Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Rossi, neviem to takto jednoducho vysvetlit par vetami, je to take komplexnejsie, ale skusim nahodit aspon zakladnu myslienku, mozno ta to inspiruje, resp. bude dalej o com diskutovat. Davam sem dva screeny. Na prvom je MP po dnoch (vlavo TPO, vpravo volume histogram). Tie stvorceky su zmensene TPO aby sa to voslo na obrazovku. Takto to asi poznas. Ale ked prestanes brat do uvahy den ako nejaku jednotku, tak si tie TPOcka mozes rozpojit a poskladat inak ako po dnoch. To je na tom screene 2. Tam si mozes vsimnut, ze volume histogram sa snazi konvergovat k niecomu ako normalne rozdelenie (naznacil som to tou ciernou krivkou. No a ked si uz povies, ze by to aproximativne mohlo byt nejake normalne rozdelenie, tak si mozes vyratat strednu hodnotu (mean) (to je ta hneda ciara) a rozptyl sigma (tie ruzove ciary). Potom plati, ze 94% hodnot je vo vzdialenosti 2x sigma od strednej hodnoty a 99% hodnot by malo byt do 3x sigma. Takto nejako by mala vyzerat akumulacia a distribucia, resp trend a konsolidacia... Cele je to dynamicky system, cize ak na niektorych cenach zacne pribudat likvidita, automaticky sa meni aj stredna hodnota aj sigma. No a mam pocit, ze to cele funguje ako fraktal, male distribucie sa skladaju do vacsich a tie este do vacsich. Nieco ako timeframe, ale tych urovni je konecny pocet. Neviem ci ti to je z tohoto aspon trosku jasne ako to myslim :)

13028

13029

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Hi all.

je to trochu offtopic, ale je zbytočné zakladať nové vlákno kôli jednej veci.

Chcel by som sa opýtať , keď tu už bola pár krát spomenutá MERKET DELTA.

Stiahol som si demo , nainštaloval, Ale neviem ako to prepojit s datami od zen fire.
Stále ma to pýta licenciu , Ako som pozeral inštruktážne videa licencia je pre full verziu.

Neviem ako to mám dať dokopy MD+ZenFire - DEMO
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja pouzivam MD na charting, som subscriber, ale vzdy ked to zapnem tak sa mi ukaze okno kde mam zvolit bud FREE TRIAL alebo HAVE CODE. Predpokladam ze takuto volbu by si mal mat aj ty.

K ZF este tolko ze ho podporuje len beta verzia takze musis mat stiahnutu tu. Plus ZF nepodporuje tickovy backfill takze vsetky funkcie kde treba tickove data (delta, footprint atd.) budu fungovat iba real time. Ja pouzivam ZF ale mam od MD objednanu zvlast sluzbu na backfill.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi, no ved o tomto to prave je. Ak vies urcit interval na ktorom ma cena derivatu normalne rozdelenie hustoty pravdepodobnosti, potrebujes k tomu este nejaku myslienku? (ono to sice nema presne normalne rozdelenie, ale mozeme sa tvarit ze ma).

Dam priklad. Povedzme ze vies, ze ceny SP500 od piatku 16.45 sa pohybuju v distribucii s normalnym rozdelenim hustoty pravdepodobnosti so strednou hodnotou 1189.75 a rozptylom 3.5 bodu. Cena je momentalne 1182.75. Vies aka je pravdepodobnost, ze nasedujuce ceny budu nizsie ako 1182.75 a aka, ze budu vyssie? V minulom prispevku som to pisal.

Skus pozriet ten handbook na ktory tu je link. Tam je popisane ako sa tie distribcie vyvijaju. A mozno trochu aj zaklady statistiky a pravdepodobnosti. To sa zide. Totiz, ked je pravdepodobnost v tvoj prosech, tak to je trading ak v tvoj neprospech, je to gambling :)

Napriklad na dnesnom ES to slo uplne ucebnicovo. Skusim pripravit nejaky screen ak stihnem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prikladam prvni den dema s pouzitim MP. Prvni obchod odraz od S/R a vystup na horni hranici range. Druhy obchod: Ihned vstup na prorazeni range, vystup na BE Treti obchod: vstup na prkonani G periody, ale nakonec jsem uznal ten vstup za uspechany a vystup na BE-1. Mel jsem vstoupit na spodni hranici noveho range a S/R.

13045

13046

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax:

klikni mysou na session, stlac prave tlacitko mysi a rozbali sa ti menu, tam vyber volbu "Merge Session Right" a k tej kde si aktualne kurzorom sa ti pripoji ta co je vpravo. Tie prve styri volby v menu su na manipulaciu so session, rozpajanie, spajanie atd. Ak chces pospajat dni do nejakeho vacsieho profilu, napr. cely mesiac a pod. je mozno dobre pouzit casovo vacsie TPO ako 30 min, lebo ked pospajas vela dni spolu, je to uz dost pomale. Ja primarne pouzivam 15 min TPO a potom este 60 min a 240 min. To je vlastne ako keby si pouzil vyssie Timeframe pri klasickom zobrazeni grafu. Ak nahodou budes zobrazovat nejaky volatilnejsi trh a nezmestia sa ti TPOcka na vysku na obrazovku, v nastaveniach indikatora TPO Chart je volba, ze mozes v jednom TPO zahrnut viacej tickov. Ak zadas pri ESnapr 4, tak mas v jednom TPO cely bod.

kuky969: jane, skusim zajtra. dnes uz je neskoro

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...