Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dlouhodobá investice do akcií - držení 20let


MilhausMilhaus

Doporučené příspěvky

Ahoj měl bych jeden dotaz, pro někoho je asi dost triviální, ale přemýšlím nad ním už nějakou dobu.
Chci si koupit nějaké akcie firem v USA. Žádná velká investice, jen něco kolem 200k. 
A teď k tomu jak to udělat. Nechci žádný obchodní platformy a takový věci co se používají na livetrading atd...
Důvod je jen jeden a to ten, že chci akcie koupit a držet je 20let. A během této doby mě absolutně nezajímá jak se budou vyvíjet na trhu, nechci to sledovat atd... Neptejte se na to proč to tak chci, prostě to tak je. Někde jsem četl, že fyzické papírové akcie už nějakou dobu neexistují a vše teď jede elektronicky. Proto mě zajímá jak budu já vědět, že ty akcie vlastním a tudíž jak to bude vědět trh? Co vlastně budu mít "fyzicky" v ruce?
A po dvaceti letech až se rozhodnu s tím něco udělat (nepředpokládám, že by ty firmy padly...) jak to prodat? 
Je mi jasné, že do tak vzdálené budoucnosti nikdo nevidí, ale prosím o odpovědi jak to udělat...

Děkuji
Link to comment
Sdílet pomocí služby

14 hours ago, MilhausMilhaus said:
Ahoj měl bych jeden dotaz, pro někoho je asi dost triviální, ale přemýšlím nad ním už nějakou dobu.
Chci si koupit nějaké akcie firem v USA. Žádná velká investice, jen něco kolem 200k. 
A teď k tomu jak to udělat. Nechci žádný obchodní platformy a takový věci co se používají na livetrading atd...
Důvod je jen jeden a to ten, že chci akcie koupit a držet je 20let. A během této doby mě absolutně nezajímá jak se budou vyvíjet na trhu, nechci to sledovat atd... Neptejte se na to proč to tak chci, prostě to tak je. Někde jsem četl, že fyzické papírové akcie už nějakou dobu neexistují a vše teď jede elektronicky. Proto mě zajímá jak budu já vědět, že ty akcie vlastním a tudíž jak to bude vědět trh? Co vlastně budu mít "fyzicky" v ruce?
A po dvaceti letech až se rozhodnu s tím něco udělat (nepředpokládám, že by ty firmy padly...) jak to prodat? 
Je mi jasné, že do tak vzdálené budoucnosti nikdo nevidí, ale prosím o odpovědi jak to udělat...

Děkuji

No, váš broker bude mít určitě nějakou obchodní platformu nebo prostředí, ve kterém se pohybujete, a kde uvidíte stav svého portfolia (předpokládám, že během dvaceti let ho ale určitě budete muset párkrát upgradovat :)  Určitě vám taky poskytne nějaké potvrzení provedeného obchodu, které si můžete uložit nebo vytisknout, to bude ale hlavně pro vaší potřebu a evidenci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...
On ‎14‎.‎2‎.‎2017 at 22:21, MilhausMilhaus napsal/a:

Ahoj, děkuji za odpověď.

Ještě by mě zajímalo, jakého brokera lze na takovýto typ investice doporučit?

Děkuji

To je trochu zvláštní otázka... Ale teda asi takového, který mezitím nezkrachuje :), tedy větší a známější broker (třeba IB)...

Upraveno uživatelem emun
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
×
×
  • Vytvořit...