Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování ve VT


namodro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Programátori:
viete mi niekto poradiť? Potrebujem vytvoriť skript, ktorý mi posunie Stoploss na otváraciu hodnotu pozícii. Zatiaľ mám vytvorený skript pre zatvorenie pozícii na SL a PT (vďaka Sid za inšpiráciu :)), ktorý vyzerá nejako takto:

OpenLong:= valuewhen(1,Long_Signal,C);
CloseLong:= Bought=1 and cross(C,OpenLong+PT/10000);
Exit_Long_0:= Bought=1 and cross(OpenLong-Loss/10000,C);

kde:
PT je profit v pips, ktoré si sám zadávam,
Loss je strata v pips, ktorý som ochotný akceptovať.

Viem, že je to asi jednoduché, len to nejako neviem dať dokopy. :( Uvítam aj nejakú inšpiráciu, ako vytvoriť posuvný SL. Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Galant,
Otvaraciu hodnotu Long pozicie si nacitavas do premennej OpenLong, to znamena ze ak bude splnena poziadavka na posunutie StopLossu do otvaracej pozicii tak do premennej StopLoss nacitas hodnotu OpenLong.napr.:
StopLoss:=If(Bought and podmienka,OpenLong,prev); //Ak je splnena podmienka na posunutie a si v Long pozicii tak premenna StopLoss sa posunie na vstupnu hodnotu(OpenLong).
O presne aky posuvny SL Ti ide? V podstate viem o dvoch. Napr. ak ide o posuvanie v pozicii Long tak sa moze posuvat smerom hore o predom zvolenu hodnotu, alebo iba kopiruje cenu. Tymto druhym sposobom funguje Trailing Stop na MT4.
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ zyx66
alarmy a grafika sa aktivuju po splneni podmienok na otvorenie pozicie. Samotna pozicia sa ale otvori az ked sa skonci aktualna svieca a podmienky su stale splnene. V tvojom pripade pravdepodobne doslo k splneniu podmienok pocas sviece, ale po jej skonceni uz podmienky neplatili, ale v tom pripade aj zmizne sipka.

@ galant
ten nemam,ale nejaku inspiraciu vymyslim:).
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ galant
tak najprv moj trailling stop kde v smere pozitivneho posunu kopiruje cenu, t.j. posuva sa do hodnoty maxima(minima)

LongTop:=if(Long_Signal,C,if((Bought and C>Longtop),C,prev)) ;
//pri otvoreni long poziicii sa LongTop nastavi na akt. cenu, potom sa pri pozitivnom pohybe ceny posuva s cenou, pri negativnom pohybe ceny nerobi nic.
ShortBottom:=if(Short_Signal,C,if((Sold and C //obdoba LongTop pre poziciu Short.

LongTrSL:=if(Bought and ((LongTop-C)>Loss),1,0);
//testuje sa, ci v Long pozicii nedoslo pri negativnom pohybe ceny k dosiahnutiu(prekroceniu) akceptovanej straty.Ak ano premenna LongTrSl=1
ShortTrSL:=if(Sold and ((C-ShortBottom)>Loss),1,0);
//obdoba pre poziciu Short

Neviem ako sa u Teba volaju premenne kde testujes ukoncenie pozicie(obdoba Tvojich Long_Signal,Short_Signal pre testovanie otvorenia pozicii) ale napr. to moze vyzerat takto:
ExitLongPosition:= Bought and (LongTrSL or CloseLong or Exit_Long_0 or DALSIE_PODMIENKY);
ExitShortPosition:= Sold and (ShortTrSL or CloseShort or Exit_Short_0 or DALSIE_PODMIENKY);
Urcite by sa toto dalo este trochen zoptimalizovat a zjednodusit, na mna je to tak akurat:))
Inak nemas hokej z Tvojho oznacovania premennych? Do OpenLong nacitavas vstupnu cenu, premenna CloseLong je zasa vypinac pri dosiahnuti profitu...Mas pravdu,hlavne nech to funguje:D
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ galant,
Uprava na Tebou pozadovanu variantu nie je komplikovana, staci upravit LongTop a ShortBottom

LongTop:=if(Long_Signal,C,if((Bought and C>Longtop+DeltaTrSL),C,prev)) ;
ShortBottom:=if(Short_Signal,C,if((Sold and C
kde DeltaTrSL je novy vstup a je to hodnota posunu v pozitivnom smere v pipsoch. Namiesto DeltaTrSL mozes vyuzit Tvoju premennu Loss.
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dute:
díky moc. Na prvý pohľad to vyzerá pre mňa zložito (to je asi tým, že som od rána v práci a teraz ešte k tomu slúžim, takže ťahám už 15 hodín vkuse a k tomu intenzívne obchodovanie na FX :D) ale logicky.Zajtra sa na Tvoju inšpiráciu pozriem s čistou hlavou.
To označenie premenných je niekedy aj pre mňa hokej ale postupne sa to snažím zjednodušovať, aby som v tom skripte vedel, kde je sever.

;)
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj vsichni

Obchoduju rucne - bez AOS.
Ale prece jen by se mi hodilo aby pocicat delal neco za mne.
A to abych nemusel koukat nepretrzite do grafu.
Dokazu si poskladat a i trochu upravit ruzne indikatory , ale tim moje programatorske schopnosti konci.
Prosim - jake prikazy se pouzivaji pro zvukovou signalizaci napriklad pri cross dvou MA nebo prekroceni RSI urcite urovne.
Staci jen zaklad ja uz si stim pohraju.

DIky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To Sid,
gratuluji k pátečním skvělým výsledkům z prezentované tabulky ve vlákně " Komentáře a tipy k ....." !

Líbí se mi Tvůj systém kdy spouštíš svoje AOS před vyhlašováním důležitých dat a vzhledem k tomu, že při podrobném studiu by byl i můj AOS na data - na tom podobně úspěšně ale hlavně by to "psychicky unesl", pohrávám si s myšlenkou jak to zrealizovat.
Příklad z pátku - konkréně u páru GBP/USD, USD/CHF, a EUR/JPY na 15 min grafu byl můj AOS v pátek před 14.30 hod long a signál k prvnímu otevření po spuštěním AOS by dostal stejně jako Tvůj OpenSell na prví dokončené svíčce v 14.15 hod. U páru EUR/USD by mi ale k otevření pozice ve 14.45 nedošlo vzhledem k tomu, že AOS měl již podmínku OpenSell splněnou v 13.15 hod ale v té době by stejně ještě nebyl spuštěn. K mému "úžasu" by spustil až 16.30 na OpenBuy a uzavřel v krásných 22.00 hod kdy přišel signál k zavření pozice.

Chci se zeptat, jak máš řešenou situaci po spuštění AOS kdy příslušný měnový pár se pohne stejným směrem jako tvůj inteligentní AOS předpokládal již několik svíček předem. V mém případě by k otevření pozice nedošlo a AOS by tupě zíral a čekal na změnu situace - první větší korekci.

Chci si rovněž upravit skript v AOS tak (zatím netuším co vypustit a upravit) aby došlo po spuštění AOS pouze k openbuy/opensell a následně pouze k uzavření pozice. Po vypnutí a opětovném zapnutí by AOS opět "číhal" a po splnění podmínky k openbuy/opensell opět pouze pozici uzavřel.

Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně a nejsem zcela mimo mísu.
Děkuji předem za nápady, rady, případně části skriptu, které řeší můj problém.
Takový pátek by se mohl opakovat alespoň 3x týdně :-) ! Všem přeji krásný relaxační víkend . Igor



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...