Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mahrlo,
bohužel s praxí zatím nemohu sloužit ... ale mám to na "to do" listu, co chci poznat, ale beru to jako další level, nejdřív chci trochu ustálit equity v klaiských grafech, tj cena, volume. Beru trading jako nikdynekončící vzdělávání, takže na to určitě dojde, ale zatím ne (tu)
kde to je v SCH jsem zjistil při zkoumání, jaké možnosti soft nabízí, plus věčná inspirace na Support Boardu Sierry.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mira_k,
no ja som na tom podobne, venujem sa obchodovaniu každý den a ako si správne napísal " Beru trading jako nikdynekončící vzdělávání". Knihu o MP som si zatiaľ prečítal skor pre zaujímavosť, ale raz príde čas, kedy by som sa tomu rád venoval viac, alo nato bude čas až raz pojdem "full". Takže ti držím palce (tu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduje tu někdo aktivně podle MP, abychom mohli sdílet zkušenosti ? :-)

Pro ty co neznají MP tak ve zkratce - představte si 30 minutový graf, každé svíčce přidělíte písmeno, tímto písmenem svíčku po jednotlivých krocích (tick) naplníte a toto písmeno reprezentuje jeden časový rámec (půl hodinu). Pak ten graf překlopíte doleva a sesypete tyto svíčky na sebe jako tetris. A výsledkem je klasický MP graf :-)

Tímto sesypáním a označením do písmen to nabízí nové možnosti nahlížení na graf, které nejsou tak zřetelné, jako při nahlížení na totéž v provedení klasických svíček. Velkou roli hrají právě časové rámce, cenové zahuštění, dá se z toho relativně snadno odečíst, zda na trhu jsou ve výhodě býci nebo medvědi atd. Vyšla k tomu úžasná kniha v češtině.

Já pevně věřím, že lze obchodovat jen podle MP grafu a k tomu tzv. Volume footprint graf. O svých pokrocích Vás budu informovat :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Od dnešního dnes zkouším MP doplnit s dalším indikátorem - Volume footprint a vytvořit tak finální nástroj, podle kterého se bude dát obchodovat. Testuji plugin do NT, ale zatím jako nevýhodu vidím to, že indikátor umí pracovat jen se reálnými daty - každá změna tak v podstatě restartuje graf. Bude třeba si sestavit několik grafů a v průběhu celého dne je neměnit. Používáte někdo tento indikátor ?

9666

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten plugin volume footprint do NT má přímou podporu pro TPO chart prostřednictvím session letter - viz obrázek, a automaticky rozděluje jakýkoliv timeframe na do půlhodinových bloků. Zatím moje pohledy na spojení těchto dvou nástrojů budou velmi amatérské, ale podařilo se mi udělat pár bezpečných pips nákupem na konci svíček, kdy bylo z VF evidentní, že trhu došel dech a obrací. Přiznám se, že jsem ale neměl odvahu to pustit na ostrý účet, takže jsem to běžel na demu. Ve čtvrtek ale pošlu screeny s reálnými pokusy :-)

9674

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...