevystřelila do neznáma (a teď si to představ trochu v masovém měřítku)

Producent potřebuje dostat peníze za úrodu, kterou teď obdělává a vznikají mu náklady a potřebuje peníze. Tak ji prodá předem. Ale proč by ji někdo měl kupovat???? Když si to může koupit, až po tom co zemědělec sklidí a bezpečně fyzicky dodá na trh? Není riskantní kupovat něco, co jsem ještě neviděl a výsledek producenta je ve hvězdách? Já bych to teda nedělal. Nebo jo, ale snažil bych se vyvinout maximální tlak na to aby mně co nejvíc slevil, protože se mně snaží prodat něco co nemá a staví mě "mlynáře" (mlynář není banka) do role investora-spekulanta a to já nemám zapotřebí riskovat.

Jinak celá tahle debata je úplně mimo (já se bohužel momentálně nudím asi jako většina z vás). Nemá vůbec význam se v dnešní době hádat o tvorbě hodnot.
A jak mně říkal Pepe, většinou se to tady změní v nějakou olympiádu... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hajdis:

o se týká radikálních názorů na daně ve smyslu - daně jsou zločinné okrádání lidí, já bych nedal ani korunu a postaral se sám o sebe- k tomu se raději nebudu vyjadřovat, protože bych to bez urážek nezvládl winking smiley

- ked som to pisal uz som nestihal a nedopisal som ze reagujem na toto: ( Každý, dejme tomu čtyřicátník, by si měl uvědomit, že zhruba polovinu jeho života žil na úkor ostatních lidí. ) - tak pri tomto som sa smial este 1hodinu

myslim ze vacsinu zivota ta zivili rodicia (jedine ak by si bol z detskeho domova)

- postaram sa o seba sam je ze sa nespolieham na stat aby my nieco zaplatil alebo ze my da dochodok a pod.
(nie myslene ze by stat nemal byt ako si ti predstavujes)

- na pravu mieru uvedene

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavé jak se jakýkoliv motivační článek projeví velmi živou diskuzí, kdy svět zarputilí disputéři vidí vždy jen černě a bíle. Já bych se zde postavil na stranu Pepeho a Wema. Netřeba doplňovat.

Co mě fascinuje je, jak se chce kdokoli živit tradingem, pokud nenalézá v tradingu společenskou či morální hodnotu??? To mi přijde zásadní. Odpovědět si musí samozřejmě každý sám.

Co bych chtěl doplnit jsou daně. Naschvál jsem si kvůli tomu našel a pustil pořad „Před půlnocí“ s Vlastimilem Vondruškou, který jako historik se k daním vyjádřil. Takže:

Ve středovku byly daňové prázdniny od 15.února.
V době temna (18.století) byly daňové prázdniny od 15.května
V současnosti vznikají daňové prázdniny 22.června
To je 173. den v roce, jen 8 dní před polovinou roku!

Proč mi připadá důležitá polovina roku. Mám kamaráda, který je kněz. Nejsem věřící, ale těch kamarádů kněží mám vícero, nicméně vzpomínaný mě oddával.
Kdysi přišla řeč na daně a tento kamarád kněz mi vykládal, že kniha knih se daněmi přímo zabývá. Je zde jasně stanoveno minimum – každý má odevzdávat nejméně 10%. To je myslím známo, ale v bibli je i stanovena horní hranice daně. Je tam napsáno, že daně nesmí překročit 50% příjmu. Pokud by k tomuto došlo, má člověk plné právo se vzbouřit a takovouto vládu svrhnout.

Takže plaťte si daně nebo neplaťte. Já věřím, že ti co nám výši daní stanoví, mají sami už peníze za kopečkami, ale zmíněná moudrost z bible mi přijde přinejmenším zajímavá.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naozaj pekna diskusia :) , každý má čo k tomu povedať . Nie som ešte síce zatial ziskoví live trader , ale aktívne sa venujem backtestu a paperu . Vymazal som počiatočný účet s 5000 $ , ale idem dalej lebo v tradingu vidím príležitosť na zmenu svojho terajšieho stavu k lepšiemu a to mi príde ako priorita a tá hodnota tradingu . Pretože ak viem zmenit svoj život k lepšiemu , viem to učite urobit aj niekomu inému napr. blízka rodina , priatelia , rozne iné. Trading dokaže zmeniť život o 360 st. aj negatívne aj pozitívne zaleží čo si človek z toho zvolí a či tomu naozaj verí , že to dokáže . Na svete je penazí dostatok pre toho kto tomu verí a nedostatok pre toho kto si to myslí , že ich nedostatok v jeho živote je . To je celé .


Prajem veľa úspešných obchodov a chladnú hlavu :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Segina Napsal:
-------------------------------------------------------
> neni potreba vešet hlavu prinejhoršim už když budu
> verit svimu systemu a v demu vydelavat tak když
> to jinak nepujde tak si popri praci vemu uver
> nejak to dotahnu pokut vim tak na začatek
> nepotrebuji 10 tisic ale da se rozjet teda indexi
> jdou v pohode i z 2 tisicama jeden kontrakt se da
> obchodovat aspon teda ješte to šlo ružove bryle
> nemam. Taky vim že 2 tisice nevidelaj miliony
> atd.... to už jsem zjistil


jaky indexy presne myslis? nq i ym, ktere jsou spis levnejsi maji u ib oba initial margin vice jak $2k (konkretne $2062.50 a $2437.50, u ostatnich brokeru to bude predpokladam podobne) takze nejen ze nejdou obchodovat v pohode ale s $2k nejdou obchodovat vubec...to se nebavime o tom, ze zadnej serizoni broker neotevre ucet s $2k...
opravdu si myslis, ze je ve tve situaci vhodne brat si uver na obchodni ucet?
proc ses upnul zrovna na burzu? kolik by sis predstavoval mesicni vydelek abys byl spokojen?20k kc, 30k kc?
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc se mi líbí ten postřeh z Bible od PetrPavel. Ty přesná kalendářní data budou mít asi jistou toleranci, ale pro ilustraci je to výborné. Zrovna tak má jistě i určitou "pružnost" ( je idealizován ) ten poslední datum, vztahující se k určení začátku daňových prázdnin. Páč všechny státem "přesně" stanovované hodnoty např.: výše inflace a z toho odvozená ekonomická výkonnost v podobě HDP jsou minimálně zavádějící. Ale to je na úplně jinou diskusi.
Proto se mi velice líbí Tomášem v článku zmiňované řešení, stát se rezidentem země bez daňové zátěže. A to je věc, která by mě zajímala. Kdyby to třeba někdo mohl rozvést ( jak, kde ? ), bylo by to zajímavé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ok ale ja chci obchodovat denne muj broker ma denni margin 500 dolaru na ym nq .. ja pozice nebudu nechci a nepotrebuju drzet pres noc nemam k tomu zadny duvod .
tušim že se tam da otevrit učet od 2 tisic dolaru se bavime tet je to hlupost ano je ale co neni hlupost když budu mit otestovany svuj system ktery sype což relativne mam kupodivu :D.ano stat se muže cokoliv to beru a ano nejradeji bych začinal z 5 tisic což asi aj budu . co se tyka uveru nic neni dobrej napad v tomto smeru a naviše když delaš v takovych to firmach tak nemaš jistotu nikdy defackto tu nemaš ani na burze.Ano delam za minimum ale pritim mužu a mam nejake bokovky jinak bych asi umrel bo z takeho platu to nejde hlavne jsem chtel poukazat žei takovy lidi maj narok a umej burzovat protože když vyrastas v takovych pomerech a hlavne aj v nich žiješ tak moc lidi na ten život rezignuje a nevjeri v neco takoveho že to sype.ja kolik bych chtel vydelat tak tet asi se zasmeješ a spadneš ze židle ale muj cil je 300 tisic mesicne když už budu mit vše v cajku jak si prectavuji .
i tet z tim jednim kontraktem dokažu vydelat 300 dolaru denne takže si myslim ze je to realne a dal vic a vic .
Proč jsem se dal na burzu kuli tomu abych nemusel muklovat nemel šefa mohl mit nohy v mori a delat popritom love ješte nejake otazky proc jsi se dal ty na buru a jak se ti dari delas trading už dlouho a jsi spokojen taky by me to zajimalo tak preju pekny den :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tým daniam,
ak je daň z príjmov štátu 10%, čo myslíte, koľko získa štát zo 100 Eur ?
No predsa 100 Eur.
Príklad-výpočet:
predám výrobok /stolička/ za 100 Eur..............................daň 10,- Eur
za 90,- Eur kúpim zemiaky, farmár zaplatí štátu.........................9,- Eur
za 81,- Eur kúpi farmár náhradný diel na traktor od firmy
ktorá zaplatí štátu....................................................................8,1 Eur
za 73 Eur si kúpi firma ocel od USsteel-u, ten zaplatí daň...........7,3 Eur
už má štát z predaja mojej stoličky 34,40Eur

..... atď. postupne ďaľšie subjekty v reťazci...získa celých....... 100 Eur

Výška daní len určuje, ako rýchlo v priebehu roka štát tých 100,- Eur získa.
Preto štát apeluje na to aby ľudia nakupovali- aby existovala veľká spotreba.
To nehovoríme o spotrebných daniach...atď

Keď mi bezdomovec /kamarát/ vykladal, že on tento štát nepodporuje, vyviedol som ho z omylu, keď som mu
vyrátal, koľko prefajčí a prepije, a aké spotrebné dane sú uvalené na jeho alkohol a cigarety.
Rovnako to platí aj pre sociálne podpory /ako sa míňajú ?/, kde má štát tiež ich návratnosť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no vsak jsem psal id initial margin...no ale to je asi jedno.
pises tedy ze budes zacinat s $5k ale hned v dalsich vetach pises, ze vechny penize z vyplaty plus dalsi privydelky potrebujes k zivotu...z ceho to tedy hodlas dat dohromady? z uveru?
tech $300/den co pises nema zadnou vypovidajici hodnotu. je to z $1mio uctu, $2k uctu? pravidelne, jednorazovy ukaz?
tech 300k kc me docela prekvapilo...cekal jsem to prave mnohem nize...
no co se me tyce samozrejme jsem na burze pro ty nohy v mori(pouze obrazne, more me zas tak moc nebere) a penize hned na tom samem miste...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Segino, jednoduchým skládáním pravděpodobností se uvrhneš do situace, že pravděpodobnost dosažení tvého cíle z mého subjektivního pohledu je 0,05%.
Dále s 99% 2000 USD účet po pár začátečnických pokusech srazíš na 500 USD, kdy už ti novou pozici broker neotevře. A to se stane ať máš perfektní přístup nebo ne - to je úplně jedno.
Jinak netvrdím, že to je překážka. Jenom bys s tím měl dopředu počítat jako s velmi pravděpodobným scénářem.

Jenom pro zajímavost zkus hledat - Janeček Failure

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo k životu ale i zabava se da osekat to je taky život. Vypovidajici hodnota z jakeho učtu tak z jednim kontraktem kydyž jdu pro menši tp tak ze dvema kontraktama tudiž dejme tomu že z 5 tisic. jak kdy nekdy dokaži vic nekdy min ale da se rict za tych 300 dolaru když obchoduji od 15.00 do 17:30 a pak od 20:00 do 21:00 tak se da rict ze kazdy den .
ale taky jsou i zlobive dny a to taky dela svi ale dokaži to udržet pod pokličku prome smerodatny aspon neco
Jabych mel taky otazku proč takove prekvapko tech 300 tisic ...... ja doposut žil v tom že je to tak optymal teda u tych co vydelavaj
:)
Jo a ty všechny uvahy u me je to tak že chci začit live protože citim že už na to nejak mam a tak v me situace vymyšlim co me napadne tak aj proto tych 2 tisic to bych totiž i našetril kdybych se snažil zas taovy chudak nejsu i když to možna v prispevcich tak znelo .
Taky v posledni dobe me napadlo obchodovat forex a dopomoc si tym na kapital ktery už stoji zato dejme tomu tech 5 tisic dolaru ale odky znam pojem burzu tak se forexu ani kapanek nevjenuji tak to jsou moje nove uvahy takovych 15 20 tisc bych mu mohl nejak venovat nevim uvidim.
WEM ano to beru pravdepodobnost že zitra me neco srazi a už si nikdy nezaobchoduji je taky mala a zaroven vysoka nečekana,ale jsem toho nazoru že když neriskuješ vše na jednu kartu maš plan a nejsi chamtivec spokojiš se z malem než nabereš cisla na kapitalu tak se pravdepodobnost otači nepotrebuji kdybych obchodoval tak mali učet vydelat hned celi denni zisk na jednim obchode tak jich udelam 10 a mam to sami už se moc rozepisuji tak preju pekny den nebo noc

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...