Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

XPRESSTRADE


mystif

Doporučené příspěvky

Abych pravdu rekl,tak mne ty nove stranky prilis nenadchli.Ty stare 100% stabilni a s tema novyma to obcas pada.Snad to rozchodeji.Jinak ty 2 grafy vedle sebe jsem chtel predevsim kvuli sledovani jedne komodity s ruznym nastavenim ticku.Chci obchodovat intradenne,ale max s jednim vstupem nebo vystupem.Mel bych jeste jeden dotaz ohledne fundace uctu,ale nerad bych to diskutoval verejne.Bylo by mozne se na Vas obratit mailem?Jde o technickej dotaz ohledne prevodu penez na jejich ucet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

nejakou dobu uz tu platformu pouzivam (2 mesice :)
a opravdu dva grafy neni mozne najednou zobrazit.

Jak uz rikal vyse Trjar pouzivam save charts a prepinam.

K tomu novemu vzhledu - tezko rict, ale jak jsem sledoval
screenshoty par veci tam "novych" bude, ale zatim urcite
ne grafy, ty budou asi zatim stare.


Al.

BTW: vi nekdo jak se pouziva trailing stop?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten trailing stop v jejich platforme mi pripada velice jednoduchy.Podle jejich dema se zada urcita hodnota trailing stop od vstupni hodnoty.Pokud jde trh Vasim smerem tak se automaticky kazdy tick posouva i trailng stop.Pokud jde trh proti VAm tak se trailng stop nehybe a pripadne dojde k plneni.Zatim pouze teoreticka domnenka,podporena jejich interactivnim navodem,ale hodlam v nejblizsi dobe vyzkouset prakticky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtel bych se zde zeptat tech co obchoduji s Xpresstrade naostro:v patek vecer jsem uskutecnil svuj prvni ostry obchod.Vstup do pozice presne dle planu,ale bohuzel jsem se popral s ovladanim a nez jsem odeslal bylo bohuzel pozde/dodatecne si rikam,ze jsem to mel nechat byt a pockat na dalsi signal/a trh se otocil proti me.Cekal jsem nez protnul nastaveny SL a s uzasem sledoval jak cena pokracuje proti me a stale se nic nedeje.Az teprve asi po 5 minutach mi to oznamilo plneni meho SL na predem nastavene hodnote/v tabulce se objevilo FILLED,do te doby stale WORKING/.Abych pravdu rekl dost se mi ulevilo,zacinal jsem mit uz strach jestli to proste v realu nefunguje jinak nez na papire.
Muj dotaz zni:je toto u Xpresstrade normalni?nebo to byla jen vyjimka?muzu se opravdu spolehnout na to,ze SL bude plnen?
Diky za odpovedi!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

Ja jedu naostro zatim jen 2 mesice, ale vzdy mi SL fungoval.

Co se tyce plneni, to je ruzne. Kdyz jsem kupoval spread v SB tak to trochu trvalo,
protoze to se obchoduje jen pitove a navic v NY. Naopak elektronicke trhy
(pokud je volume, obchoduji je radeji nez parket) jsou obchodovany ihned.

Co ten trailing stop, zkousel jste?

Seven

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten trailing stop jsem nyni pres vikend zkousel az do stadia VERIFY a vypada to,ze to ta platforma vezme.Dle meho nazoru staci v OTO prikazu vyplnit pouze jeden naveseny prikaz a do kolonky ceny napsat pouze rozdil Vaseho risku oproti nakupni/prodejni cene.Napr. tam kde 1 tick= 0,01 bodu a 1tick=10$ tak v pripade,ze chcete nastavit SL na 100$ tak staci nastavit v kolonce ceny + nebo -0,10,podle toho v jake jsme pozici.Je potreba si dat pozor na to,ze v pripade kdyz chcete vstoupit do pozice prikazem MKT a zaroven zadavate trailing stop tak se muze stat,ze LAST cena+hodnota Vaseho SL nebude odpovidat minimalni hodnote,kterou platforma bere jako minimum order tick.Napriklad last cena =25.47.....muj SL= -0.05.........minimum order tick pro danou komoditu= 0.05 .........v tomto pripade to pri VERIFY vyhodi chybu.Ale pri vstupu do pozice prikazem LIMIT se toto da pohlidat.Zitra ten prikaz vyzkousim naostro a radeji si ho u monitoru pohlidam.
Co se tyka meho dotazu:nestava se tedy,ze je plneni v pripade SL nejak propastne rozdilne oproti nastavene hodnote?V tom pripade,ktery jsem popsal,totiz byla cena v momente kdy mi to oznamilo FILLED uz asi o 250$ jinde nez byl SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Plneni SL bylo v poradku,ale naskocilo na monitoru az po cca 5min a v te dobe byla cena uz o 250$ jinde,takze jsem vlastne cca 5minut netusil jaky vysledek na mne vyskoci.Takze by mne zajimalo jestli je to zdrzeni oznameni normalni a plneni je vzdy v poradku nebo jestli to byla jen nejaka nahoda.Jde mi vlastne jen o to jestli se da na ten SL spolehnout.Chapu co je to slippage,ale kdyby bylo slippage 5 minut/v tu chvili bylo volume cca 18000/ tak to asi nema cenu dal takoveho brokera pouzivat.To me pripada jako silene dlouha doba.
Dnes vyzkousim ten trailing stop a jestli bude funkcni tak nahodim nejaky screenshot.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, uz chapu. Takze SL byl plnen dle instrukci, ale potvrzeni az za 5 min.
V tom nevidim velky problem. Pokud to bylo obchodovano na pitu, tak nejakou
dobu trva nez to potvrdi.

Jak uz jsem psal elektronicke trhy jdou mnohem rychleji.
Jinak k tomu SL, mne vzdycky fungovalo na 100%.

Jeste se vratim ke vstupum. I kdyz je volume treba 50tis, casto se mi stava
ze kdyz vstupuji za market, tak cena poskoci o tick smerem proti memu predpokladanemu vstupu
a pak se vrati z5. Z toho duvodu i v trzich ktere maji volume veliky vstupuji za limit (ne vzdy ovsem).

Uz mockrat se mi stalo ze to poskocilo tam a zpet a samozrejme zakon schvalnosti
zaridil, ze jsem koupil za drazzsi cenu nez jsem chtel a navic za 5 vterin se to zmenilo.

(jinak plneni v NY jak rikaji Tomas s Petrem, je opravdu mnohem delsi a potvrzeni jsem parkrat dostal
az po 10-15 min)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pri pitových obchodoch sa stáva že oznámenie ceny nákupu a predaja príde neskkoršie ako u elektronických .Mne sa to stávalo tak tiež ,niekedy to presiahlo aj 15 min ale v podstate som vždy rátal stým že cena bola exekuovaná ako som zadal (+/-). Teraz radešj robím elektronické je to lepšie pre ID obchodovanie ale plánujem robiť pitové ,ale iba pozíčné.

Marián

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo,tak jsem zkusil vstoupit do ERTU06,i kdyz mi tento trh vubec nesedi a tam bylo plneni behem vterin.To bylo jen na zkousku.Jinak na zaklade toho co pisete jsem zkusil vstoupit do pitoveho trhu na zaklade prikazu STOP a bylo to presne tak.Plneni +- dle prikazu,ale oznameni az po par minutach.Pro mne je dulezite,ze se muzu na SL spolehnout.To prodleni oznameni nejak preziju.
Ten trailing stop funguje bezvadne,ale dle meho nazoru je pro ID obchody neprilis vhodny/prijde mi,ze predcasne vyhazuje z pozice/.Pri pozicnim obchodovani by mohl najit uplatneni v pripade,ze clovek nemuze nejaky cas osetrit svoje pozice,takze se mu muze samocinne posouvat SL do Profitu.Udelal jsem vcera nejake screeny,tak kdyby mel nekdo zajem,neni problem zaslat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

-> trailing stop
Trailing stop se zadava hodnotou +/- jako maximalni vzdalenost od aktualni ceny. Lze ho zadat jako OTO prikaz i jako samostatny prikaz. V seznamu platnych prikazu je potom videt hodnota, na kterou byl zmenen naposledy. Obcas ho pouzivam a zatim vzdy bez problemu.

-> zpozdene oznameni o vyplneni prikazu
Pokud se obchoduji pitove trhy dochazi ke zpozdeni v oznameni prikazu. Jeste vyraznejsi je to u spreadu na pitu za limit, tam se k tomu pridava i cekani na cenu. Uz se mi stalo, ze mi otevreli oznamili otevreni spreadu za cenu, ktera byla podle grafu pred hodinou. Zvlaste pokud spread skace kolem ceny, kde mam limit pro vstup/vystup, chce to trpelivost a nezmatkovat s prikazem. Ono dat dohromady dva trhy na spravne cene chce asi nejaky cas (docela by mne zajimalo, jak to vlastne delaji).
Asi nejvic mne zatim dostalo zavirani jednoho pitoveho spreadu na MOC. Deset minut pred koncem jsem zadal prikaz s platnosti DAY, presne na konci obchodnich hodin u nej platforma automaticky dala 'zruseno' a za dalsich pet minut prisla SMSka 'prodal jste' a stav prikazu se zpetne zmenil na 'vyplneno'.

-> intraday obchodovani
Intraday obchodovani jsem tady taky zkusil a moc ho pres tuto platformu nedoporucuji. Grafy jsou v poradku a rychle, ale zadavani prikazu pres webove je naprosto nevyhovujici. Je treba mit ve vedlejsim okne pripraveny prikaz a vstupovat za market, coz pri rychlych pohybech prinasi slusny slip. U limitniho prikazu je zase obcas treba rychle upravit cenu a trh je zatim jinde.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den, Trjar, hermanson, Seven a ostatní,

rád bych se zeptal, jak jste nadále spokojeni se službami tohoto brokera. Rád bych si u něj začátkem příštího roku založil účet, tak jestli můžete doporučit..?

Přiložil bych ještě jeden dotaz, - xpresstrade je FS broker?

Děkuji za odpověď a případné další užitečné informace.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To zpožděné oznámení (pitový trh) o plnění je běžné, musí se pořád klikat na refresh, informace na mail přijde i s hodinovým zpožděním. Nedovedu si představit takto obchodovat intadenně. Stránky se refreshují pomalu (někdy to trvá i 20 sekund), než se zadá cena a odešle, tak trh může být jinde. Zkuste třeba demo od IB, ať máte přehled, jak cena může lítat. A pak pochopíte můj názor - "intadenně = sebevražda".
Co se týče spreadu, je třeba vstupovat za limit, jinak není problém dostat slip i 150-200$. Při mém prvním spreadu jsem se díval, jak se cena vyvíji během dne a už to nedělám. Od předchozího dne se posunula jen o +50$. Takže si řeknete, že v případě market by jsem nejhůře nakoupili se slipem 50$ na uzavírací ceně. Avšak cena běhěm dne lítala -300 / +350. To proto, že ceny v každé noze se nepohybují stejně (obvzlášte v případě interkomodity spreadu). Long stoji, short stoupá, pak se zastaví (-300), long stoupne stejně jako short (0), pak long stoupá a short stojí (+350), short ji dožene a je opět (0).
Mám i zkušenost, že i když byla hodnota spreadu od počatku obchodování celé 3 hodiny pod limitem, nic se nedělo. Když jsem zadal příkaz na stornování, tak po 5 minutách jsem dostal potvrzení o otevření spreadu. Takže zřejmě až zjistili, že mohou přijít o komise, tak se uráčili pozici otevřít.
Jednou mi potvrdili prodejní cenu short pozice ve spredu v kukuřici na 290$ i když aktuální byla jen 242. Rázem jsem měl na účtě o nějakých 2800$ více. Cenu opravili až na druhý den. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybych spread okamžitě prodal a chtěl vybrat peníze.

Toť mé reálné zkušenosti po 4 měsících.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...