Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  • 0

Na zaciatok Forex?


Noor-Zade

Otázka

Dobry den,

Potrebovala by som radu. Na uvod by som chcela povedat iba tolko, ze tradingu (zatial len vo forme dema a vzdelavania sa) sa už venujem asi dohromady aktívne rok a pol.

Mala som aj velmi skuseneho mentora, ktorý je aktívny dlhorocne uspesny trader, takze vastne jemu vdacim za to co ma naucil, povedzme ze mi dal velmi dobre zaklady. 

Obchodovat ma ucil na platforme ninjatrader na akciovom indexe DAX. Skusala som aj ine trhy, ale DAX sa mi pacil najviac lebo je dynamicky a najviac som sa s nim vedela ztotoznit kedze aj ja som rovnaka povaha :D.

Problem je ten, ze DAX je velmi drahy. Na zaciatok mi moj mentor odporucal minimalne 10 000e. Celkovo mi vravel ze podkapitalizacia dohnala uz mnoho ,,traderov,, do financnych pekiel. Teraz uz som s mojim mentorom zial neni v kontakte co mi na jednej strane velmi chyba, lebo by som sa ho rada spytala na zopar rad, a kedze sa nemozem spytat jeho, dufam, ze aj tu sa mozno najdu ludia,ktori mi budu vediet poradit. Velmi by som uz chcela zacat obchodovat ,,naostro,, a vyskusat si psychologiu aj moj money-manazment podla ktoreho obchodujem uz dlhsie na demo verzii. Problem je prave ten kapital. Viem, ze este potrva dlho, kym sa na realny DAX naozaj dostanem. A preto ma napadlo, ci by som mohla skusit FOREX, lebo tam by som mohla dat trebars tych 500-1000e na zaciatok....viem, ze moj mentor by s tym nikdy nesuhlasil. On je vyhradne proti FOREXU. A sice lebo Forex nie je burza ale mne sa jedna o to, ze grafy ako grafy...princip je sice nie ten isty ale podobny a hadam pre zaciatocnika je to lepsie ako zacat hned naostro s takym agresivnym trhom ako je DAX. Viem, ze uz je na trhu aj nova mini verzia tohto trhu cize MINI-DAX ale je to vraj len v zaciatkoch takze aj volatilita je zatial vraj slaba a bude mozno chvilu trvat kym sa to rozbehne no nemam o tomto mini-Daxe zatial vela informacii. Ale uz ma nebavi cvicit stale len demo trading aj ked na DAXE ale stale len DEMO. Preto sa pytam:

1. Skusili ste uz niekto zacat obchodovat na Forexe trebars s tymi 500-1000 eurami a zhodnotili ste svoj kapital alebo to boli len vyhodene peniaze?

2. Forex nie je mojim cielom ale DAX...ale napadlo ma, ze co keby som sa k nemu dostala prave cez ten FOREX? Mam na mysli, ze na DAXE budem nadalej svoje obchodne strategie trenovat, no psychiku a realne obchody zacnem cez Forex a postupne si budem zhodnocovat moj ,,mini kapital,, az kym sa dopracujem k DAXU. 

co poviete? budem vdacna za kazdu radu...nepatrim medzi ludi, ktori chcu v tomto biznise robit nerozvaznosti...ale zacinam mam pocit ze stojim na mieste a potrebujem sa uz pohnut o krok v pred.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

11 odpovědí na tuto otázku

Doporučené příspěvky

  • 0

Obchodovat DAX je prima, ale jen pro zkušené. Umí být extrémně volatilní a flash na obě strany nejsou žádnou výjimkou. Toto rozhodně není index pro začátečníky. Když už DAX, tak to zkuste přes CFD s účtem 1.000,- EUR a pozicemi 0,01 CFD. Je nutné trénovat na live účtu, demo slouží jen k pochopení ovládání aplikace, právě CFD mikroloty jsou pro tento účel velmi vhodné. 

Pokud budete obchodovat CFD na DAX, má to jednu výhodu, a to, že podkladovým aktivem je DAX Futures (burza EUREX). Tedy, že na rozdíl od Forexu se index obchoduje jen na jednom místě. Aby jste ale viděla skutečnou hloubku trhu, musíte si někde koupit (např. Saxo Bank) real time data na DAX Futures, aby jste viděla volume. Tím získáte reálný obraz o trhu s tímto indexem. CFD brokeři většinou nabízejí jen CFD volume, které však nemá reálnou vypovídací hodnotu, je to jen obraz několika long a short pozic tohoto konkrétního brokera. 

Na Forex zapomeňte, je to džungle, ve které jako drobný trader nemáte šanci uspět. Zkuste event. něco méně dynamického, např. ropu nebo index S&P 500 a opět přes mikroloty. 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Parada...ten mini Dax by bol tiez vhodny na zaciatok...ono budem musiet ale asi este chvilku pockat kym ten kapital dam dohromady...dost ma zaujala aj ta moznost o tych fundovanych traderoch...dakujem za tip :) prave to...ze moj obchodny system vynasa...je sice uplne jednoduchy mozno az primitivny ale zisky generuje aj na Daxe a co sa tyka nazoru ze DAX nie je vhodny pre zaciatocnikov tak s tym uplne nesuhlasim...je to podla mna jeden z najlepsich trhov na ucenie a ako sa hovori tazke na cvicisku ale potom lahke na bojisku...tam som sa naucila ako sa trh moze spravat v tych najroznejsich podobach a je to dobra skola myslim si...ale nechcem tu mudrovat nakolko v realy som este neobchodovala. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
Před 20 hodinami, Noor-Zade napsal/a:

Parada...ten mini Dax by bol tiez vhodny na zaciatok...ono budem musiet ale asi este chvilku pockat kym ten kapital dam dohromady...dost ma zaujala aj ta moznost o tych fundovanych traderoch...dakujem za tip :) prave to...ze moj obchodny system vynasa...je sice uplne jednoduchy mozno az primitivny ale zisky generuje aj na Daxe a co sa tyka nazoru ze DAX nie je vhodny pre zaciatocnikov tak s tym uplne nesuhlasim...je to podla mna jeden z najlepsich trhov na ucenie a ako sa hovori tazke na cvicisku ale potom lahke na bojisku...tam som sa naucila ako sa trh moze spravat v tych najroznejsich podobach a je to dobra skola myslim si...ale nechcem tu mudrovat nakolko v realy som este neobchodovala. 

Jestli chces obchodovat DAX a nemas prostredky na futures FDAX, tak idealni je dax jako CFD u admiral markets. Spread maji 0.8 coz je naprosto super a zacit obchodovat muzes doslova s par korunama. A az si vydelas vetsi penize, muzes prejit na futures (coz vetsina lidi nezvladne)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Rozhodne souhlasim s tim co pise @Sinuhet - pokud chces obchodovat DAX tak jako CDF u Admiral markets (sam ho tam obchoduji). Spread 0,8, plneni je solidni a muzes ho tam obchodovat jiz i s mensim uctem, jelikoz pri velikosti 1 lotu je 1 bod = 1 dolaru (vzhledem k tomu, ze je to velmi volatilni trh a dela vetsi pohyby - klidne i 70 bodu za hodinu, tak je mozna lepsi zacinat s 0,1 lotem, coz je nejmensi mozny objem).

Rozhodne si ale svoji strategii over s nejmensim objemem lotu, protoze jak zacnes obchodovat s realnymi penezi, tak to zacne byt uplne jiny svet :) ale to uz pak poznas sama ;)

Pokud mas strategii a chces se o ni s nami podelit, budeme jenom radi :) 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Ahoj,

docela by mne zajímalo, jaky mel tvůj mentor názor na hledani rad na internetových forech, nebot to vypada, zes mela, jako málokdo, to stesti, a potkala jsi do zacatku nekoho, kdo věci rozumi :) . Nenech se prilis ovlivnit "radami zkusenejsich" a jdi svou cestou. Vidim zde par odpovedi, urcite dobře minenych, ale ve sve podstate k nicemu. Napr, někdo srovnava FDAX a FDXM a pise, ze likvidita je na minidaxu mnohem vetsi. No to komentovat nebudu, jen se dobře podivej na prilozeny obrazek. Dale , sice nevim tvou strategii, ale pokud používáš mensi SL a popřípadě posuny na BE, coz je na FDAXu při obchodovani strategii zalozenych na momentu a využívajících jeho dynamiku, celkem bezna věc. Tak v pripade FDXM pozor, diky nižší likvidite, kterou po většinu casu tvori tvurci trhu, mas v hlavnich obchodnich hodinách při pouziti market prikazu skluz v plneni minimalne dva ticky, ale většinou i vice a mimo hlavni obchodni hodiny to je i klidne 10 ticku. Ano volatilitu v podstate kopiruje, ale nemuzes jednoduse prenest sva nastaveni z FDAXu deleno peti, to je nesmysl. A podobnych malickosti, které by ale mohli funkcni taktiku, která vydelava na FDAXu, poslat na FDXM do kytek by se naslo mnohem vice.

CFD, zde plati podobne věci, uz jen napr, poplatek za obchod, napr dnes bezna věc 2,8 eur komise na FDAXu = pokryje ti pouhy jeden tick , kdezto i 0,8 spread CFD uz instrument musí udelat několik pipu. To znamena, pokud pouzivas posun na BE, ze v pripade, kdy na velkem daxu jsi jiz v "bezpecne zone", tak při stejnem pohybu na CFD ještě nemusíš mit ani pokryte poplatky brokerovi, a nektere strategie mohou tyto drobne rozdily uplne znehodnotit, popřípadě ti poskytnou nerelevantni podklady pro tve budouci obchodovani na FDAXu. Ono je dosti podstatny rozdil, platit z průměrného obchodu na poplatcích 1 az dve procenta a nebo 15 az 30 procent. A takovýchto zaludnosti bych ti mohl uvest nekolik, ale to není cilem. Proto zvaz velmi pozorne sve budouci kroky, a pokud mas funkcni system, tak jej mozna radeji ještě dva, tri roky trenuj a nasetri, a nebo zkus ty investicni weby, které nabizeji traderum kapital, ale pozor, mezi nimi je take spousta . které v podstate ziji jen z poplatku za poskytnuti sance získat kapital , ale to je jiz jina pisnicka .

Preji ti at se rozhodnes dobře, pro tebe dobře a at se ti dari.

2017-07-06_22-00-44.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

to Doktor Rozumprd: posli ho k nejakeho garazoveho brokerovi, a reste spready... Kolik obchodujes kontraktu, ze mas takove monstr skluzy? To bylo na Eurexu, kde se Ti tak dari? Nepsal jsem o Volume, ale cekajicich prikazech, pro jeho jeden lot celkem slusny. Podivej se na svuj obrazek a Last price napr. mini DAX ne v podstate, ale presne kopiruje FDAX, v ramci svych celych bodu. A je 5 levnejsi, tomu odpovidaji i marginy, nevim jaky "nastaveni" chces prenaset a kam. Na to se nikdo neptal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

to hanz242 vseznalek: umet cist a porozumět psanemu textu je zrejme vas problém. Je mi lito, vlastne není, ze jsem se dotkl vašeho super ega J

Ano, obchoduji na eurexu, kolik kontraktu je moje věc,  jak na FDAX tak i minidax a veskere věci, které jsem napsal, mam overene z vlastní zkusenosti na vlastnich uctech za realne vlastní peníze, nevycetl jsem je z domu.

Nevim proc sem tahate nejake garazove brokery, asi ze je pouzivate? Ja sam pouzivam: Mirus, nyní NTbroker, IB a hlavne SEB AG, ale pokud se nemylim, tak o brokerech ten puvodni dotaz nebyl. Slecna, nebo pani, hledala alternativu na obchodovani FDAX, a tam tedy rozhodne jeji nastaveni strategie roli hraje. A realita je proste takova, ze na minidaxu je rozdil mezi ask a bid skoro stále dva ticky v hlavnich obchodnich hodinách. Na demu to mozna nepoznate, ale v realu při market prikazu vždy.

Napsal jsem svůj příspěvek, protoze na rozdil od mnoha prispevatelu, jsem si myslel, ze k danemu tématu FDAX a eurex obecne po tech letech obchodovani mohu prispet svým střípkem zkusenosti nekomu, kdo na techto trzích zacina, ale pokorne se vratim k pasivnimu procitani, nebod jen zkušenost samotne tazatelky ji da odpověď pro ni relevantni, a jak moje , tak vase příspěvky muze pravem pokládat za plky nejakych cicmanku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Tak a som po dlhsom case naspat.

Bola tu otazka, co si moj mentor mysli, resp. myslel o diskutovani na forach. Poviem pravdu lebo mozno sa to niekomu zide. Hovoril mi, aby som podla moznosti nikdy diskusne fora necitala :D. Vraj sa tam vsetci iba hadaju, polovica z nich ma odborne a mudre reci ohladom tradingu, ale v praxi mi nic nedaju, iba ma popletu a demotivuju - aj tak mi to nedalo a precitala som si uz vela diskusnych for a zial mal pravdu :(. 

Pre tych, ktory maju zaujem, dal mi zopar cennych rad, mne to pomaha pri mojom treningu a v buducnosti by som tiez chcela obchodovat podla toho: Plati to pre daytraderov:

1. Urcit si obchodny cas, podla toho ako sa trhy hybu, najlepsie iba 1 hodinku denne. Obchodovanie, ktore trva dlhsie ako 3 hodiny je kontraproduktivne. On sam obchoduje iba hodinu denne vraj a to od 9:00-10:00 alebo od 16:00-17:00. On obchoduje taktiez DAX.

2. Vybrat si, aky tip obchodov budem vyberat, takzvane obchodovat iba 1-2-3 obchodne situacie, aj to je mozno vela...a iba tie vyberat akonahle sa zacne vytvarat danna pozicia.

Ja obchodujem napriklad najradsej len Short, lebo mam na ne asi ,,lepsi cit,, :D nez na Long obchody, kedze v praxi mi vykazuju castejsie profity ako Long. A mam len 1 obchodnu situaciu a na tu si cakam. Strop a nasledne pad ceny. Vacsinou pred tym ide trh nejaky cas do strany, takze sa to aj da trosku predtym predpokladat a nasledne sa na to pripavit.

3. Nepouzivat zbytocne vela indikatorov, ktore tiez len popletu ale taky 1-2, ktore pomozu iba pomozu urcit smer resp., ked sa vytvori formacia tak urci najlepsi cas na vstup.

Ja pouzivam iba 2 EMI, jednu exponencialnu uroven 15, druhu nazvem ju hlavnou Emou 40 dnovu. To je vsetko. V podstate on mi nastavil ten system podla seba, ked mi este bola cela platforma spanielskou dedinou. Teraz uz som na to zvyknuta a sice som skusala aj dalsie indikatory, zostala som nakoniec aj tak pri tomto.

4. Money Manazment a RRR: klasika ako inde. RRR mam nastavene na 1:3 a viac. Mala som aj vyssie, ale toto mi vyhovuje viac pre moju psychiku. V zavislosti od vysky kapitalu, ja sa chystam zacat obchodovat s 10 000 eurami, tak maximalna denna strata 450-500e. Nie viac. Tak mi povedal on, ale drzim sa zlateho stredu a vacsinou mam max. stratu 300e ked uz.

5.Taktiez ak mam v danny den jeden dobry zisk, nespekulovat a neist zbytocne plna euforie do dalsieho obchodu. Zatvorit a mam pekny zvysok dna a zase pokracovat zajtra. Cize nie zadavat zytocne vela obchodov. Cize nepreobchodovavat sa. Odporucal mi max. tak 3 obchody za den. 6 uz je vela. Preto treba dobre vyberat.

No a na zaciatok ma nasmeroval na financnik, lebo vraj ten komoditny manual, ktory maju na stranke je perfektny pre pochopenie trhov a principy obchodovania. Takze este pred tym, nez som zacala na deme, musela som si ten komoditny manual cely prejst a potom ma z neho aj skusal haha :D. A az potom som zacala trenovat na deme. 

Takze, neviem ci som niekomu pomohla a ci nie,ale rada sa podelim s tym, co mi on odovzdal a v podstate je to skoro to iste co pisu aj na financniku. A este mi povedal, ze co sa tyka trading literatury...za svojich 20 rokov obchodovania precital asi tak dohromady 2 knihy :D:D:D. Takze tak. Povedal mi, ze trading je treba si zjednodusit a vela cumiet do grafov a naucit sa ich citat ako hudobnik vie citat noty. Radsej citat grafy ako knihy :D.

 

  • Líbí se 3
  • Haha 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...