Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 31.10. - 4.11.


greenhorn

Doporučené příspěvky

Orange Juice OJF06. V podstatě se ani nejedná o tip na obchod, ale spíše o úvahu, jak složité je rozhodování tradera v zamýšleném obchodě. Pojďme uvažovat společně:
OJ se v současné době nachází na sedmiletém cenovém maximu. Asi díky hurikánům, které se nastěhovaly do oblasti Mexického zálivu.. Poslední fundamentální zprávy, které se mi podařilo sehnat k 25.10. hovoří o tom, že se plody nachází v poslední fázi dozrávání. Ve dvou největších regionech se 130 000 akry bylo podle předběžných odhadů zničeno 15% úrody (podle mého osobního odhadu to není nijak tragické). Přesnější odhady měly být k dispozici do konce minulého týdne. Pro představu je na Floridě celkem 750 000 akrů plochy, na které se citrusy pěstují.
COT: Velcí obchodníci jsou 9 500 long, 21 800 short. Malí hráči 13 800 long, 3 600 short.
Za poslední týden: Velcí +386 long, +2834 short, malí +1379 long, - 1624 short. Z toho je vidět, že velcí spíše otevírají short pozice, malí otevírají long a likvidují short. Snad Ti velcí vědí co dělají. Pro zajímavost - COT je vydáván jednou týdně a tyto údaje jsou z 28.10.
Technická analýza z grafů - podle mého jednoznačně long.
Pokud bych tedy měl vyjádřit svůj názor pro reálný obchod, ta si na základě nijak tragického fundamentu a chování velkých hráčů počkám na obrat trendu do bull.
Těším se na Vaše názory. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
můj nesmělý papírový názor: OJF06 je long už od 12.9., takže bull, takže nerozumím "počkám na obrat trendu do bull"(což může být moje chyba), sedmileté cenové maximum bude na 13195 (viz 1.10.98), takže má to ještě kam jít, a můj jednoduchý systém ukazuje, že půjde. Každopádně ten,kdo v tomto obchodě nějaký ten týden už profituje v býčím trendu, nechť má dobře umístěný SL (ostatně to je nutnost vždy), buď ho to za chvíli vyhodí, nebo taky ještě ne.
Pokud jsem se sekla, omlouvám se.
Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Iveto.
Chyba je na mé straně, upsal jsem se jsem a správně mělo být, že počkám, až se trend obrátí do short.
Pro vysvětlení: nejsem v pozici a nastupovat se mi už nechce.
Každopádně Vám děkuji za to, že jste můj příspěvek četla tak pozorně.
Mohu Vás tedy poprosit o Váš názor ? Samozřejmě až se Vám to časově hodí.
Mnoho zdaru přeje greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko greenhorn, nad tou záměnou bull/bear se nemá smysl pozastavovat, každý ví, jak to bylo myšleno...:))... Podle mne již není prostor nastoupit na trend vlnu a jít long, protože trh se oprandu nachází na 7letém maximu, i když nějaký prostor pro růst teoreticky existuje (bereme-li v úvahu rezistenci X/1998 na 125.30) ... Nicméně fundamentálně očekávám otočení trendu a pohyb na jih (lze tak i usuzovat s určitého přeskupování short a long pozic velkých hráčů...).. Já jsem v tomto trhu zatím mimo a rád bych nastoupil na swing v momentě otočení trendu... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu džúsu: Ja papierovo swingujem na sever, od 25.10. som long, nakupil som za 116, do piatku som bol v profite cca 420 USD, za štyri dni to nie je zlý zárobok. Tiež sa mi ale zdá, že teraz je už na long neskoro, aj ja som nastupil dost neskoro, moja nazvyme to stratégia by ma pustila do pozície aj skor, ale trh som si nejaký čas nevšímal, lebo som backtestoval, dnes uvídim čo ďalej, buď vystúpim, alebo ma trh vyhodí? Uvidím po polnoci :S Ak je záujem dám vedieť

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, tak dneska něco pro milovníky cukru...:))... Tak, jak to vidíte...?? Trh se pohybuje v up trendu v kanálu a fundamentálně dle méhé názoru je stále long, nicméně poslední dva obchodní dny silně bear, což může naznačovat možné otočení trendu... Dnes se dostal na spodní linii kanálu (uroveň 11.40).... Pravdou je, že dneska trh za sebou nechal nevyplněný OG, což bude s velkou pravděpodbností vyplnněno (otázkou je kdy...?) V případě, že prorazí hranu kanálu, lze ovšem spekulovat na short...? Takže long/short...???.... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

404

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to frashman:
Zdravíčko, jasně PSAR je zajímavý indikátor, na který občas mrknum nicméně pro výstup je vůbec nepoužívám... a přiznám se, neumím si představit jak na základě tohoto indikátoru posouváš SL... SL posouváme přece buď dle ATR či pod/nad poslední LOW/HIGH či pod/nad uroveň 2-5% z našeho účtu či...atd...ale jak podle PSAR? Promiň za moji otázku, ale nějak se nemůžu zorientovat? Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Posúvam SL na štvorce, ktoré kreslí PSAR, výhodou je, že to dokáže dlho držať pozíciu, nevýhodou zasa, že niekedy je SL príliš velký, podla backtestu sa mi ale zdá, že keď sa rozumne vystupuje tak v pokojnejších trhoch to nedáva zlé výsledky, vysvetľuje sa to aj v tomto článku: www.financnik.cz/art/findikatory/zaciname-obchodovat-5-PSAR.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To freshman:
Myslel jsem, že využívaš posouváš PSAR přesně tak, jak jsi popsal, tedy že ho posouváš na místo, které ti zobrazí čtverec PSAR... Já osobně si myslím, že to není moc vhodné, nicméně, pokud ti to naděluji pravidelný profit, tak se tímto mým názorem vůbec nezatěžuj... Většinou se totiž PSAR používá jako potvrzující indikátor a ne jako hlavní.... Hlavní problém v PSAR je ten, že ti docela pozdě signalizuje otočení trendu a ze ziskového obchodu tu udělá velmi snadno obchod za nula....či v horším případě za ztrátu....:((... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...