Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kupenie akcie cez opcie


misoxyz

Doporučené příspěvky

Ahojte,

moze byt realna takato strategia? :

1. vypisem sell put akciu a inkasujem premium
2. vysledok bude bud zarobene premium alebo nakup akcie za predom dohodnutu sumu (napr. aapl aktualne za 266, ja ju chcem vsak za 260, vypisem opciu a bud zarobim premium alebo kupim akciu za 260 ... )

- co je na tom zle? lebo sa mi to zda prilis lahka strategia a zarobkova :) (samozrejme dana akcia moze ist dole, avsak nebal by som sa toho pri kvalitnych firmach, prinajhorsom proste kupim akcie a budem ich drzat kvoli divi napr.)

- samozrejme treba na to vacsi balik penazi, kedze tusim opcie su vypisane na 100ks akcii, cize v pripade aapl by to bolo 26k :)
 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

   pravděpodobně jeden z největších mýtů, jak vypisovat bezpečně opce. Výpis Short Put na strike 260 se ziskem Prémia je super, pokud se cena do expirace nepřiblíží k této ceně a Prémium mi zůstane, může být modelově +100 USD. Pokud se ale cena akcie začne pohybovat (klesat), tak musím vědět, že abych byl v této situaci OK, tak se cena nesmí dostat pod strike Short Put 260 mínus 100 USD, tedy pod 259 USD. To je téměř nemožné předpovídat k nějakému okamžiku expirace opčního kontraktu Short Put, cena může například klesnout na cenu 250 USD a na této ceně zůstat po dlouhou dobu (třeba i léta), vytvořená ztráta (nákup akcií za cenu strike 260) s Prémiem +100 USD při ceně akcie AAPL na úrovni 250 USD je -900 USD a nic se s ní nedá dělat. Argument, že budu proti těmto Long akciím vypisovat Short Call do Covered Call a umažu tak svou ztrátu není na místě - malá Prémia, možnost dalších poklesů ceny AAPL, atd...pouze můj názor :c)     

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 10 hodinami, mapler napsal/a:

Ahoj,

   pravděpodobně jeden z největších mýtů, jak vypisovat bezpečně opce. Výpis Short Put na strike 260 se ziskem Prémia je super, pokud se cena do expirace nepřiblíží k této ceně a Prémium mi zůstane, může být modelově +100 USD. Pokud se ale cena akcie začne pohybovat (klesat), tak musím vědět, že abych byl v této situaci OK, tak se cena nesmí dostat pod strike Short Put 260 mínus 100 USD, tedy pod 259 USD. To je téměř nemožné předpovídat k nějakému okamžiku expirace opčního kontraktu Short Put, cena může například klesnout na cenu 250 USD a na této ceně zůstat po dlouhou dobu (třeba i léta), vytvořená ztráta (nákup akcií za cenu strike 260) s Prémiem +100 USD při ceně akcie AAPL na úrovni 250 USD je -900 USD a nic se s ní nedá dělat. Argument, že budu proti těmto Long akciím vypisovat Short Call do Covered Call a umažu tak svou ztrátu není na místě - malá Prémia, možnost dalších poklesů ceny AAPL, atd...pouze můj názor :c)     

ano, ja s tou stratou vsak ratam, netreba zabudat na divi, ktore by chodili a plus proste napr. ked chcem nejaku akciu za 260 a aktualne je za 266, tak to by bol rozdiel 6usd (*100), cize nakupit ju v tom objeme hned a potom by klesla, tak som v ovela vacsej strate .. nie? chapem spravne? :) mne sa jedna o premium a ak cena klesne, tak o nakup akcii, som s oboma scenarmi ok, len proste zda sa mi, ze cosi mi "chyba" a kdesi je hacik :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

   "háček" je právě v tom, že musíš odhadnout, jaká bude cena akcie při expiraci vypsané Short Put opce, nic jiného. Musíš prostě potřebovat, aby cena akcie AAPL byla mezi hodnotou 259 USD - 260 USD, aby jsi získal akcie a mělo to smysl, a to je například ve čtrnáctidenním, měsíčním... horizontu (podle expirace opce) nemožné. Zkus si udělat backtest a uvidíš, jak se ti bude tato strategie na tebou vybrané akcii dařit. Pokud budeš sbírat Prémia, tak to bude OK, ale problém nastane, pokud se vypsaná opce dostane "do peněz" a cena nebude v požadovaném cenovém rozmezí, které dává smysl vůči vypisovanému strike (cena nabytí Long akcií). 

   Vypisování Short Put opcí pro pořízení akcií má smysl a je to dobrá myšlenka, ale zcela v jiném obchodním konceptu, takto jednoduše to ale nijak extra nefunguje...pouze můj názor :c)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

preco musim odhadnut, ze cena bude medzi 259 - 260 .. ved ja chcem primarne premium .. nakup akcii by som bral len ako "z nudze cnost", tie akcie tiez by som nedrzal "do konca sveta", ale proste len dovtedy kym by som nebol aspon na nule (aj s divi) alebo nepresiel rok (kvoli daniam)

 

" Vypisování Short Put opcí pro pořízení akcií má smysl a je to dobrá myšlenka, ale zcela v jiném obchodním konceptu " - v akom? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ad1/ U vypisování jde primárně o získání Prémia, to je OK, jenom musíš znát odpověď na otázku, co budeš dělat, když sice získáš Prémium, ale cena klesne natolik, že to bude nepodstatné vzhledem ke ztrátě, jakou vytvoříš na Short Put nebo potažmo na přiřazených akciích

Ad2/

   1/ Nákup 4x Long Put ATM a nákup 200x Long akcií do Delta Neutral.

   2/Výpis OTM 2x Short Put pod strike Long Put. Získáš Prémium a budeš spokojen s přiřazením, protože získáš akcie za méně, než je strike Long Put, které je hedžují

   3/ Současně výpis OTM 2x Short Call nad strike Long Put - získáš Prémium a budeš spokojen s přiřazením, protože prodáš již držené 200x Long akcie za vyšší cenu, než jsi je pořídil

   Toto je ale jen v hrubém nástinu bez patřičných nuancí...:c)   

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...