Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

scalping na FX


galant

Doporučené příspěvky

galant: aha, jasne, ja to pisu tak nejak automaticky, urcite v si pohode muzeme tykat :)
kazdopadne je prvdepodobnejsi, ze trh dosahne ten blizsi PT spis nez ted vzdalenejsi, to je jasne :) akorat jde o to, jestli to na celkovy vysledky v dlouhym obdobi bude mit pozitivni vliv nebo negativni... ja ted obchoduju all in - all out a posouvam SL na retracementy. Rikam si - uzavirat jednu pozici driv znamena delat si horsi R/R ratio... proste mi to nejak nevychazelo. Ale urcite to je spravny postup, jak to delas, vim o lidech, kteri to take tak delaji a chvali si to. Je to spis o psychice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 570
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To dzink:
zaujalo ma to posúvanie SL, o ktorom píšeš. Toto je zatiaľ najslabšie miesto v mojej stratégii. Retracementy som zatiaľ bližšie nerozoberal, niečo som už síce čítal aj na tejto stránke aj inde na webe, ale vcelku by som bral podrobnejšie info, čo to je, ako to používať apod. Ak by si si našiel čas (prípadne ktokoľvek iný :)), napíš pár slov o nich do vlákna o indikátoroch. Určite sa opäť dozviem niečo zaujímavé. Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v kazdym trendu jsou retracementy - trh se vraci o neco zpet (trend ztrati silu) a pak se zase rozjede. No, a kdyz se trend zase rozjede a prorazi high/low predtim trendem dosazene, posouvam stopku nad/pod tu utvorenou vlajku (podle smeru samozrejme). Je to popsane i v komoditnim manualu.
Stopka se pouziva jakozto odpoved na nasledujici otazku: kam az se musi vratit cena, abych povazoval soucasny trend za ukonceny. (aspon tak k tomu pristupuju ja) Odpoved muze byt i Az prorazi zpet nad tuto vlajku. Tak to pouzivam.
Doufam, ze jsem to popsal srozumitelne. Asi by to chtelo i obrazek, ale jsem nejak casove v presu. Snad to bude po vanocich lepsi :P
dzink

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad scalping:

Doporučuji všem zájemcům o scalping projít si pár diskusí na toto téma na různých stránkách - ať už forexu nebo komodit. Ve všech fórech, která jsem zatím stihl proletět, se prakticky všichni DLOUHODOBĚ úspěšní tradeři shodují na tom, co mimo jiné napsal autor obou "tunelových" metod: není na světě žádný skutečný boháč, který by zbohatl skalpováním. (Tak trochu mi to připomíná zloděje, který chce zbohatnout tím, že krade rohlíky. Jenže letní sídlo na Bahamách si vybuduje maximálně ten, kdo ukradl pár pekáren... Doufám, že jsem nikoho neurazil... ;).)
Ostatně stačí trochu matematiky: pokud skalper udělá denně dejme tomu 10 obchodů jen na jednom lotu EUR/USD - zaplatí na spreadech u slušného brokera 300 $ (to je ten lepší případ). Při 250 obchodních dnech ročně je to 75.000 $, které musíte vydělat jen na to, abyste byli na nule!!!! Jsem přesvědčen, že v tomto případě rozhodně není pravděpodobnost na vaší straně.

Něco trochu jiného je intraday obchodování komodit, kde, dejme tomu, za potencionální zisk 100 - 200$ zaplatíte 5$ RT za kontrakt.

Skalpování si mohou dovolit obchodníci, kteří neplatí spready, a ti, kteří dokážou obrovským množstvím obchodů na chvíli "zblbnout" trh a urvat své dva tři pipsíky krát x-tisíc lotů. Řekl bych, že skalpování, jako metoda individuálního tradera, přímo popírá jednu z nejzákladnějších obchodních pouček:

Ztráty ustřihni co nejdřív, profity nech růst!

Myslím, že to zase napsal "tunelář" M. S. Wilson:

Kdo nenechá své profity růst, okrádá své konto.

Hezký víkend a plná konta :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

No to je pěkné, já už se těšil, že jsem přišel na metodu, jak vydělávat (scalping) a tys mi to zkazil :-).
přečetl jsem kde co, vyzkoušel kde co, ale na FX mi prostě nic nefungovalo. Mnoho indikátorů i metod mi dávalo signály, ale vždy, když jsem koupil a dal PT a SL podle RRR alespoň 1:2, nedočkal jsem se. Zkoušel jsem zmenšovat RRR, ale to bych zase prd vydělal. Tak selským rozumem jsem začal zmenšovat PT. Skončil jsem na možná přízemní metodě, ale otočil jsem filozofii. Rozhodl jsem zvýšit pravděpodobnost úspěšného odhadu pohybu a pak se spokojit s tím minimem-tedy při zadání nákupu hned zadám PT 3 pips. Začalo mi to "vynášet". Beru to jako další z variant, které zkouším, než "zakotvím" u té, která mi bude chutnat a samozřejmě hlavně sypat.
Mimochodem z mnoha indikátorů jsem skončil u jednoduchého MA Envelope se "svými" hodnotami + RSI.
Je-li scalping skutečně cestou do pekel, jsem odsouzen k tomu, abych na to asi přišel i já. Zatím je to samozřejmě na demu a tak to snad nebude tolik bolet.

Hodně zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bachmann,
moje rada zni: vykasli se na skalping. Podle mych zkusenosti,je skalping pouze pro hodne zkusene tradery. 1. pro ty co maj osahany trh, ale predevsim 2. pro ty, co to se zkusenostma z realu unesou psychicky. Obchodovani na demu je dobre jen k tomu, aby si kazdy osahal trh, zjistil jak se zadavaji prikazy, jak funguji indikatory ... Ale real je neco uplne jineho. Ja kazdemu doporucuji at si otevre pro zacatek maly ostry ucet do 1000 usd. a zkousi v klidu honit miniloty. Ono jedna vec je mit profitabilni system, a vec druha je byt schopen jej realne obchodovat. Bez legrace, na psychice dodrzet system a zvlast kdyz se nedari, je pro hodne traderu velmi obtizne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Andraj, namodro.
No když mě varují hned dva "mazáci", tak asi vědí proč. Já tedy nevím, jak do toho.
Čtu to tu i od mnoha začátečníků. Není dáno, na jakých Timeframe FX funguje nejlépe (5min,30,1H,den...).
Žádný indikátor není všelék. Vždy je tam dovětek - každý si musí najít to svoje. Mě to prostě ne a ne fungovat. Např. RSI - poučka nekupovat nad 70 byla pro mě svatou. Našel jsem však spoustu formací na grafu, kdy RSI bylo nad 70 a drželo se dlouhé desítky minut a šlo na tom hezky vydělat.
Určitě jsem dospěl k názoru, že není moudré sledovat mnoho párů. Nevím proč, namiloval jsem si USD/JPY, přijde mi to čitelně trendující a taky jsem tam nejvíckrát uspěl. Soustředím se tedy na tento pár a budu sledovat jen jej.
Myslím, že dostanu pro něj větší cit a historické analogie mi dovolí lépe odhadovat co by to asi mohlo udělat.
A protože i taky jsou někdy "dlouhé" trendy, snad se je naučím chytat. Nesedím u toho pořád a tak vždy když mám chvilku se snažím "něco" chytit.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann
mám podobné skušenosti a nakonec asi zůstanu u AOS od Vachnitda s časovačem, kde mám za tři týdny na USD/chf 120 pips, pro někoho by to mohlo být málo,ale mě to stačí, je to systém i s profit displ. kde vidíš všechny udaje a hlavně tam je EXPECTANCY a to nikdy nekleslo na tomto páru pod 1,00 a to je u AOS super. I když je to automat tak u něho musíš sedět, protože občas zablbne a musíš ručně zasáhnout, ale i tak je to super.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

standby
Sice to do teto diskuze nepatri {odpovez prosim do "obcohdnich systemu a indikatoru"}, ale musim Ti o systemu Vachnitd napsat par radek. Testoval jsem a na EUR, na ktery byl puvodne staven, uz jde do minusu. Pokud u nej sedim tak se osklive ztraty v poslednich tydnech daji zavrit drive, ale je to smysl AOS?? Samozrejme nekritizuji tento system!! Naopak, zda se mi dobry - vydrzel v profitu jako automat nejdele co jsem zazil. Vachnidt musi byt na programovani machr. To ja v zivote nedovedu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standby Napsal:
-------------------------------------------------------
> bachmann
> mám podobné skušenosti a nakonec asi zůstanu u AOS
> od Vachnitda s časovačem,
[bold]
který máš konkrétně na mysli, myslím, že jich zveřejňoval víc, můžeš mi napsat jeho konkrétní název ?
[/bold]

>a hlavně tam je EXPECTANCY
[bold]
toto mi nějak uteklo (teorie o tomto výrazu a jeho významu pro obchodování či testování, musím si to najít a našprtat
[/bold]

díky, hlídám vnoučata a tak budu mít večer čas, snad to tu nebude moc práskat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...