Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Fundamentální analýza


Izmael

Doporučené příspěvky

"Včerejší pohyb způsobily zásadní reporty Grains sektoru, které USDA právě v 18.00 hod. vyhlašovala a to bývá vždycky šrumec, i když včera nic moc . Další podobný se dá očekávat na konci března, resp. 31.3.2014."

Foglik prosím ťa, ako často zverejňujú tie zásadné reporty Grains sektrou ? Vieš ma odkázať na nejaký link, kde nájdem, kde a kedy sa vyhlasujú takéto dôležité komoditné správy ? Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 62
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

Obávám se, vedoucí práce tomu dost nerozumí. Už jsem se mnohokrát setkal s tím, že lidé s ekonomickým vzděláním o tradingu moc nevědí.

Zadání nedává moc smyslu. Má výnosnost a rizikovost nějaký konkrétní význam. Dejme tomu, že si pod tím intuitivně něco představím, potom se výnosnost a rizikovost těžko může vztahovat ke komoditám (co to je?) ale spíš k obchodním instrumentům (Futures, CFD, opce, pit) a obchodním systémům, které s těmito instrumenty obchodují (desítky a stovky systémů, příklady neuvádím). Výnosnost při stanovení dalších parametrů může mít smysl sledovat po měsících ale co si počít s rizikovostí, u té bych čekal, že je v čase stálejší a nemění se každý měsíc.

To by mě opravdu zajímalo, jak s tvá práce dopadne, až bude hotová, rád si ji přečtu.
Hodně zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže jestli to chápu dobře, nemám z čeho vycházet? To není moc pozitivní zpráva=D je tedy aspoň něco možné vypočítat, co bych mohla použít a nezabralo mi to dalších pár týdnů? Děkuji, moc tomu nerozumím, co po mě vlastně chce...tak se pokusím udělat alespoň nějakou alternativu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Denishaa22 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Takže jestli to chápu dobře, nemám z čeho
> vycházet? . . .

obvykle je treba vychazet ze zadani prace. Kdyz necemu nerozumis, zeptas se vedouciho a take asi bude nutne nejake samostatne studium. Jak dlouho uz o te seminarce vis? A co uz mas hotovo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měla jsem ji ještě týden zpět hotovou, ale poté přijela vedoucí ze zahraničí. Celou dobu mi k tomu nic neřekla, ale ted mi to cele poplivala=D že musim udělat jinou praktickou část ( předtím jsem tam měla faktory ovlivňující cenu komodit a celkove srovnani těchto faktoru se všema komoditami). Dále se ji nelíbi v teoretické části popsané obchodní příkazy, opční spready a atd..místo toho chce mnohem víc charakteristikovat komoditní burzy a zapojit i historii burz v ČR. Tak mi držte pěstí, ať to do tří týdnů stihnu :S :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Denishaa22,

však ohľadom búrz nájdeš určite nejakú knihu/knihy. Napr. u nás v SVK je veľmi dobrá kniha ohľadom komodít a búrz - Komoditné trhy a reálne investície od Boženy Chovancovej. Je tam popísaná história ako volakedy bolo v USA veľmi veľa búrz a potom sa postupne spájali až vznikla CME Group.

Praktická časť? Neviem čo spresne by tam mohlo byť. Popis jednotlivých komodít - contract specifications - nájdeš na stránke CME Group. Potom dáš tam vývoj cien jednotlivých komodít a tak. A čo sa týka toho rizika a zisku to sa dá iba pri konkrétnej stratégií. Napr. že budeš vstupovať každý mesiac do 5 komodít a na konci mesiaca vystúpiš z obchodu a popíšeš zisk/stratu, drawdown, smerodajnú odchýlku a neviem čo ešte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

ahoj, chci se zeptat..

jak se chranite proti zmenam kurzu usd.czk u penez u brokera? mate nakoupeno czk nebo jine meny a nebo to neresite a vse mate v usd? uvazuji o navyseni kapitalu, ale pri padu dolaru by pak vydelky padly na pokryti ztraty kurzu. vidim reseni v okamzitem nakupu koruny a pak mam dal sve penize ve sve mene. jake reseni pouzivate?

ps: co rikate na spekulaci do rublu?
ps: nejsem forexovy obchodnik, jen chci chranit SVOU czk:-) proto se chci poradit:-)

diky za tipy

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...