Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Andreas Clenow: Štěstí nepřijde samo, je třeba mu jít naproti


Doporučené příspěvky

7 minutes ago, petr napsal/a:

A o tom právě tento článek je. 

Není problém udělat ohromné zhodnocení za měsíc, dva, tři. Řeč je o konzistentním a dlouhodobém zhodnocení. Navíc větších částek. Aktuálně má mnoho obchodníků ohromné zisky třeba na bitcoinech. Zde určitě nebylo problém udělat letos 100% zhodnocení. Je realistické očekávat, že tito obchodníci budou dosahovat podobných hodnot dlouhodobě? Těžko. Navíc jde jistě i u nich o ryze spekulativní strategie, do kterých vrazí jen malou část svého účtu. A i ve futures lze občas chytnout hezké trendy a vydělat opravdu hodně na pár obchodech i s menším kapitálem. Ale na podobných občasných štastnějších příležitostech nelze stavět dlouhodobý full time trading = jediný zdroj příjmů.

Plus u Andrease nezapomínejte na to, že on hovoří o škálovatelných strategiích, do kterých jde umístit hodně kapitálu. Existují strategie, které nabízí vyšší zhodnocení, ale jdou obchodovat spíše jen s menším počtem kontraktů? Určitě. Ale stále je třeba ve zhodnoceních stát na zemi a neočekávat stovky procent ročně. 

Burzovní obchodování je podle mě business jako kterýkoliv jiný. Ano pro fulltime trading je potřeba adekvátní kapitál. Ale to neznamená, že s menším kapitálem by člověk musel stát stranou - ostatně vždy jsem doporučoval, že v takovém případě je dobré mít další zdroje příjmů právě proto, aby člověk nemusel tlačit extrémně na zhodnocení a nedostával se do situací, o kterých hovořil Andreas. A prostě se pomalu posouval vpřed k adekvátní kapitalizaci a diverzifikaci.

 

 

OK jasně.

Asi by tento rozhovor měl být brán jako zajímavost, perlička. Prostě něco co je pro běžné čtenáře finančníka úplně k ničemu. Když pán mluví o účtech v desítkách tisíc USD, o tom jak milion Kč nestačí na život v jeho městě. Běžný zájemce o trading musí být po přečtení tohoto článku velice znechucen a odrazen, když se dozví, že 20% je na profíka hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

20 minutes ago, sevig napsal/a:

 tak taky zalezi 100% z ceho vid .  a ten jeden jak velky ucet asi tak obchoduje?

Jak velkej?, bohužel jde pouze o můj odhad, nějaké desítky tisíc USD to budou. Aktuální zhodnocení neřeknu, protože to nevím. Jeho měsíční cíl je v bodech mé v penězích nebo v procentech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

16 minutes ago, krakra2 napsal/a:

OK jasně.

Asi by tento rozhovor měl být brán jako zajímavost, perlička. Prostě něco co je pro běžné čtenáře finančníka úplně k ničemu. Když pán mluví o účtech v desítkách tisíc USD, o tom jak milion Kč nestačí na život v jeho městě. Běžný zájemce o trading musí být po přečtení tohoto článku velice znechucen a odrazen, když se dozví, že 20% je na profíka hodně.

krakra, nemyslím si, že je potřeba abyste dělal sumáře za ostatní. Rozumní lidé si myslím udělají sami názor jestli jim podobné informace jsou k ničemu nebo ne. 

Trading je jedna z mála příležitostí, jak je možné prakticky odkudkoliv vydělávat ohromné peníze. Ale je potřeba k celému businessu přistupovat realisticky a rozumně využívat možnosti, které se nabízejí. Hovořím zde o nich zejména poslední dobou často. 

Trading se dá dělat mnoha způsoby a mít od něj nejrůznější očekávání. Samozřejmě, že vám necelý milion před zdaněním může stačit k životu. Ale přečtěte si článek znovu - bude vám to stačit na několik let, pokud budete mít rok ztrátový? Tedy sám jsem za podobné články rád, neboť věřím, že v rozumně uvažujících lidech dokáží stimulovat třeba správné otázky, které si budou pokládat a o to rychleji se dostanou k vysněnému cíli - třeba i full time tradingu.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

14 minutes ago, krakra2 said:

Jak velkej?, bohužel jde pouze o můj odhad, nějaké desítky tisíc USD to budou. Aktuální zhodnocení neřeknu, protože to nevím. Jeho měsíční cíl je v bodech mé v penězích nebo v procentech.

tak mi napis kolik bodu v jakym trhu ja si to uz prepocitam na penize

Link to comment
Sdílet pomocí služby

5 minutes ago, petr napsal/a:

krakra, nemyslím si, že je potřeba abyste dělal sumáře za ostatní. Rozumní lidé si myslím udělají sami názor jestli jim podobné informace jsou k ničemu nebo ne. 

Trading je jedna z mála příležitostí, jak je možné prakticky odkudkoliv vydělávat ohromné peníze. Ale je potřeba k celému businessu přistupovat realisticky a rozumně využívat možnosti, které se nabízejí. Hovořím zde o nich zejména poslední dobou často. 

Trading se dá dělat mnoha způsoby a mít od něj nejrůznější očekávání. Samozřejmě, že vám necelý milion před zdaněním může stačit k životu. Ale přečtěte si článek znovu - bude vám to stačit na několik let, pokud budete mít rok ztrátový? Tedy sám jsem za podobné články rád, neboť věřím, že v rozumně uvažujících lidech dokáží stimulovat třeba správné otázky, které si budou pokládat. 

Zajímavé, jak najednou úplně měníte svoje názory, o tom, že je třeba investor v počátcích serveru financnik.cz nebylo ani slova!

Sestupte z výšin mezi obyčejné lidi a podivejte z jakých částek lidé v ČR vyžijí celý rok, s milionem ročně tady budou všichni skákat do nebes - to není fikce to je realita (bohužel).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

3 minutes ago, athoos napsal/a:

"Přesto, že jak sám Andreas říká, jeho nejmenší účet se kterým kdy obchodoval futures, byl cca 35 milonů dolarů."

Zprvu jsem myslel, že čtu 35 000 USD, ale ono to je eště o 3 nuly navíc.

Kdysi jsem četl recenzi na italskou restauraci, byl tam tento text: "Když chcete mít italskou restauraci, ujistě se se, že jste ital"

Takže pokud být full time, ujistě te se, že již fulltime jste.

 

Andreas není troškař, pokud nemá na účtě skoro miliardu Kč, tak nevstane z postele.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

22 minutes ago, krakra2 said:

Zajímavé, jak najednou úplně měníte svoje názory, o tom, že je třeba investor v počátcích serveru financnik.cz nebylo ani slova!

Sestupte z výšin mezi obyčejné lidi a podivejte z jakých částek lidé v ČR vyžijí celý rok, s milionem ročně tady budou všichni skákat do nebes - to není fikce to je realita (bohužel).

s $40K budou skakat do nebes i v USA treba v Alabame , Arkansasu , Novym Mexiku ,Idahu urcite. V detroitu ti za tou klidne uriznou hlavu.

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby

32 minutes ago, athoos napsal/a:

"Přesto, že jak sám Andreas říká, jeho nejmenší účet se kterým kdy obchodoval futures, byl cca 35 milonů dolarů."

 

Tady už to zhodnocení v % bude opravdu jiné/nižší než na účtu třeba 20 000 USD.

To každopádně, proto si myslím, že tento článek je běžné tradery spíše zajímavost, než inspirace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...