Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

diskuze k článku-programy podvědomí


Jakub

Doporučené příspěvky

Pietro, je to tak.

Co se týče příspěvku od Pietra pro Jakuba - i na tom je kus pravdy. Zde je ale problém v tom, že se nesmí míchat pozitivní uvažování s optimismem. Zní to stejně, ale je to obojí něco trochu jiného. Musíme mít pozitivní myšlení, které nám umožňuje mít otevřenou mysl a rychleji se učit na cestě za úspěchem. Nesmíme však vládnout přílišným optimismem - to je v trzích zničujícím. Musíme mít pozitivní myšlení, s pomocí kterého musíme neustále počítat s nejhorším a na to nejhorší se co nejlépe připravovat. Sice zní, že si to protiřečí, ale jedná se o dvě rozdílné věci. Spekulování vyžaduje být nohama při zemi, ale mysl mít otevřenou, aby si člověk své vědomí a podvědomí zbytečně neblokoval proti informacím a zkušenostem, které mohou k němu přijít. Pozitivní myšlení je podstatné z toho pohledu, aby se člověk lépe a rychleji učil. Být při zemi a raději skeptický je nutnost, aby jeden v trzích dlouhodobě přežil a raději se začal soustředit na obranu, než na útok.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pietro, tohle bude asi individuální "Začít s vědomím, že neuspěji." někoho to možná dokope opravdu k neúspěchu, ale někdo díky tomu nebude v křeči, když začne tvořit ztrátu a přežije ji s menšími psychickými problémy a nebude dělat tolik chyb. Tomáš už tady o tom jednou psal. Takže každý ať si to zkusí. Ale čím víc názorů, tím lépe, aspoň má každý z čeho vybírat.
Dnes odpoledne jsem udělal jeden obchod, kde jsem vydělal skoro 200USD a následně dva, kde jsem zase o všechno přišel. Tohle téma je hodně aktuální. Sledoval jsem své chování:D. Škoda, že nejdou snímat mozkové pochody :D
Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Pietro,

uznávám, že jsem to špatně napsal a pokusím se to vysvětlit i když nevím, jestli budete s mojí odpovědí spokojený. Možná, že to taky tak myslíte.

Chtěl jsem tím říct, že člověk by měl očekávat zklamání. Očekávat zklamání, ale neznamená zaujímat poraženeckou pozici. Být emočně připravený na to, že se nebude dařit a to i velmi dlouho. Pokud budete psychicky připravení na zklamaní budete moci lépe a jasněji myslet.

Mnoho lidí se pro něco nadchne, ale jakmile se nedaří a výsledky nejsou podle jejich očekávání začnou být netrpělivý. Po chvíli se netrpělivost přemění do zklamaní a nakonec je to porazí tak, že na celou věc zanevřou a nedělají to co je tolik nadchlo. Dost často se potom objevují názory typu, bylo to dobré, ale nefungovalo to nebo není to pro mě. Každý rád vidí výsledky svého snažení hned, pokud nepřijdou jsou zklamaní a tento pocit zklamání je potom poráží. Mým návodem, jak se zbavit frustrace je „být připravený na zklamání“. Opět připomínám, že to neznamená být pasivní a zaujímat poraženeckou pozici.

Snad jsem to vysvětlit, pokud byste chtěl ještě něco vysvětlit napište. Pokusím se to ujasnit.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den pánové,
když jsem si přečetl vaše a zpětně i moje příspěvky, dospěl jsem k názoru, že v podstatě máme na mysli
to samé, pouze jsme to nedokázali přesně vyjádřit. Perfektně to zhrnul Tomáš, že je nutno odlišit pozitivní
myšlení a přehnaný optimismus, ono to jsou opravdu dvě naprosto rozdílné věci. Pozitivní myšlení je životní postoj
a filozofie a přehnaný optimismus vede většinou k obrovským zklamáním, přesně jak to popsal Jakub.
Já bych k tomu ještě připojil to, že je velice důležité "jít si za svým cílem" a naučit se zdolávat překážky a
vyrovnávat se s neúspěchy. Přesně tak, jak to dělá Bolija, jehož "boj" s divergencema sledujeme takřka
v přímém přenosu na diskuzi absolventů kurzu YM a ES. Je z toho cítit, že si Bolija jde za svým cílem, byť
je to mnohdy těžké a střídají se pocity nadšení a zklamání, někdy i frustrace. Důležité je to nevzdat !!
Držím palce Bolijo!
To Jakub: ten příspěvek o zklamání je výborně napsaný a každý kdo chce něčeho dosáhnout, by měl mít
na paměti, že ne vždy se vše bude vyvíjet dle jeho očekávání a že cesta k úspěchu je trnitá.
Uvedu jeden příklad, který se mi právě stal:
V pátek jsme se účastnili fotbalového turnaje mezi mužstvy z různých firem z celé republiky. Před týdnem
jsme absolvovali tréninkový zápas, který se nám vyvedl a všichni jsme se již viděli jako vítězové, div že jsme
si neobjednávali slavnostní hudbu, až se se slavně vrátíme :). Hned první zápas jsme ale nešťastně prohráli a
z přehnaného optimismu a nadšení se náhle dostavilo vystřízlivění a frustrace. Všichni se začali hádat a než jsme
se vzpamatovali, tak bylo po turnaji a samozřejmě semifinálové boje a finálový zápas bez naši účasti.
Kdybychom si od počátku nedělali přehnané naděje, tak to mohlo být všechno jinak.
Ten turnaj jsme tedy po psychické stránce naprosto projeli. Ale svět se kvůli tomu nehroutí, důležité je se z každé
takové "povedené" akce poučit a příště být připraven na možný jiný vývoj, než si člověk představoval.
Takže ono to funguje nejen v komoditách, ale ve všech činnostech (sport, zaměstnání, aj.)

Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To, o čem jsme se dočetli v článku a zde v diskuzích, pojednává i několik knih Roberta Kiyosakiho. Jeho bestsellery oblétly snad celý svět, rovněž i jeho hry, které "učí", jak nakládat s financema. Dají se běžně koupit v knihkupectvích i přes internet, vše v češtině. Rozhodně člověk prozře - podobně jako v Matrixu :-) - a i kdybyste pak knihy odložili na polici a nechali na ně prášit, něco v hlavě dozajista zůstane a červík vás bude nahlodávat , že "něco" mohlo být lépe. A i to už je první krůček ke změně. Kdo udělá krůček druhý, třetí, desátý, má větší šanci, že nebude v onom důchodu - pokud se jej vůbec dočkáme - jíst suchý chleba a šetřit na čokoládu vnoučatům.
Knih na toto téma bylo napsáno hodně, já se dostal jen k těm od Kiyosakiho, takže mě nekamenujte, že nepropaguju toho či onoho se stejně či ještě lépe napsanou knihou. Knihy od Roberta jsou velice jdnoduché na čtení, polopatisticky vysvětlené, a ač jsou příklady a příběhy předváděny v americkém prostředí, platí stejně tak i u nás.
Takže kdo si chce něco více a hlouběji přečíst, mohu jen doporučit.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Knihy od R. Kiyosakiho měli velký vliv na změnu mého starého myšlení a např. jeho hru Cashflow hraje s úspěchem
i moje 10-ti letá dcera a je vidět, že už teď chápe, co jsou to akcie, jak se dá na nich vydělat, co je to pasívní příjem,
jak je možné, že má člověk peníze a nemusí dřít od rána do večera, atd.
Rád bych si přečetl podobné knihy od jiných autorů. Můžete někdo doporučit ?
Bohužel jsem limitovám pouze základní znalostí angličtiny, takže na knihy v originále si netroufám a jsem odkázán pouze na české překlady :S.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Pietro, mohl bych Vám i všem ostatním doporučit tyto skvělé knihy, které mohou pomoci k vysněnému cíli každému z nás:

Napoleon Hill
Myšlením k bohatství
nakl. Pragma

Ch.A. Poissant, CH. Godefroy
Jak myslí milionáři
nakl. Alternativa

George S. Clason
Nejbohatší muž v Babylóně
nakl. Pragma

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,
k uvedenemu clanku jen tolik:
Prvnim ctenim kazdeho zacatecnika byl mel byt prave tento clanek a ne Manual. A kazdy, kdo se s clankem neztotozni, at radeji ani neotvira Manual. Kazde podnikani jako takove je predevsim o odpovednosti sam za sebe, riziku, pracovitosti a vzdelavani se. V zivote je mnohem jednodussi odmitnout odpovednost sam za sebe, a to z jakehokoliv duvodu a jit cestou, kterou mi "nekdo" doporucil, pripravil, udelal, naridil. Kazdy, kdo hleda problem vsude a ve vsem, at radeji zustane v klidu sve jistoty, kde mu bude skutecne mnohem lepe. Financniku, napsal jsi nejlepsi clanek tohoto portalu!!!!

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobry den

Precital som si skoro vsetky prispevky v tejto diskusii. Samozrejme clanok, ktoremu sa venuju je jeden z najlepsich na financnikovi. Mam obrovsku vyhodu ze som "stare casy" skoro nezazil, ale nehovorim, ze aj dnesna spolocnost takto "neprogramuje" ludi. Vsetko je to o mentalite, o mysleni, v USA som zazil milich, otvorenych ludi priklonenych ku kazdej novej myslienke. Nech si kazdy mysli co chce, ale je to jeden z najpozitivnejsie mysliacich narodov ake som zazil. Takisto by som sa chcel vyjadrit k sile myslienok. Podla mojho nazoru, 50% uspechu je chciet, podvedomie uz potom automaticky kona za nas. Vzdy co som doteraz chcel sa mi aj splnilo. Problem vsak je,ze mnoho ludi ani nechce... Dost sa tu rozpravalo o "nechani prace".Moj otec mal pracu, zle platenu a tak ju, este ked som bol maly nechal. Isiel na vlastnu past a zacal pracovat sam na seba. Dnes sice este stale byva v byte, ale jeho dom je uz skoro zrekonstruovany...
Myslim si,ze cele je to o tom - nepocuvat vacsinu, ak do vacsiny nechceme patrit, riadit sa vlastnym rozumom, robit si vlastne nazory a risknut to...

PS:Bol by som velmi rad keby sa jeden z "financnikov" vyjadril.
PS2: Vdaka za ukazanie cesty. Dufam,ze uz ju prejdem sam ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lacike,
nejsem Financnik, presto si dovolim napsat, ze s Vasim pristupem jste na velmi dobre ceste. Aby clovek dosahl svych cilu, musi prekonavat mnoho prekazek a stejne tak i sam sebe [mimochodem, prekonavani sama sebe povazuji za mnohem tezsi, nez prekonavani mnoha prekazek]. Lide, co dokazi prekonat sami sebe vetsinou nemaji problem prekonat prekazky na ceste za svymi cily a naopak, lide, co nedokazi prekonat sami sebe, vetsinou skonci na prvnim problemu. Mam takove male pravidlo, kdy si porad rikam, musis od sebe chtit vice a musis jit dale :) Urceni si cilu a cesty k dosazeni techto cilu je motorem k prekonavani se, presne jak to Financnici popisuji v pruvodci o psychologii. Lidske mysleni je velka veda a lze s nim velmi pracovat.

Pro prumerneho cloveka je samozrejme, ze spokojeny zivot prichazi s uspechem a s penezi. Ja osobne verim, ze uspech prichazi jen tehdy, jsem-li schopen zit spokojeny zivot i s tim co mam ted. Vetsina lidi prozije svuj zivot ve vire, ze nemaji idealni zivot, protoze nejsou uspesni nebo nemaji hodne penez. Takto ziji den za dnem, vecne na neco nadavaji a porad rikaji, kdyby a kdyby a kdyby a kdyby. Na tomto lidskem mysleni stavi 80% prodejcu ruznych holy grailu svou propagaci a mnoho prumernych lidi jim na tyto blaboly naleti, protoze veri, ze koupenim si nejakeho holy grailu mohou zmenit svuj zivot k lepsimu. Opak je pravdou, alespon dle meho. Kdyby si prumerny clovek uvedomil, ze zije stastny a spokojeny zivot i s tim, co v tuto chvili ma, pak by se na svet kolem sebe dival jinyma ocima a zacal by jednat jinak. Tento krok povazuji ve svem zivote za velmi dulezity a muzu rici, ze mi zmenil mnoho veci.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...