Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodni analyza 01


RobCz

Doporučené příspěvky

Dobrý den Libici,
Jedná se o Seasonals plugin. Pokud máte zájem ho zakoupit tak si pospěšte. Gecko v tuto chvíli poskytuje na všechny své produkty 20% slevu a to s kódem XMAS05. Platí myslím do konce roku, ale nejsem si jist.

Ještě k tomu trhu Lean Hogs. Vzhledem k tomu, že v posledních letech došlo k přesunu chovu prasat z malých farem do velkých korporací, které mají velmi propracované plánování chovu a každý nový přírustek už má naplánován den porážky, dá se spekulovat s tím, že trhy budou docela podobně kopírovat předešlá léta. Ale samozřejmě k výkyvům z důvodu změny nabídky / poptávky může dojít.
S pozdravem

obchodu zdar

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Vlastas:

omlouvam se ze do toho stale rypu, ale chtel bych to plne pochopit...

ohledne supportu na 22.00 - byl dal v historii nez sem se koukal, ale mas pravdu - je tam a je dost silnej

mas nejaky priklad toho ze se ze supportu stala resistance? ja to pochopil tak, ze supporty jsou pro SHORT a resistance pro LONG (tzn jednosmerne blokace). zatim jsem se nesatkal v literature (a ani v grafech co sem videl) ze by to bylo obousmerne...

mate na to jeste nekdo jiny nazor?

dik

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pete:
Zdravíčko, jsem si téměř jistý, že jste se se zmiňovanou skutečností určitě setkal... (rezistence ceny trhu najednou vytvoří support trhu a na grafu se objeví něco, co označujeme jako S/R hladina...). Pokud se pozorně podíváte na přiložený graf (týdenní) určitě tam takovou hladinu objevíte... A právě cena na hladine 22.34, který vytvořila support ceny může "potencionálně" vytvořit rezistenci ceny a to se nám, jako obchodníkovi, který je v long pozici moc nelíbí... :) Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim panove,
tak v tom sojovem oleji se pekne koupu,naskocil jsem prikazem Buy 1 BOF06 21.65 STOP,takze jsem primo trefil oteviraci cenu(chapu,ze v realu by asi nastala jeste nejaka odchylka po zmene prikazu na Market,pocitam s tim). Ale popravde,musim rict,ze ta R/S uroven kolem 22 me znervoznuje a rikam si,jak se ji vyhnout. Premyslel jsem nad vasimi poznamkami cely den,az k veceru mi konecne doklaplo,proc jste me na to upozornovali,ze by se na danych hodnotach mohl trh chovat nervozne. Vubec jsem neuvazoval nad pomerem risk : zisk,no neco zkusim vymyslet,..to mi aspon priste pomuze se poradne porozhlednout i v tydennim grafu a prozkoumat vse mnohem pecliveji. Prvni obchod a dokazal jsem si na sobe hned uvedomit vic nez hooodne nedostatku, a to diky Vam. Nemel jsem puvodne ani moc chut jit se svymi napady do diskuze,ale vyplatilo se. Snad budete ke me i priste nakloneni,vim,ze jsem pro vas asi zatim nezajimavy kolega,ale ono se to casem mozna zmeni,ze uz zde budu psat i neco pro Vas srozumitelneho :).
Preji hezky den
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RobCZ:
Zdravíčko, už tím, že si uvědomujete svoje vlastní chyby se nepochybně posouváte stále v před... A mimochodem, jsem přesvědčený o tom, že kdykoliv se na tomto webu obrátíte o pomoc či radu, určitě se setkáte s kladnou odezvou.... Takže hodně trpělivosti na vaší/naší cestě přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem pouze papírový obchodník a obchoduji s kávou konkrétně coffee december 2005 kontrakt KCZ05.Nakoupil jsem za 92,75 a doufám, že to bude stoupat.Stop loss mám na 92,70.
Zajímal by mne Váš názor zda se to dá již takto odhadnout kam půjde směr a mebo je ještě příliš brzzy?
Děkuji za radu.
Ten graf jsem si zanalyzoval, vím, že tam jsou dva vrcholy a ponich následduje pád, ale teď nedolážu odhadnout kdy se ten trend otočí a začne cena stoupat. Bude to Teď?
Děkuji
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Dobrý den,
předem se omlouvám za začátečnickou otázku. Zajímalo by mně, jestli se nějakým způsobem (podle nějakého indikátoru a podobně) dá předpovědět pravděpodobnost delšího (výraznějšího) pohybu trhu. Nebo naopak to, že trh bude swingovat v úzkém rozmezí. Jedná se o intradenní obchodování na 1min grafech. Otázka souvisí například s přechodem trhu z pohybu do strany do výraznějšího trendování. Jednou z možností odfiltrování "nečinného grafu" je daný graf uzavřít a vyhledat jiný, který trenduje. Často se mi ale zdá, že po období pohybu do strany následuje výrazný pohyb se zajímavými obchodními možnostmi. A aby nebylo otázek málo, zajímalo by mně, jestli jde obchodování přirovnat k rybaření - tedy pokud jde o čekání na příležitost. Otevřu grafy ....... a čekám (třeba hodinu nebo dvě) než se splní podmínky pro vstup do pozice. Zatím testuji na Demo účtu IB a ze začátku jsem dělal nejvíce chyb tím, že jsem chtěl "rychle něco dělat". Vstupoval jsem do obchodů na základě emocí a ne podle obchodního plánu. Nejvíc mi vadilo čekání na další úsečku..(ta doba....a já už chtěl být bohatý alespoň na demu). Momentálně jsem na tom s disciplínou lépe, ale určitě by mi v dalším sebevzdělávání pomohlo, kdybych měl nějaký příklad z praxe již zavedených traderů.
Děkuji za odpověď

berg..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bergmann1,

co se týče intradenního obchodování na 1min, tak k tomu mám celkem blízko - pro dlouhodobý trend používám v grafu WMA 233 (vážený průměr s periodou 233 úseček). Lze aplikovat jakýkoliv průměr, hodně se používá také EMA. To vám celkem dobře napoví dlouhodobý trend. Hodnota 233 může být samozřejmě jiná, musíte vyzkoušet sám na vlastním.

Co se týče pohybu do strany, velice často se jedná o jev, kdy např. je trh v trojúhelníkové formaci a dochází už ke konečnému dokončení formace - v 1 min grafu něco takového vůbec nemusíte vidět, ale pokud přepnete např. na 5min, 10min, nebo 30 min graf (já mám rád v tomto případě vysoké volume grafy, třeba u ER2 s hodnotou 3000, 6000, atd.), tak často zpozorujete trojúhelník a další jiné formace. Také není od věci projít si teorii Elliotových vln, na ER2 ve vysokém timeframe často sedí.
Lze také poměrně často pozorovat pohyb do strany v rozmezí cca od 11:00 - 13:00 USA central time u ER2. Příčina je celkem zřejmá - obědy, pauza atd.

Pořádně to tu pročtěte, pak pochopíte více :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honzin:

Děkuji moc za odpověd. Pro určení hlavního směru trendu používám (víceméně ale orientačně) EMA 215. Spíše se snažím řídit EMA 34 a pro vstup do trhu mám několik modelů. Moje otázka se týkala spíš situace, kdy se na minutovém grafu zdánlivě nic neděje (trh jde do strany) a poté vystřelí jako raketa na sever nebo jih za profitem několika set dolarů. Z toho důvodu jsem chtěl vědět, zda je možné podle něčeho tento pohyb předpovědět (nebrat všechny signály, i když jsou do směru trendu, ale po chvíli se ukáží jako nevýrazné z hlediska profitu). Možná to je hledání něčeho, co neexistuje - trading je o mnoha malých ztrátách, které vznikají při čekání na ten mnou popisovaný dlouhý pohyb. Spíš mi jde o to, jestli neexistuje jiná cesta "odfiltrování nezajímavých obchodů", než brát všechny signály pro vstup, které se zdají být v pořádku podle obchodního plánu, nakonec jsou ale plané.

Myšlenka na využití Elliotových vln je zajímavá, zatím jsem ji nezkoušel - musím se podívat, jestli TWS Elliotovy vlny podporuje. Děkuji za prima nápad.

berg..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bergmann1,

ještě jedno možné vysvětlení situací, které popisujete. Občas před fund. zprávou se u trhu sníží volume a nastává směr do strany. Jak je zpráva venku, trh začne na zprávu okamžitě reagovat. Často to jde vidět v dny, kdy vydává svoji zprávu FED.
Jinak vás ale zklamu, protože trh je v podstatě nepředvídatelný :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...