Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodni analyza 01


RobCz

Doporučené příspěvky

bergmann1

"odfiltrování nezajímavých obchodů" - jediná rozumná cesta vede přec důkladný backtesting, kde by jsi na filtry které budou tobě vyhovovat, měl přijít. Pokud se tomu budeš poctivě věnovat, tak na tebe začnou z grafu postupem času samy "křičet". Rozhodně nečekej, že ti někdo jen tam z plezíru dá k dispozici něco, co ho stálo stovky hodin nezáživné práce - o tom trading je - o té nezáživné práci, kterou si každý musí udělat sám za sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Romang

Romane, vůbec si nemyslím, že by mi někdo měl dávat své know-how. Ale právě díky poctivé práci jsem se dostal do situace, kdy se snažím svůj obchodní systém doladit k co největší dokonalosti. A protože budu z jistých osobních důvodů muset naskočit do ostrého obchodování dřív, než bych si představoval (ale kdoví, jestli to není tak dobře-možná že bych jinak "ladil" ještě deset let"), hledal jsem nějakou radu, která by mi ukázala třeba i jinou cestu, než po které se snažím jít. Díky Honzinovi mám možnost opětovně si osvěžit Elliotovy vlny, na které jsem už trochu pozapomněl-možná v nich najdu kámen mudrců, možná ne. Díky tobě vím, že trading je skutečně hlavně o té nezáživné práci...atd. Děkuju za příspěvek.

berg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bergmann1,

já jsem to již psal i dříve.
V trzích lze vydělávat s jakýmkoliv indikátorem, dokonce i bez něj. Elliotovy vlny jsou třeba pro mne velice často dobrý nástroj k určení hranice PT další trendové vlny, ale ne vždy to "funguje". Rozhodně v žádném indikátoru ani obchodním systému nenaleznete "kámen mudrců" :-), v trzích totiž nic nejde předpovědět na 100%. Musíte se smířit, že ať budete pracovat na svém obchodním systému jakkoliv dlouho, nikdy nebude neztrátový a nikdy nebude ve stejných číslech stabilně výdělečný.
Osobně používám různé kombinace vstupů a výstupů, základ je v CCI + 2 trendové klouzavé průměry. To samo o sobě je v obchodování s trendem výdělečné, ale pro větší úspěšnost se nebojím používat trendline, určovat trojúhelníkové formace, snažit se odhadnout Elliotovy vlny, dvojitý vrchol/dno, proražení pásma atd.
Je to v podstatě vše, co jsem se naučil zde a dlouhým pozorováním jsem se to naučil identifikovat v trzích.
Doporučuji vám se zaměřit na jeden indikátor velice intenzivně a nebát se několik hodin denně jej pozorovat, studovat.
Potom, pokud si myslíte, že obchodnímu systému pomůžete, klidně přibrat další. Pozor ale na přetechnizování, pozor na komplikovanosti.
Trvalo mi bezmála měsíc, než jsem pochopil to co je tu často psáno - v jednoduchosti je síla.
V momentě, kdy budete mít funkční a profitující vlastní obchodní systém, který jste si "vypiplal" jako vlastní dítě, začne vás i "nudný" backtest a papertrading bavit :-).

Přeji vám hodně úspěchu a úspěšný start v tomto zajímavém a nevšedním způsobu výdělku peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honzin

Moc děkuji za Vaše příspěvky. Myslím, že můj obchodní systém je z větší části hotový, testuji ho 6-8 hodin denně už asi půl roku, funguje s dobrými (plusovými) výsledky v mnoha komoditách - tedy v těch, které jsem zatím testoval (a v různých TIMEFRAME). Testuji jak v programu Track n Trade, tak poslední měsíc živě DemoSystem IB. Zatím jsem zjistil, že nejslabším článkem systému zvlášť při obchodování v reálném čase jsem já - tedy má psychika, díky níž jsem systém mnohdy nedodržoval (ale už i to se zlepšuje :-) ). Můj systém je založen na 3 EMA, CCI, MACD a PSAR. Zároveň se pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu snažím odchytávat některé patterny (dvojitá dna a vrcholy, trojúhelníkové formace, pohyb v cenových kanálech a podobně). Výše popsané indikátory používám podle chování různých trhů, tedy nepoužívám vždy všechny. Také mají rozdělené funkce - některé mají větší váhu pro vstup do trhu, na základě jiných posouvám stop-loss nebo vystupuji z trhu.

Pokud jde o Eliottovy vlny, mám za sebou jejich několik přečtených studií i různých výkladů - včetně těch, které byly popsány na Finančníkovi. I když mně tato teorie fascinuje, často zatím nejsem schopen (tak abych se mohl spolehnout) vždy určit v jaké fázi se vlny nacházejí (rozpoznat části jednotlivých vln). Proto jsem je zatím do OS nezařazoval.

Ještě jednou děkuji, přeji mnoho úspěchů a zdravím

berg...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

×
×
  • Vytvořit...